کی روش رفت؛ پوچتینو یا آنچلوتی را بیاورید

کارلوس کی روش سرانجام پس از حرف و حدیث های بسیار از سمت سرمربیگری تیم ملی کلمبیا برکنار شد....

به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی روش سرانجام به پایان کار خود در تیم ملی کلمبیا رسید. این مربی پرتغالی ۶۶۳ روز بر مسند کار بود و در این مدت بیشتر از همه به داوینسون سانچز مدافع تاتنهام میدان داد. زیر نظر کی روش او ۱۲۷۲ دقیقه بازی کرد. کی روش در مجموع به ۴۳ بازیکن شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی کلمبیا را داد.

با کی روش کلمبیا در دور گروهی مقدماتی جام جهانی با کسب ۴ امتیاز در رده هفتم قرار گرفته و ماه مارس باید میزبان برزیل باشد و سپس به زمین پاراگوئه برود اما با یک سرمربی جدید.

کی روش در ۱۸ بازی با کلمبیا، ۹ برد، ۵ تساوی و ۴ شکست کسب کرد. تیم او ۲۲ گل زد و ۱۵ گل نیز دریافت کرد اما برنامه برای مربی بعدی چگونه است؟ یک مربی کلمبیایی باید جانشین او شود یا یک مربی خارجی دیگر؟ پیش از کی روش هکتور پکرمن آرژانتینی سال ها هدایت کلمبیا را برعهده داشت.

ال یونیورسال در یک نظرسنجی مشخص کرده است که بیشتر کلمبیایی ها خواهان مربی خارجی هستند.

آدریانو کونترراس ۵۲ ساله می گوید:« می دانستم کی روش برکنار می شود. حالا باید یک مربی خارجی دیگر که بازیکنانش را رسوا نکند بر سر کار بیاید. مربی در حد مورینیو و پیگرینی. یک مربی با شخصیت واقعی.»

خاویر هایدار ۳۹ ساله می گوید:« کسی که می آید، باید دو بازی بعدی مقدماتی جام جهانی را ببرد و تیمی برای فتح کوپا آمه ریکا مهیا کند. او البته باید چشم به آینده نیز داشته باشد. او باید استعدادهای کلمبیا را شناسایی کرده و به آنها میدان بدهد. مارسلو گایاردو(سرمربی ریورپلاته) یا کارلو آنچلوتی مدنظرم هستند.

خورخه مارتینز ۴۲ ساله می گوید:« من هم مربی خارجی را مناسب تر می دانم چرا که فشار کمتری روی او خواهد بود. مائوریسیو پوچتینو مورد علاقه من است.»

فردی هرناندز ۳۷ ساله:« هر کسی می آید، بهتر است سبک و روش قدیمی تیم ملی با هکتور پکرمن را تغییر ندهد. او باید تیم کلمبیا و فوتبال آمریکای جنوبی را خوب بشناسد. میگل آنخل روسو سرمربی بوکا می تواند مربی بعدی ما باشد.»

تگ ها


کارلوس کی روش تیم ملی کلمبیا اورتون خوزه پکرمن ژوزه مورینیو موریسیو پوچتینو کارلو آنچلوتی تاتنهام کلمبیا