کینگ کازو تا شصت سالگی بازی می‌کند؟

کازیوشی میورا، ستاره ۵۴ ساله فوتبال ژاپن، همچنان مشتاق ادامه حضور در مستطیل سبز است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، میورا که در سن ۵۴ سالگی هنوز به فوتبالش ادامه می‌دهد به رسانه‌های محلی گفته که هنوز اشتیاق بسیاری برای بازی دارد و پیشنهاداتی را دریافت می‌کند. 


میورا که در ژاپن به نام کینگ کازو شناخته می‌شود امسال توانست رکوردش به عنوان مسن‌ترین فوتبالیست ژاپنی را بهبود ببخشد و در جی لیگ با پیراهن یوکوهاما اف سی به میدان رفت. 


اما دقایق حضور این بازیکن در زمین چندان زیاد نبود و تنها یک دقیقه در این فصل بازی کرد و تیمش نیز در نهایت در قعر جدول رده‌بندی قرار گرفت. 


او حالا چالش جدیدی را مدنظر دارد و پیشنهاداتی را از دو تیم دسته چهارمی دریافت کرده که می‌تواند با آنها قرارداد ببندد. 


میورا می‌گوید که یوکوهاما اف سی نیز پیشنهاد تمدید قراردادی را به او ارائه کرده اما این بازیکن تصمیم دارد قراردادی را با تیمی به امضا برساند که چشم انداز مشخصی دارد. 


میورا که در حال تمرین در اوزاکا است تا آمادگی‌اش را حفظ کند در مصاحبه‌ای گفت:« من در ۱۰ سال گذشته گفته‌ام که اگر تیمی باشد که من را بخواهد و به من نیاز داشته باشد، بدون توجه به این که در چه دسته‌ای توپ می‌زند به این تیم خواهم پیوست و هنوز هم نظرم تغییر نکرده است. تا زمانی که اشتیاق بازی داشته باشم به این کار ادامه می‌دهم و هنوز این شور و شوق را دارم. اگر باشگاهی فقط بخواهد من را جذب کند، احساس خوبی از این بابت نخواهم داشت. بهتر است به باشگاهی با چشم انداز مشخص بروم.»


میورا که در ماه فوریه ۵۴ ساله خواهد شد اعلام کرده که قصد دارد تا سن ۶۰ سالگی به حضورش در میادین فوتبال ادامه دهد. 


او یکی از بازیکنان شناخته شده ژاپن در دهه ۱۹۹۰ بوده و وقتی جی لیگ در سال ۱۹۹۳ راه اندازی شد، نقش مهمی در شناخت و پیشرفت این ورزش در این کشور آسیایی ایفا کرد.. 


میورا در سال ۱۹۸۲ از ژاپن به برزیل رفت  و قراردادی را با سانتوس به امضا رساند تا در سال ۱۹۸۶ اولین بازی رسمی‌اش را با پیراهن این تیم انجام دهد. 


او در سال ۱۹۹۰ برای اولین بار پیراهن تیم ملی ژاپن را به تن کرد و با این که ۵۵ گل در ۸۹ بازی برای آنها به ثمر رسانده بود از فهرست نهایی این تیم برای جام جهانی ۱۹۹۸ خط خورد.

تگ ها


فوتبال جهان ژاپن