کیلینی: فقط بوفون شایسته توپ طلا است

مدافع با صلابت یوونتوس ضمن تمجید از جان لوئیجی بوفون او را تنها فرد شایسته کسب توپ طلای ۲۰۱۷ دانست ......
مدافع با صلابت یوونتوس ضمن تمجید از جان لوئیجی بوفون او را تنها فرد شایسته کسب توپ طلای ۲۰۱۷ دانست ...

مدافع با صلابت یوونتوس ضمن تمجید از جان لوئیجی بوفون او را تنها فرد شایسته کسب توپ طلای ۲۰۱۷ دانست.

به گزارش مدال به نقل از   ایسنا و به نقل از فوتبال ایتالیا، دو تیم یوونتوس و رئال مادرید شنبه در کاردیف ولز فینال لیگ قهرمانان اروپا را برگزار خواهند کرد. دیداری تعیین کننده که می تواند حتی برنده توپ طلای امسال را از بین بوفون و رونالدو مشخص کند.

جورجیو کیلینی با تمجید از دروازه بان با تجربه تیمش سعی در روحیه دادن به او دارد. مدافع با صلابت یوونتوس گفت : من با مردم موافق نیستم که می گویند بوفون باید به خاطر عملکردش در این سال توپ طلا بگیرد، بلکه من این عقیده را دارم که او به خاطر سطح و کیفیتی که ا ز خود نشان می دهد باید به توپ طلا برسد. من خیلی خوش شانس بودم که در خط دفاع در کنار او بازی کردم و تقریبا تمام دوران فوتبالی ام همزمان با حضور بوفون در درون دروازه شد و اصلا یادم نمی آید که بازی بدون بوفون چه شکلی خواهد بود.

جان لوئیجی بوفون در حالی پا به فینال کاردیف می گذارد که نتوانسته تاکنون قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند هرچند او با هشت قهرمانی در لیگ ایتالیا، پر افتخارترین بازیکن در تاریخ آن رقابت ها محسوب می شود.

مدافع یوونتوس در ادامه صبحت های خود گفت : کسب دو جام  قهرمانی ما را از رسیدن به قهرمانی سوم باز نمی دارد. هم چنان عطش بالایی داریم. می خواهیم با قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا فصل خوبمان را کامل کنیم. همه بازیکنان در این فصل در یوونتوس فصلی فوق العاده و باور نکردنی داشتند. حالا فقط یک قدم باقی مانده است تا برداریم و فصل رویایی مان را تکمیل کنیم و آن هم این است که شنبه رئال مادرید را شکست دهیم و جام قهرمانی را بالای سر ببریم.

یوونتوس نزدیک به بیست سال است که نتوانسته قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. با این حال رئالی ها امیدوار هستند که اولین تیم تاریخ شوند که دو قهرمانی پی در پی در لیگ قهرمانان اروپا دارند.