کیائر:ماجرای اریکسن تاثیر خاصی روی ما گذاشت

سیمون کیائر، کاپیتان تیم ملی دانمارک، پس از صعود این تیم به نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ می گوید که اتفاقی که برای کریستین اریکسن افتاد روی همه آنها تاثیر گذاشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دانمارک موفق شد شب گذشته در مرحله یک چهارم نهایی ۲-۱ جمهوری چک را شکست دهد و به نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ صعود کند.

سیمون کیائر می گوید که ایست قلبی کریستین اریکسن در نخستین بازی دانمارک در یورو، باعث شد تا بازیکنان این تیم به یکدیگر متحد شوند و آن حادثه تلخ الهام‌بخش آنها برای رسیدن به نیمه نهایی بوده است.

فنلند در بازی های مرحله گروهی، در آن بازی عجیب با فنلاند که با توقفی طولانی مواجه شده بود، ۱-۰ شکست خورد، در بازی دوم برابر بلژیک نیز باز دیگر طعم تلخ شکست را چشید و به رغم جانفشانی بازیکنان دانمارک باز هم ۲-۱ باخت. هر چند در آخرین بازی مرحله گروهی دانمارکی ها برابر روسیه توانستند پیروز شوند و سپس در دور یک هشتم نهایی نیز ولز را ۴-۰ شکست دادند.

کیائر پس از پیروزی برابر جمهوری چک درباره مسیری که این تیم و بازیکنانش تا رسیدن به جمع چهار تیم برتر این تورنمنت طی کرده اند توضیح داد.

کیائر در پاسخ به پرسشی درباره تاثیری که ایست قلبی اریکسن بر بازیکنان تیم ملی دانمارک داشته، گفت: "آن اتفاق یک کاری با بچه ها کرد... یک تاثیری روی ما گذاشت. ما د رکنار هم شکوفا شدیم و رشد کردیم و در کنار هم احساس امنیت می کنیم. می دانیم که می توانیم به ادم هایی که اطرافمان هستند اعتماد کنیم. می دانیم که اگر یکی از ما به دردسر بیافتد، انوقت یک نفر دیگر هست که کمک کند.

این به ما امنیت می دهد و البته کریستین هم از این بابت احساس خوبی دارد.

ما می توانیم فشار بیاوریم و پرس کنیم چرا که می دانیم بازیکنی که در کنار ما است، آنجا است تا از ما پشتیبانی کند."

دانمارک در دیدار بعدی خوددر نیمه نهایی باید در ومبلی لندن به مصاف انگلیس برود اما کیائر حضور در فینال را نشانه گرفته است.

کاپیتان دانمارک درباره پیروزی برابر جمهوری چک افزود:" این واقعا یک موفقیت بسیار بزرگ و دیوانه کننده است! هدف ما رفتن به ومبلی بود و حالا داریم به ومبلی می رویم. اما دروغ گفته ام اگر بگویم ما به همین راضی هستیم."

تگ ها


تیم ملی دانمارک کریستین اریکسن یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال