کی‌روش برون گرا یا ویلموتس درون گرا؟

کی‌روش و ویلموتس از نظر شخصیتی دو شخصیت کاملا متفاوت دارند، اولی اهل فریاد بود و دومی سکوت مرموزی دارد....

کی‌روش و ویلموتس از نظر شخصیتی دو شخصیت کاملا متفاوت دارند، اولی اهل فریاد بود و دومی سکوت مرموزی دارد.

محمد سررشته داری
ویلموتس قهر کرد، این خبر اگر چه مهدی تاج آن را انکار می کند اما قابل انکار نیست. او حرفه ای است و دستمزدش را می خواهد مثل کالدرون، مثل استراماچونی و دیگر مربیان که ترک وطن کرده اند و مثل هر بازیکن و مربی حرفه ای دیگری در دنیا . 
با این حال اما قهر چند روزه ویلموتس آن هم قبل از بازی مرگ و زندگی با عراق وسط ناکجا آباد که امیدواریم ختم به خیر شود، ما را به یاد درگیری های بسیار زیاد برخی در ایران با کی روش انداخت. مربیان و کارشناسانی که به کارلوس کی روش حمله می کردند آن هم به خاطر آنکه کی روش مثلا ساختمان پک را برای تیم ملی ایران می خواست. یا به این دلیل که حقوق و دستمزد کادر فنی تیم ملی را درخواست می کرد و به قول کفاشیان گاه و بیگاه غرولند می کرد چون پولش را نگرفته بود. 
کی روش وقتی رفت تازه مشخص شد که یک سال از دستمزد خود را نگرفته است اما در همین یک سال هرگز کار تیم ملی ایران زمین نماند و کار به درستی انجام شد. آنقدر درست که هم در جام جهانی و هم در جام ملت های آسیا تیم ملی ایران عملکرد خوبی داشت به ویزه در جام جهانی که مراکش، پرتقال و اسپانیا از دست ایران عذاب زیادی کشیدند. 
شاید اولویت کی روش تیم ملی ایران و فوتبال ما و موفقیت خودش بود، شاید اولویت ویلموتس گرفتن دستمزد و سپس کار برای ایران باشد کما اینکه تا همین حالا هم مرخصی های زیادی رفته و عملکرد فوق العاده ای هنوز با او نداشته ایم. 
هر چند برای قضاوت ویلموتس هنوز خیلی زود است اما رها کردن تیم ملی در آستانه دیدار بسیار مهم با عراق در اردن  و در مرحله انتخاب جام جهانی بسیار قابل بحث است و به نظر می رسد ویلموتس نه اهل جار و جنجال و فریاد بلکه اهل عملگرایی از مجاری قانونی است و این با توجه به تحریم ها کار تیم ملی ایران و مهدی تاج را بسیار سخت می کند. 
ویلموتس بر خلاف کی روش اصلا اهل مسامحه نیست و قهر اخیرش نشان می دهد که در سخت ترین شرایط و مهم ترین وضعیت ها هم اگر حقوقش پرداخت نشود قابلیت رها کردن و رفتن از فوتبال ایران را دارد.
شاید تفاوت بین کی روش و ویلموتس ، برون گرایی و درون گرایی دو مربی باشد. اولی هر چه به ذهنش می رسد از دهانش خارج می شود اما دومی به جای فریاد زدن عمل می کند. 
به نظر شما کی روش پرتغالی بهتر بود یا ویلموتس بلژیکی؟ برون گراها بهترند یا درون گراها؟

بیشتر بخوانید:

ویلموتس پیش از تصمیم‌ فسخ قرارداد چه درخواستی از فدارسیون فوتبال داشت؟

 

تگ ها


تیم ملی فوتبال ایران مارک ویلموتس کارلوس کی روش آندره آ استراماچونی مهدی تاج محمد سررشته‌داری