کیهانی : ما دنبال احقاق حق هستیم

رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: خوشحال هستیم که کسی ادعا می کند که حقش را می گیرد؛ ما هم در فدراسیون به دنبال این هستیم که احقاق حق کنیم ......

رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: خوشحال هستیم که کسی ادعا می کند که حقش را می گیرد؛ ما هم در فدراسیون به دنبال این هستیم که احقاق حق کنیم.

به گزارش مدال به نقل از مجید کیهانی در گفت وگو با ایسنا، درباره جذب اسپانسر برای فدراسیون دوومیدانی ، اظهار کرد: به قول هایی که من در زمان انتخابات داده بودم عمل کردم. موضوع اولی که حساسیت زیادی هم داشت، جذب اسپانسر بود که خوشبختانه این موضوع به واقعیت پیوست. فدراسیون دوومیدانی جزو معدود فدراسیون هایی است که اسپانسر دارد و تمام مسابقه هایش با اسپانسر برگزار می شود. خیلی ها می گفتند نمی شود  و این موضوع اتفاق نمی افتد. خیلی ها با ناباوری می گفتند مگر ممکن است، در حالی که فدراسیون فوتبال اسپانسر ندارد فدراسیون دوومیدانی اسپانسر داشته باشد ولی ما الان اسپانسر وفادار داریم یعنی علاوه بر این که آن را جذب کرده ایم وفاداری هم در اسپانسر ایجاد کرده ایم.

او همچنین درباره موضوع استعدادیابی و پشتوانه سازی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که خیلی ها با من مخالف بودند طرح ملی استعدادیابی و پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان بود که خوشبختانه الان در حال جواب دادن است.

او در پاسخ به این سوال که چرا در مسابقه های رده جوانان شاهد رکوردهای نامناسبی از سوی آن ها بودیم، گفت : به دلیل غفلتی که در کار پایه و پشتوانه سازی شده ما اصلاً در رده جوانان خوب نیستیم. همه باید بپذیرند که ما در بحث پایه و پشتوانه سازی در ۱۰ سال گذشته خوب کار نکردیم  ولی  خوشحالیم که کار پشتوانه سازی در فدراسیون دوومیدانی در حال   جواب دادن است.

او درباره شرایط تیم ملی نوجوانان گفت :  ما ساماندهی و شناخت نوجوانان را از همان ابتدای دوران کاری مان انجام دادیم و از همه مربیان تشکر می کنم. تمام دوومیدانی کاران را با جدیت تمام زیر نظر گرفتیم و به همین دلیل تیم ملی نوجوانان قدرتمندی داریم. یکی از بزرگ ترین کاروان های تاریخ ورزش دوومیدانی که حدود ۳۵ ورزشکار و مربی است به مسابقه های قهرمانی نوجوانان آسیا اعزام می شود. همه این نفرات هم شاخص هستند.

کیهانی ادامه داد: ما برای اولین بار 9 ورزشکار دختر اعزام می کنیم. همین تیم تا الان پنج سهمیه رقابت های جهانی را هم  کسب کرده است و مخصوصا اینکه یک دختر هم سهمیه گرفته است. فکر می کنم یک دختر به همراه سه پسر دیگر هم سهمیه بگیرند.

کیهانی درباره نفرات اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی و انتقاداتی که نسبت به این موضوع صورت گرفت، گفت : خوشحالیم که کسی هست که ادعا می کند حقش را می گیرد. فدراسیون دوومیدانی هم به دنبال احقاق حق همه است. ما دنبال این نیستیم که حق کسی را ضایع کنیم. هر کسی حق داشته باشد و شایسته باشد همه ارکان فدراسیون در خدمت او هستند. ما از کمیته ملی المپیک خواستیم لیست تیم ملی را با تاخیر بدهیم؛ چرا که مسابقه های انتخابی در حال   برگزاری بود. آن ها هم نهایت همکاری را داشتند اما امکانش نبود چرا که باید اسامی را به کمیته برگزاری مسابقه ها اعلام می کردند. ما لیست اولیه را به کمیته ملی المپیک اعلام کردیم ولی به آن ها گفتیم که مسابقه های جایزه بزرگ آسیا و مرحله اول لیگ طلایی معیار نهایی برای نفرات اعزامی است. بر همین مبنا هم تیم را انتخاب کردیم. یک سری از بچه ها نتوانستند نتیجه خوبی بگیرند و از این لیست خط خوردند و نهایتاً با ۱۰ ورزشکار به بازی ها کشورهای اسلامی می رویم.

رییس فدراسیون دوومیدانی در خصوص خط خوردن نفراتی مانند سبحان طاهرخانی و میلاد سیار از لیست اعزام گفت :  شانس کسب مدال این دو ورزشکار پنجاه- پنجاه بود. قرار بود تیم 4 در 100 متر داشته باشیم و به همین دلیل آن ها در لیست اعزام قرار گرفتند اما روز آخر سازمان تیم های ملی تصمیم گرفت ما تیم ۴ در 100 متر نداشته باشیم و همین باعث شد که این دو دوومیدانی کار خط بخورند. ما تصمیم گرفتیم روی گزینه هایی که شانس مدال بیشتری دارند تمرکز کنیم.

او در پایان درباره مشکلات پرش با نیزه گفت :  قول می دهم که ظرف یک ماه آینده اردوی پرش با نیزه را برگزار کنیم. وجود این مشکل را کاملا تایید می کنم  و حداکثر تا یک ماه آینده آن را جمع و جور می کنم.

تگ ها


اخبار روز دو و میدانی