کیفیت فنی استقلال باید بالا بیاید/ نباید بین آبی‌ها اختلاف بیافتد

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با تاکید بر اینکه قبول دارد سرمربی این تیم باید کیفیت فنی را بالا ببرد، گفت: امیدوارم معدود پیشکسوتانی که از تیم شان حمایت نمی‌کنند رویکردشان را تغییر بدهند....

محمد مومنی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیروزی استقلال مقابل گل گهر اظهار داشت: شاید بعضی‌ها بگویند در این دیدار گل گهر بهتر از استقلال بازی کرد و همه آمارها به سود آن تیم بود، اما در یک بازی بسیار مهم و تعیین کننده ۳ امتیاز از هر چیزی مهم‌تر بود که آن را استقلال به دست آورد. اگر غفوری پنالتی دوم را از دست نمی‌داد و فاصله دو تیم ۳ گل می‌شد، قطعاً گل گهر آن فشار نیمه دوم را هم نمی‌توانست وارد کند.

وی اضافه کرد: ما نباید این روزها که تیم‌مان به صدر جدول رسیده مته به خشخاش گذاشته و دلگرمی را از اعضای تیم و هواداران بگیریم. کیفیت بازی یک چیز است و امتیاز گیری چیز دیگری و همواره جدول بر اساس امتیاز گیری تنظیم می‌شود نه بر اساس کیفیت بازی.

مهاجم پیشین آبی پوشان گفت: این صحبت‌ها را انجام ندادم تا بگویم موافق این موضوع نیستم که فکری باید کیفیت بازی‌های تیمش را هم بالا بیاورد، اما معتقدم استقلال به اصل اول که امتیاز گیری است رسیده و حالا به جای آنکه ما پیشکسوتان برای تیم خودمان شمشیر ببندیم، کمک کنیم تا کیفیت بازی‌های تیم هم بهتر شود.

مومنی در ادامه بیان داشت: من از برخی از پیشکسوتان گله دارم که می‌آیند و از کیفیت فنی تیم رقیب صحبت می‌کنند و دل هواداران را می‌شکنند. تا به حال کدام پیشکسوت از کدام تیم آمده از استقلال تعریف و تمجید کرده که دوستان ما این کار را می‌کنند. این رفتار نشان دهنده فنی بودن افراد نیست. بلکه بالا بودن کیفیت بازی و نتیجه‌گیری تیمی که در آن کار می‌کنند می‌تواند نشان دهنده بار فنی آنها باشد.

پیشکسوت آبی پوشان تاکید کرد: من خودم به عنوان یک پیشکسوت از همه هم نسل‌ها و بزرگترهای خودم در استقلال خواهش می‌کنم با یکدیگر همدل شده و از این تیم و کادر فنی‌اش دفاع و حمایت کنند. ما پیشکسوتان نباید اجازه دهیم بین خودمان اختلاف بیفتد و برای دیده شدن بیشتر حرف‌هایی بزنیم که نه به صلاح خودمان است، نه به صلاح تیمی که برای آن کار می‌کنیم و نه به صلاح استقلال.

مدیر پیشین آکادمی آبی پوشان خاطرنشان ساخت: منِ پیشکسوت استقلال اوج کار مربیگری‌ام این است که به نیمکت همین تیم برسم و هرگز مرا برای مربیگری به تیم رقیب نخواهند برد. لذا باید در گفتار امروزمان دقت کنیم که فردا برای بازگشت به خانه خودمان دچار مشکل نشویم. چرا که هواداران هرگز گفتار امروز ما را فراموش نخواهند کرد.

تگ ها


محمد مومنی تیم فوتبال استقلال تهران تیم گل گهر سیرجان