کیانوش رستمی: وقتی به کمپ تیم ملی می‌آیم، اعصابم به هم می‌ریزد!

قهرمان وزنه برداری المپیک ریو بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و حواشی پاسخ داد....

قهرمان وزنه برداری المپیک ریو بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و حواشی پاسخ داد.

به گزارش مدال، کیانوش رستمی که در کارنامه افتخاراتش توانسته 2 مدال المپیک و چندین مدال جهانی را جای دهد، بعد از قهرمانی در المپیک ریو به خاطر رفتن به حاشیه نتوانسته نتایج گذشته خود را تکرار کند.

این وزنه بردار سال 2017 فقط با نقره یکضرب از آمریکا به ایران بازگشت و در دوضرب اوت کرد. در سال 2018 هم در بازی های آسیایی به یک وزن بالاتر رفت و هیچ نتیجه ای نگرفت و در رقابت های جهانی هم شرکت نکرد.

حالا بعد از مدتی بار دیگر کیانوش رستمی که همچنان به تمرینات انفرادی اعتقاد دارد، به اردوی تیم ملی برگشته و در کنار سایر وزنه برداران اما زیر نظر برادرش تمرینات خود را پیگیری می‌کند.

در حاشیه تمرین امروز تیم ملی وزنه برداری دقایقی با کیانوش رستمی که مدت هاست سکوت کرده، همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت های این وزنه بردار را در آستانه اعزام به کاپ پادشاهی تایلند می خوانید.

 

11 کیلو عضله سازی برایم سخت بود

هر روز تمرینات خودم را سخت انجام می دهم تا بتوانم در وزن جدید خودم را مثل گذشته در مسابقات نشان دهم. البته باید بگویم کار دشواری پیش رو دارم. می توانم بگویم تنها وزنی که تغییر کرد، وزن من بود. شما نگاه کنید من از 85 کیلوبه 96 کیلو آمدم که 11 کیلو تفاوت دارد. کسی مثل من که سالیان زیادی است ورزش کرده و سال های آخر ورزش خود را پشت سر می گذارد، برایش سخت است که 11 کیلو عضله سازی کند. با این حال هیچ انسانی نباید هیچ وقت احساس ناامیدی کند و فکر کند که نمی شود.
 

با مربی خارجی مخالفت شد، برادرم را معرفی کردم

من تمریناتم را پیگیری می کنم و برادرم نیز کنارم هست. با آقای علی مرادی به عنوان رییس فدراسیون نیز هماهنگ هستیم. طبق نظر ایشان این اتفاقات رخ داد. رییس فدراسیون اصرار داشت مساله به صورت حرفه ای جلو برود. من هم خوشحال شدم و به راهم ادامه می دهم. اگر در مسابقات اخیر نتوانستم نتیجه بگیرم، شرایطم سخت بود. شاید مردم بدانند که چه اتفاقاتی باعث این ماجرا شد. متاسفانه کسی نتوانست در این چند سال مرا کمک کند. الان هم من به فدراسیون گفته بودم مربی خارجی برای من بیاورند، اما نتوانستند این کار را انجام دهند. می خواستم با یک مربی حرفه ای کار کنم تا کاملا آماده شوم و در مسابقات کاری کنم که همه متوجه شوند وزنه برداران ایرانی می توانند به چیزی که می خواهند برسند. وقتی با مربی خارجی مخالفت شد، من هیچ کس را جز برادرم محرم راز خودم ندانستم و او را به عنوان مربی معرفی کردم. برادرم اولین کسی بود که در وزنه برداری به عنوان مربی کنارم بود و همیشه با دل و جان برای من کار کرده است.

کیانوش رستمی: وقتی به کمپ تیم ملی می‌آیم، اعصابم به هم می‌ریزد!

می خواهم پا جای هادی ساعی بگذارم

وزنه برداری دنیای متفاوتی دارد. هر چقدر سنت بالاتر می رود، نیاز به تجربیات بیشتری داری. مربیانی هم که الان در تیم ملی حضور دارند، برای من قابل احترام هستند. آرزو می‌کنم آنها هم در کارشان موفق باشند. نباید فراموش کنیم که هر کسی در هر جایگاهی احتیاج به چیزهای مدرن‌تری دارد و نیاز دارد که تمریناتش حرفه‌ای‌تر جلو برود. وقتی فدراسیون گفت مربی خارجی نمی توانیم بیاوریم، من به نظرشان احترام گذاشتم. رییس فدراسیون نظر مثبتی روی من دارد تا بتوانم در سومین المپیک هم مدال بیاورم و پا جای هادی ساعی به عنوان پرافتخارترین ورزشکار ایرانی بگذارم.

بهترین تصمیم را برای تغییر وزن گرفتم!

کسانی که می گویند من باید به وزن 81 کیلو می رفتم، حرفه ای نیستند! کسی که فکر نمی کند، حرف نزند، بهتر است! توضیح دادن از نظر من درست نیست چون معتقدم کسی که توضیح می دهد اشکالی در کارش دارد! من تصمیم گرفتم درست‌ترین کاری که برای ادامه ورزش حرفه‌ای خودم فکر می کردم را انجام دهم. نمی خواهم بگویم کسی هستم اما خدا را شکر با زحماتی که کشیدم، تا امروز 4، 5 مدال جهان و 2 مدال المپیک آوردم. شاید برخی این مسائل را فراموش کرده باشند، اما خدا هیچ چیز را از یاد نمی برد!

وقتی به کمپ تیم ملی می آیم، اعصابم به هم می ریزد!

من آدمی بودم که برای سختی و ریاضت زیادی کشیدم. من می گویم بهترین مربی را کنار من بگذارید تا من هم بهترین عملکرد را داشته باشم. فدراسیون گفته بود هر چه می خواهی، به ما اعلام کن. می شنوم که برخی ها می گویند چرا کیانوش رستمی تنها تمرین می کند و چرا به مسابقات اعزام می شود؟! می گویند کیانوش نمی تواند و باید کنار برود تا جا برای دیگران خالی شود! اصلا من مسابقه نمی روم و بروند نفرات دیگر را بیاورند، اما وقتی رکورد بزنم، نمی توانند مرا به مسابقه نبرند! آخرین باری که از اردوی تیم ملی رفتم، 4 ماه قبل بود و در این مدت تمرین کردم و هزینه های زیادی را متحمل شدم، اما یک ریال هم نگرفتم. اصلا دنبال این نیستم که از فدراسیون و کمیته المپیک پول بگیرم. وقتی در باغچه خودم هستم، همیشه آرامش دارم و با مرغ و خروس‌ها هم کلی عشق می کنم، اما وقتی به اینجا(محل تمرین تیم ملی) می آیم، اعصابم به هم می ریزد! اینجا هر روز باید با یک نفر جروبحث کنم.

کیانوش رستمی: وقتی به کمپ تیم ملی می‌آیم، اعصابم به هم می‌ریزد!

من بخیل نیستم؛ به همه ورزشکاران باید بیشتر توجه شود

درباره اختلافات اخیری که بین فوتبالیست ها و برخی از ورزشکاران به وجود آمده، من می گویم یک نفر باید صلح و آشتی را این وسط بیاورد. اینکه هر روز یک نفر از هر طرفی سنگ بیاندازد، اصلا قشنگ نیست. هم بهداد سلیمی قهرمان بزرگی است، هم فوتبالیست ها عزیز هستند. از نظر من باید به همه ورزشکاران توجه بیشتری شود تا چنین اتفاقاتی به وجود نیاید. من نمی گویم به کسی زیاد رسیدگی می شود چون بخیل نیستم! همیشه باید سعی کنیم به یکدیگر کمک کنیم