کپی استرا از روی دست قلعه‌نویی! / استقلال با این روش قهرمان می‌شود؟

استراماچونی با ورودش به فوتبال ایران تغییرات زیادی را در سیستم بازی استقلال در مقایسه با سال قبل به وجود آورد....

به گزارش خبرنگار مدال، بازی با سه مدافع، سیستمی است که سرمربی ایتالیایی استقلال این روزها آن را به شاگردانش دیکته کرده است. این سیستم البته روش جدیدی نیست که استرا آن را به فوتبال ایران آورده باشد.
استقلال سال 85  با امیر قلعه نویی هم به همین روش بازی می‌کرد. این تیم با 3 دفاع، 5 هافبک و 2 مهاجم مقابل حریفانش صف آرایی می کرد. اتفاقا زوج عنایتی، اکبرپور هم آن روز ها شرایط امروز قائدی و دیاباته را داشتند و شاید به مراتب هماهنگ تر و با بازی روان تر! استقلال امروز دقیقاً به همان سبک بازی می‌کند. استقلالِ قلعه نویی هم تیمی رو به جلو و تهاجمی بود و هافبک‌هایش دائما در زمین حریفان جولان می دادند.
به قولی اما این سیستم‌ها برای مربیان جادو نمی‌کنند. اگر جادویی هم در کار باشد، در نحوه آموزش و اجراست. آموزش و تمرین است که می‌تواند اجرای یک سیستم را کارآمد جلوه دهد و این اتفاقی است که امروز برای استراماچونی و تیمش رخ داده است.
حال باید دید استقلالِ استراماچونی می تواند با ادامه این روند امسال، پس از 7 سال قهرمانی را به تیمش و هواداران تشنه قهرمانی اش هدیه دهد یا قرار است پروسه دوری از جام باز هم برای استقلال ادامه داشته باشد؟!

 

بیشتر بخوانید:

دلیل غیبت استراماچونی در نشست خبری بازی با شهر خودرو

خبر خوب برای استقلالی‌ها درباره شیخ دیاباته

تگ ها


باشگاه استقلال سرمربی استقلال استراماچونی امیر قلعه نویی سیستم 3 دفاعه استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال