کیانوش در انتظار نقره المپیک لندن

وزنه بردار ایرانی بعد از ۸ سال می تواند مدال برنز خود در المپیک لندن را با مدال نقره عوض کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، به جز سعید محمدپور و نواب نصیرشلال؛ دیگر وزنه بردار ایرانی که بعد از المپیک لندن به دلیل دوپینگ رقبایش توانسته مدال خود را خوشرنگ تر کند، کیانوش رستمی است.


کیانوش که در المپیک ۲۰۱۲ در دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه می زد، با ایستادن در رده سوم، مدال برنز را بر گردن آویخت، اما در بررسی مجدد نمونه های دوپینگ وزنه برداران در این المپیک، او صاحب مدال نقره شد. با حذف  وزنه بردار روس، ادرین زلینسکی از لهستان دررده نخست و کیانوش رستمی در رده دوم قرار گرفت و مدال او از برنز به نقره تبدیل شد.


این اتفاق که مورد تایید IOC هم قرار گرفته، توسط فدراسیون جهانی وزنه برداری پیگیری می شود تا در اولین فرصت مدال نقره به رستمی اهدا شود. البته IOC از رستمی خواسته مدال برنز خود را تحویل دهد تا مدال نقره احتمالا در یکی از مسابقات بین المللی به او اهدا شود. این مدال باید از طریق کمیته ملی المپیک ایران در اختیار IOC قرار بگیرد. 


کیانوش که طلای المپیک ریو را هم در کارنامه دارد، حالا با یک طلا و یک نقره یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایران در تاریخ المپیک به شمار می رود و حتی این شانس را دارد که با مدال آوری در توکیو به پرافتخارترین ورزشکار ایرانی تبدیل شود. 


پیش از این هم سعید محمدپور با دوپینگی شدن ۴ نفر برتر دسته ۹۴ کیلوگرم المپیک لندن به مدال طلا رسید و این مدال هم توسط فدراسیون جهانی در حاشیه مسابقات جهانی ۲۰۱۸ به او اهدا شد. با این حال نواب نصیرشلال که با شرایط مشابهی مدال نقره اش به طلا تبدیل شده، هنوز به مدال جدید خود نرسیده است.

بیشتر بخوانید:
لیگ برتر وزنه‌برداری در انتظار چراغ سبز ستاد کرونا
شه‌بخش: سطح بوکس از همه ورزش‌ها بالاتر است
رنگرز:المپیاد استعداد‌های برتر بهمن‌ماه برگزار می‌شود

تگ ها


وزنه برداری کیانوش رستمی منهای فوتبال وزنه‌برداری