کی‌روش: فوتبال ایران تکلیف خود را با این مربیان روشن کند!

به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در نشست خبری دیدار پس از بازی تیم ملی مورد تشویق خبرنگاران قرار گرفت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد ......

به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در نشست خبری دیدار پس از بازی تیم ملی مورد تشویق خبرنگاران قرار گرفت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست خبری به شرح زیر است:

 

ارزیابی از بازی؟


بازی بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و شاهد یک بازی بسیار پرفشار تاکتیکی میان دو تیم بودیم. بسیار شفاف و قابل درک بود که قطر در نیمه اول می خواست از نقاط ضعف ما استفاده کند به همین دلیل نیمه اول دشواری را پشت سر گذاشتیم. به معنای واقعی بازی صفر صفر بود زیرا هر دو تیم یکدیگر را خنثی می کردند. در نیمه دوم سعی کردیم بازی را بازتر کنیم و فشار بیشتری به حریف وارد کنیم اما در نیمه دوم شانس های بهتری برای گلزنی داشتیم اما در نیمه دوم واقعا بهتر بودیم. این تیم ملی قطر تیمی بسیار بسیار خوب است زیرا نظم و بازیکنان بسیار خوبی در اختیار دارد. برای برد در این بازی احتیاج داشتیم تا با تمرکز کامل به حریف تا آخرین لحظه فشار بیاوریم و تیم قطر را مجبور به عقب نشینی کنیم. برای بار آخر می گویم که در این دیدار برابر قطر حمله برای ما بسیار دشوار بود زیرا آنها تیمی منظم بودند اما با توجه به انگیزه ای که داشتیم و تعویض هایی که انجام دادیم و فشار بیشتری به آنها آوردیم باعث شدیم تا در دقایق آخر اشتباه کنند. فکر می کنم گلی که ما به ثمر رساندیم حقیقت بازی را بر ملا کرد و اگر یک تیم استحقاق برد داشت، قطعا تیم ایران بود. گل دوم، گلی طبیعی بود زیرا قطر چیزی برای از دست دادن نداشت و به دنبال تساوی بودند.

 

اتفاقات پایان بازی؟


اتفاقاتی که رخ داد، اتفاقاتی طبیعی و فوتبالی بود. ما می خواستیم جشن بگیریم و طبیعی بود که قطری ها از گل دقایق پایانی عصبانی باشند. به هیچ عنوان نباید توجه زیادی به اتفاقات پایانی بازی داشت زیرا این اتفاقات کاملا احساسی بود. برای ما این برد شروع بسیار خوبی بود زیرا می خواستیم در بازی اول سه امتیاز را کسب کنیم. در درجه اول باید به تیم قطر تبریک بگویم و همینطور بازیکنان آنها به دلیل عملکردی که داشتند ولی باید به بازیکنان تیم ملی تبریک ویژه ای گفت زیرا درون زمین عملکرد فوق العاده ای داشتند.

 

بازی سخت با چین؟


من می خواهم یک هشدار به خبرنگاران و حاضران در این نشست بدهم. اگر فکر می کنید بازی با قطر دشوار بود، بازی با چین سخت تر خواهد بود. امروز روزی بود که ژاپن شکست خورد و ازبکستان به سختی سوریه را برد. کره که با سه گل از حریف خود جلو بود، دو گل دریافت کرد و ما در کل باید بگویم، گروه بسیار دشواری داریم. با احترام باید بگویم به استثتنا تیم سوریه، دیگر تیم های این گروه شانس زیادی برای صعود دارند. ما بازی های دشواری داریم و 30 امتیاز پیش روی ما است. امشب از برد برابر قطر لذت می بریم و خود را از فردا برای بازی برابر چین آماده خواهیم کرد.

 

شناخت از چین؟


ما احترام زیادی برای رقبا قائل هستیم و بازی چین در جام ملتهای استرالیا را پیگیری کردم. پیشرفت بسیاری فوتبال چین داشته و دولت در فوتبال سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. مطمئنا بازی دشواری برابر چین خواهیم داشت زیرا تیم بسیار خوبی هستند و در دیدارهایی که از آنها دیدم ما مطمئنا برابر تیم با انگیزه و سریع چین بازی سختی داریم.

 

مشکل در دفاع چپ؟


اگر شما به من مهرداد پولادی و بازی های تدارکاتی بهتری بدهید، مطمئنا راهکارهای بیشتری خواهیم داشت. اگر یک بازیکن با 85 بازی ملی دارید که هنوز مرتکب اشتباه می شود، تصور کنید یک بازیکن جوان چه اشتباهاتی خواهد کرد. چه ضمانتی هست که یک بازیکن بدون بازی ملی، بتواند در این بازی سخت مقاومت کند؟ در برنامه های بعدی تیم ملی رسانه ها بهتر است از ما حمایت کند. منتظر هستم تا آن آقا بیرون بیاید و از هواداران فوتبال ایران معذرت خواهی کند.

 

هشدار کی روش به فوتبال ایران


اما مهمتر از مطلب چین، باید به رسانه های ایرانی یک مطلب مهم را بگویم. در ایران ما دوست داریم که با آتش بازی کنیم. ما با آتش بازی کردیم وقتی در مراحل آماده سازی تیم ملی آن اتفاقات رخ داد و آن افرادی که آتش به مسیر آماده سازی تیم ملی زدند، هنوز هستند. آنها به مسیر آماده سازی تیم ملی لطمه زدند و نمی توانیم با همین روند ادامه دهیم. زیرا یکی از این روزها تیم ملی ایران و هواداران لطمه آن را خواهند خورد. ما تا نوامبر 2016 در پنج بازی به میدان می رویم و تا اندازه تکلیف صعود و سقوط ما مشخص می شود. تا فروردین 21 امتیاز را پشت سر می گذاریم که در آنجا تکلیف ما روشن خواهد شد. امیدوارم مسئولان فوتبال ایران یک بار برای همیشه تکلیف این افراد را روشن کنم. می دانید راجع به چه افرادی صحبت می کنم و یک بار باید این موضوع مشخص شود. ما امروز قطر را نبردیم و تنها برابر آنها نباختیم. یک بار برای همیشه باید به این اتفاقات نگاه کرد. امروز ما شاهد این بازی بودیم و از باخت برابر قطر فرار کردیم زیرا به برنامه های ما لطمه وارد شده بود. همه افراد فوتبال باید با نظم به تیم ملی و فوتبال ایران کمک کنند.

تگ ها


فوتبال