کیمیاگر اولدترافورد؛ انقلاب در 40 روز

40روز بعد از آمدن سولشایر، همه چیز در آسمان منچستریونایتد آفتابی است...

40روز بعد از آمدن سولشایر، همه چیز در آسمان منچستریونایتد آفتابی است

سولشایر روند عجیب و غریبش به‌عنوان سرمربی را ادامه داد و به هشتمین برد متوالی روی نیمکت رسید؛ آن هم برابر آرسنال در ورزشگاه امارات لندن. سولشایر که حدود 40 روز پیش جای ژوزه مورینیو را روی نیمکت یونایتد گرفت. تیمی که بعد از آمدن سولشایر برای قرار گرفتن بین چهار تیم اول و کسب سهمیه لیگ قهرمانان امیدوار شده، هرچند به نظر می‌رسد رقابتی سخت با آرسنال و چلسی داشته باشد. منچستریونایتد بعد از انتقال آرسنال از ورزشگاه هایبوری در فصل ۲۰۰۶ شش‌بار در استادیوم امارات به پیروزی رسیده و از این حیث رکورددار است. یونایتد در صورتی که قهرمان این فصل جام حذفی شود، با ۱۳قهرمانی با رکورد آرسنال برابر می‌شود.

آرسنال در سه بازی آخر خود در جام حذفی دو باخت داشته در حالی که در ۲۳ بازی قبلی‌اش تنها یک باخت داشت. پیر امریک اوبامیانگ در نخستین بازی خود برای آرسنال در لیگ برتر، لیگ اروپا و جام حذفی انگلیس موفق به گلزنی شده است. سرمربی نروژی به هرچه دست می‌زند طلا می‌شود. پیروزی ۳-۱ برابر آرسنال در دور چهارم جام حذفی انگلیس یکی از بارزترین نمونه‌های اثرگذاری این مربی نروژی روی تیم بعد از اخراج ژوزه مورینیو بود. مربی پرتغالی به نظر می‌رسید حتی نمی‌تواند بازیکنانش را هفته به هفته راضی نگه دارد، اما نقشی که روملو لوکاکو و الکسیس سانچس در این برد باارزش ایفا کردند، نشان داد توانایی سولشایر برای گرفتن بهترین بازی از تیم خیلی عمیق‌تر از ۱۱ بازیکن اصلی است.

وقتی مهاجم سابق شیاطین سرخ به‌عنوان مربی موقت برگشت، لوکاکو به‌خاطر مساله‌ای خانوادگی در دسترس نبود و سانچس با مصدومیت همسترینگ درگیر بود. در غیاب آنها، فرم عالی مارکوس رشفورد، آنتونی مارسیال و جسی لینگارد موفقیت مربی جدید را در چند هفته ابتدایی کارش رقم زد. سولشایر همه را به کار کشیده. یکی، دو هفته پیش داشتن شش مهاجم برای سه نقش هجومی را تشبیه کرد به زمانی که سر الکس فرگوسن برای دو پست مهاجم بین او، اندی کول، دوایت یورک و تدی شرینگهام از سیستم چرخشی استفاده می‌کرد. هشتمین برد متوالی در آغاز کار و صعود در جام حذفی به اضافه حس خوبی که در میان بازیکنان و همه وابستگان به منچستریونایتد وجود دارد؛ از کیمیاگر اولدترافورد چه انتظار دیگری دارد؟