کیروش : پیشنهاد هدایت یونایتد را رد کردم

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، کارلوس کی روش که در ایران به سر می برد با نشریهEXPRESSOپرتغال به صحبت پرداخت و درباره دوران حضورش در منچستریونایتد و رئال مادرید و رابطه اش با کریستیانو رونالدو گفت ......

به گزارش مدال به نقل از   ایسنا، کارلوس کی روش که در ایران به سر می برد با نشریه EXPRESSO  پرتغال به صحبت پرداخت و درباره دوران حضورش در منچستریونایتد و رئال مادرید و رابطه اش با کریستیانو رونالدو گفت .

کی روش درباره جدایی از منچستریونایتد و پیوستن به رئال مادرید به عنوان سرمربی، گفت : فرگوسن با رفتن به من رئال موافق نبود و به من گفت که ناراحت هستم از این که می خواهی به رئال بروی. قبل از این که به مادرید بروم در جنوب اسپانیا با فرگوسن جلسه ای داشتم و او به من گفت که هر وقت که بخواهی می توانی به منچستریونایتد باز گردی. من تصمیمم را گرفتم، فرگوسن هم من را از خطرات پیوستن به رئال مادرید آگاه کرد و به من هشدار داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد حضور به عنوان سرمربی یونایتد را داشته است یا خیر، گفت : بله و حتی با فرگوسن در این باره جلسه هم داشتم ولی تصمیم گرفتم به تیم ملی پرتغال بروم. من حتی پیش قرارداد هم با منچستریونایتد امضا کردم. می توانستم حتی به تاتنهام هم بروم. زمانی که فرگوسن بازنشسته شد فرصت حضور در یونایتد را داشتم. الکس مربی ای می خواست که با زبان های مختلف با بازیکنان، خصوصا بازیکنان آفریقایی و فرانسوی صحبت کند. من غیر از انگلیسی صحبت کردن، کمی ایتالیایی، اسپانیایی و فرانسوی بلدم. می دانستم که چه کار می کنم. به همین خاطر آن پیشنهاد را رد کردم.

 

کی روش درباره این که از رابطه فرگوسن با بازیکنانش در این تیم چه چیزهایی از او یاد گرفت ، گفت : فرگوسن به واقع یک رهبر بود و من چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. او بسیار در کارش جدی و مصمم است ولی نه آن طور که در رسانه ها درباره پرتاب کفش به صورت دیوید بکام مطرح شد. در واقع فرگوسن به کفش لگد زد که این کفش هم به چند وسیله برخورد کرد و تغییر جهت داد و به بعد به صورت بکام برخورد کرد. درباره تاثیر کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد باید بگویم که توصیه کرده بودم یونایتد، رونالدو و کوآرشما را خریداری کند. دوست داشتم هر دو را یونایتد خریداری کند نه این که فقط یک بازیکن. فرگوسن هم با این اتفاق موافق بود. وقتی که به منچستریونایتد باز گشتم رونالدو یک ستاره شده بود. من فردیناند و اسکولز را هم به یاد دارم.

او در پاسخ به این سوال که برای رونالدو، پدر بود یا خیر، گفت : این سوالی است که باید خود کریستیانو رونالدو پاسخ دهد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین به سوال های کوتاه درباره کریستیانو رونالدو پاسخ داد:

* از رونالدو نفرت دارید؟

خیر به هیچ وجه.

* آخرین بار با رونالدو کی صحبت کردی؟

بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ با او صحبتی نداشتم. 

سرمربی تیم ملی پرتغال در جام جهانی آفریقای جنوبی درباره درگیری لفظی اش با کریستیانو رونالدو بعد از جام جهانی، گفت : کریستیانو، کاپیتان تیم بود. البته بازیکنانی همچون روی کاستا، فیگو و کوتو نیز قبلا چنین رهبری را بر عهده داشتند. رونالدو به اندازه کافی برای کاپیتان شدن بالغ نبود. علاوه بر این، او به اندازه کافی در آن سال خوب نبود چون با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد. اولین بار من بودم که او را به منچستریونایتد توصیه کردم تا به این تیم بیاید. بعد از جام جهانی 2006 و اتفاقاتی که بین او و وین رونی رخ داد، باز هم من بودم که به رونالدو توصیه کردم که به یونایتد باز گردد. من در لیسبون در منزلم بودم که با او دیدار داشتم. بعد از فینال 2008 لیگ قهرمانان اروپا، سندی را امضا کردیم که او یک سال دیگر در منچستریونایتد بماند و سپس به رئال مادرید برود. من هیچ چیز به رونالدو مدیون نیستم. او هم هیچ چیز به من مدیون نیست. من امیدوارم  مردم بدانند که این مسائل تمام شده است و پرونده آن هم بسته شده است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال