کی روش: سیستم ۵-۵-۰ را در کتاب جوکم می نویسم!

تیم ملی فوتبال مصر برای جلوگیری از حذف زودهنگام از رقابت های جام ملت های آفریقا به دنبال پیروزی است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی فوتبال مصر که در نخستین دیدار خود از رقابت های جام ملت های آفریقا با یک گل برابر نیجریه تن به شکست داد، امروز در دومین دیدار خود به میدان می رود. این دیدار در استادیوم آرمدی آجیا برگزار می شود همان استادیومی که مصر نخستین بازی خود را در آنجا انجام داد و مغلوب شد.

کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی مصر در نشست خبری روز گذشته بر اهمیت دیدار با گینه بیسائو تاکید کرد و گفت: هدف ما همیشه پیروزی و ارائه کیفیتی ممتاز در مسابقه است. برای رقابت در این پیکارها و کسب قهرمانی، همه مسابقات مهم هستند. ما بدون تقلید از سبک بازی سایر تیم ها به دنبال اثبات خودمان هستیم و برای هر مسابقه، برنامه ریزی مناسب برای آن دیدار وجود دارد.

کی روش همچنین درباره انتقادها از او در پی استفاده از سیستم عجیب ۵-۵-۰ در دیدار برابر نیجریه نیز پاسخ داد: مسئولین برگزار کننده مسابقه یک ساعت و نیم قبل از شروع بازی از من خواستند که فرم بازی و لیست بازیکنان را پر کنم. بعد از اعلام شماتیک بازی نیجریه، باور نمی کردم افراد حرفه ای اینطوری ترکیب تیمم را ۵-۵-۰ بکشند. بعد از اعلام بازنشستگی و کنار گذاشتن مربیگری، کتاب جوکی خواهم نوشت و این وضعیت را نیز در آن کتاب می نویسم.

روزنامه بریتانیایی "سان" پس از دیدار نخست برابر نیجریه، به نحوه بازی تیم ملی مصر به رهبری کارلوس کی روش انتقاد کرد و گزارشی را با عنوان "این چه جهنمی است؟"، منتشر کرده بود. این روزنامه در ادامه نوشته بود: نحوه بازی تیم مصر بینندگان جام ملت های آفریقا را به دلیل استفاده از سیستم بی سابقه "۵-۵-۰" مقابل نیجریه در بازی افتتاحیه صلاح و رفقایش، گیج کرد.

کی روش همچنین در این نشست خبری گفت: صلاح بخشی از تیم است، با هم می بریم و با هم می بازیم و همانطور که همیشه می گویید ما یک تیم هستیم. بازیکنان توانایی غلبه بر غم و اندوه ناشی از شکست برابر نیجریه را دارند و ما می توانیم برابر گینه بیسائو و سودان به پیروزی برسیم. می خواهیم گینه بیسائو را شکست دهیم تا باخت مقابل نیجریه را جبران کنیم و شرایط گروه را اصلاح کنیم تا شانس خود را برای صعود به دور دوم حفظ کنیم.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی مصر همچنین با تکذیب اخباری مبنی بر وجود اختلاف با جمال علام رئیس فدراسیون فوتبال مصر گفت: پس از صحبت های رئیس فدراسیون فوتبال مصر در مورد قراردادم با تیم ملی مصر، هیچ بحرانی وجود ندارد و برای او آرزوی بهبودی از ویروس کرونا دارم.

تگ ها


کارلوس کی روش فوتبال جهان مصر فوتبال