کیانوش رحمتی در گفت و گو بامدال: استقلال مزد تلاش و جنگندگی اش را گرفت

کیانوش رحمتی، پیشکسوت استقلال معتقد است این تیم در بازی مقابل نساجی بیش از آن که از نظر فنی تیم برتر میدان باشد به خاطر جنگندگی بازیکنانش تیم پیروز این مسابقه بود....

کیانوش رحمتی در گفت و گو بامدال: استقلال مزد تلاش و جنگندگی اش را گرفت

به گزارش خبرنگار مدال، کیانوش رحمتی، مربی حال حاضر گل ریحان البرز در گفت و گوی اختصاصی با مدال، در مورد شرایط باشگاه استقلال، تیم ملی و گل ریحان صحبت کرد.

 

استقلال مزد جنگندگی اش را گرفت

رحمتی که در فصل صعود نساجی به لیگ برتر تجربه نشستن بر روی نیمکت این تیم و حضور در قائمشهر را دارد، خصوص دیدار شب گذشته استقلال و نساجی گفت: وضعیت چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی حتی نسبت به سال های گذشته هم بدتر شده و این موضوع در تصاویر تلویزیونی هم کاملا قابل مشاهده بود. بازی در چمن مصنوعی کار را برای هر تیمی سخت می‌کند و همین موضوع و حضور پر شور هواداران نساجی که انرژی مضاعفی به بازیکنانشان می دهند، باعث شد این تیم که در خانه به میدان می رفت، در هر دو نیمه تیم برتر میدان باشد. وی ادامه داد: استقلال بیش از آن که از بُعد فنی تیم برتر میدان باشد، مُزد جنگندگی و دوندگی بالای بازیکنانش را در این بازی گرفت. از زمانی هم که اسماعیلی دچار مصدومیت شد، نساجی کاملا توپ و میدان را در دست گرفت چرا که این بازیکن تا لحظه حضورش در میدان نظم خوبی را به تیم استقلال داده بود.

 

خلاقیت قائدی گره گشاست

پیشکسوت استقلال که سابقه مربیگری در تیم ملی جوانان را در کارنامه دارد و در تیم ملی مربی مهدی قائدی نیز بوده است در خصوص مهاجم جوان استقلال اظهار داشت: حضور بازیکنانی مثل قائدی می تواند به هر تیمی کمک کند. باید از قائدی مراقبت شود تا همینطور به پیشرفتش ادامه بدهد. بازی تاثیرگذار وی مسئولیتش را بالا می‌برد و امیدوارم این بازیکن بتواند روند مثبتش را به همین شکل ادامه بدهد.

 

ویلموتس انتظارات را برآورده نکرده است

رحمتی در خصوص احتمال جدایی ویلموتس از تیم ملی تاکید کرد: نتایج تیم ملی تحت هدایت ویلموتس خوب نبوده و کمیته فنی تیم ملی باید آسیب شناسی کند که چرا تیمی که پیش از این رنکینگ اول آسیا را در اختیار داشت این روزها انتظارات را برآورده نکرده است. به نظر من عدم شناخت ویلموتس از فوتبال ایران و آسیا بزرگترین مشکل این مربی بوده که در عملکردش در تیم ملی ایران تاثیرگذار بوده است.

 

نباید سبک بازی ۸ ساله مان را به یک باره تغییر می دادیم

وی ادامه داد: کی‌روش ۸ سال با تیم ملی کار کرد و توانست یک سبک و سیاق را در تیم جا بیاندازد. کی روش احساس مسئولیت را در بازیکنان به صد در صد رسانده بود. با آمدن ویلموتس فوتبال ایران متمایل شد به سبک دیگری. به نظر من نباید بعد از رفتن کی روش به یک باره همه چیز را می کوبیدیم و از نو شروع می کردیم چراکه بازیکنان به آن سیستم بازی عادت کرده بودند، باید اندوخته‌های کی روش را در تیم ملی حفظ کرده و چیزهای جدید به آن اضافه می کردیم. حالا می بینیم که تیم ملی وسط ماجرا گیر افتاده و به قولی از این جا مانده و از آن جا رانده شده است. بازیکنان تیم ملی از کشورهای متفاوت و لیگ های مختلف دنیا به اردو ملحق می شوند و با چند جلسه تمرین نمی‌شود آنها را روانه دیدار با تیم هایی مثل عراق کرد. باید از فیفادی‌ها استفاده کنیم و با انجام بازی های دوستانه، هماهنگی و هارمونی لازم را در بین بازیکنان به وجود بیاوریم.

 

برانکو می تواند به تیم ملی کمک کند

بازیکن پیشین تیم ملی در خصوص احتمال حضور برانکو به جای ویلموتس در تیم ملی نیز تصریح کرد: صحبت در مورد برکناری ویلموتس و انتخاب جانشین برای او زود است اما اگر قرار بر تغییر سرمربی باشد، به نظر من برانکو بهترین گزینه برای نیمکت تیم ملی است زیرا او سال ها در تیم ملی و پرسپولیس حضور داشته و راه موفقیت در اتمسفر فوتبال ایران را به خوبی می شناسد

 

گل ریحان پتانسیل صعود به لیگ برتر را دارد

مربی حال حاضر گل ریحان البرز، تیم صدرنشین لیگ یک، در واکنش به این موضوع که تا چه اندازه می توان به تیم گل ریحان به عنوان تیم صعود کننده به لیگ برتر در پایان فصل امیدوار بود، اظهار داشت: امیدوارم که این اتفاق خوب بیافتد. به اعتقاد من باشگاه گل ریحان البرز در حال حاضر در وضعیتی است که از لحاظ ساختاری هم شکل خوبی پیدا کرده است. ما به لحاظ سخت افزاری استادیوم خیلی خوبی داریم. به طور کلی به نظر من مجموعه خوبی دور هم جمع شده است که لیاقت صعود به لیگ برتر را دارد. اگر مسئولین استان البرز یک مقدار حمایت بیشتری از گل ریحان داشته باشند، قطعا این تیم پتانسیل صعود حتی به عنوان تیم اول را هم دارد.

 

بیشتر بخوانید:

واکنش استراماچونی به عبور استقلال از پرسپولیس

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال مربی پیشین نساجی تیم ملی کیانوش رحمتی بازی نساجی استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال