کی روش ; فوتبال ایران ۵۵ سال از آلمان و فرانسه عقب‌تر است /پول حرف اول را می‌زند

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال ایران بعد از راه یابی به جام جهانی، اکنون امیدوار است تابستان سال آینده با ایران نتایج خوبی در جام جهانی کسب کند ......

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال ایران بعد از راه یابی به جام جهانی، اکنون امیدوار است تابستان سال آینده با ایران نتایج خوبی در جام جهانی کسب کند. با این حال ایران با آمادگی مطلوبی انتظار دارد چند ماه باقی مانده تا جام جهانی را بگذراند.

کی روش در گفت وگو با رویترز درباره شرایط تیم ملی و مقایسه آن با گذشته گفت: واقعا شرایط مثل گذشته است و تغییری نکرده است. ما فدراسیونی داریم که تلاش می کند بهترین کارها را انجام دهد ولی متاسفانه در ایران و من فکر می کنم سراسر جهان وقتی شما با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کنید نمی توانید برنامه تان را پیش ببرید. ما سه ماه پیش به جام جهانی صعود کردیم و واقعا دلیلی ندارد ایران بعد از این مدت یک برنامه مشخص، یک بودجه تنظیم شده برای تصمیم گرفتن نداشته باشد. این ها دقیقا اتفاقاتی است که برای جام جهانی قبل رخ داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران امیدوار است با دو دیدار دوستانه برابر توگو و روسیه این تیم بتواند آمادگی بیشتری برای حضور در جام جهانی به دست بیاورد. کارلوس کی روش در ادامه صحبت های خود گفت: بر طبق روابطی که من در عرصه مربی گری دارم، توانستم بازی با روسیه را سازماندهی کنم و بتوانم چنین بازی را تدارک ببینم. روسیه میزبان جام جهانی است و من قبول کردم که با این تیم بازی داشته باشیم و فکر می کنم برای اعتبار فوتبال ما این بازی خوب باشد و به بالا بردن آن کمک کند ولی ما نمی توانیم فقط روی روابط و اقداماتی که من انجام می دهم تکیه کنیم. اگر شما می خواهید بازی دوستانه خوب داشته باشید، باید بدانید پول حرف اول را می زند. نمی توانید به این مسئله بی توجه باشید.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه صحبت های خود با خبرگزاری رویترز با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه فوتبال ایران برای رسیدن به موفقیت در جام جهانی گفت: هدف اول من این است که مطمئن شویم آمادگی خیلی خوب، منظم و بابرنامه ای را برای جام جهانی داشته باشیم که متفاوت با گذشته باشد. ایران چند بار در جام جهانی حاضر بوده؟ ۴ بار و این پنجمین حضور ما در جام جهانی است. ۴ جام جهانی گذشته چه چیزی به ما درس داد؟ ما چه از این جام جهانی ها آموختیم. اگر می خواهیم به دور دوم جام جهانی صعود کنیم باید متفاوت باشیم. متفاوت در آمادگی، جاه طلبی، خلاقیت و تمامی این موارد. برای اینکه متفاوت باشیم نیاز است که تمام انرژی مان را صرف موفقیت تیم ملی کنیم.

سرمربی پرتغالی اضافه کرد: چطور می توانیم فدراسیون را متقاعد کنیم که ما را حمایت کند؟ ما نمی توانیم مثل فدراسیون فوتبال پرتغال باشیم چون آن ها ۴۵ سال پیش این پروسه را شروع کردند. ما نمی توانیم مثل آلمان و فرانسه باشیم چون آن ها ۵۵ سال پیش این را شروع کردند. این که بتوانیم ازاین ۱۰ ماه استفاده کنیم و فاصله مان را با حریفان کم کنیم وظیفه من است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال