کوپا آمه‌ریکا؛ پیروزی مدافع عنوان قهرمانی

دیدارهای کوپا آمه‌ریکا بامداد امروز با دو بازی آغاز شد و برزیل کار خود را با پیروزی ۳-۰ برابر ونزوئلا آغاز کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، برزیل میزبان با یک برد آسان برابر تیم ونزوئلایی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته بود، در دیدار افتتاحیه کوپا آمه‌ریکا موفق شد حریف را ۳-۰ شکست دهد.

دوازده بازیکن و عضو کادر فنی ونزوئلا یک روز قبل از این دیدار با مثبت شدن تست کرونای‌شان به قرنطینه رفته بودند تا کوپا برای این تیم که در گروه B این رقابت ها با برزیل، کلمبیا، اکوادور و پرو هم‌گروه است، بحرانی آغاز شود.

در این دیدار نیمار یک گل زد و یک پاس گل داد تا نقش به سزایی در پیروزی شاگردان تیته داشته باشد.

مارکینیوش در دقیقه ۲۳ و روی یک ضربه کرنر دروازه ونزوئلا را باز کرد و نیمار در دقیقه ۶۴ از روی نقطه پنالتی و گابریل باربوسا در دقیقه ۸۹ دو گل دیگر سلسائو را به ثمر رساندند. ریچارلیسون نیز در نیمه اول یک گل به ثمر رسانده بود که آفساید اعلام شد و نیمار نیز یک فرصت بسیار خوب از فاصله نزدیک را برای گلزنی از دست داد.

در دومین دیدار از نخستین روز کوپا آمه‌ریکا، کلمبیا موفق شد ۱-۰ اکوادور را شکست دهد تا شروعی امیدوارکننده دراین رقابت ها داشته باشد. با توجه به پیروزی برزیل در نخستین بازی خود به نظر می رسد که شاهد رقابتی نزدیک بین کلمبیا و مدافع عنوان قهرمانی، برای صدرنشینی در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱ در پیش داشته باشیم.

کلمبیا با پیروزی در این بازی موفق شد انتقام شکست ۶-۱ ماه نوامبر برابر اکوادور در مرحله مقدماتی رقابت های انتخابی جام جهانی قطر را بگیرد.

گل کلمبیا یکی از آن گل های زیبای کوپا بود؛ دردقیقه ۴۲ ادوین کاردونا روی یک ضربه آزاد با پاسی کوتاه توپ را به خوان کوادرادو رساند، او میگل بورخا را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد و بورخا نیز با ضربه سر توپ را دوباره به کادونا رساند که با یک ضربه والی دیدنی دروازه اکوادور را فرو ریخت.

گل در ابتدا آفساید اعلام شد اما با دخالت VAR مشخص شد که در حالی که سه بازیکن کلمبیا در افساید قرار داشتند، کاردونا و بورخا خارج از آفساید بودند و گل پذیرفته شد.

اکوادور در نیمه دوم به زدن گل تساوی از روی ضربه آزاد نزدیک شد اما دیوید اوسپینا، دروازه بان کلمبیا، به شکلی دیدنی ضربه خطرناک پرویس استوپینان را دفع کرد.

تگ ها


تیم ملی کلمبیا نیمار تیم ملی برزیل فوتبال جهان کلمبیا برزیل فوتبال