کی‌روش؛ نامزد سرمربیگری تیم منتخب آسیا+ عکس

فاکس اسپورت در آخرین قسمت نظرسنجی خود، از کاربرانش خواسته تا سرمربی تیم منتخب آسیا را انتخاب کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فاکس اسپورت آسیا از چند روز پیش با برگزاری یک نظرسنجی تیم منتخب آسیا را تشکیل داده و حالا در آخرین به سراغ پست سرمربیگری رفته و با طرح ۹ اسم، کاربرانش را در موقعیت سخت انتخاب مرد اول نیمکت این تیم گذاشته است. در بین این مربیان، نام کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی ایران هم به چشم می‌خورد که در بین تیم های ملی آسیایی فقط هدایت ایران را برعهده داشت.

در کنار کارلوس کی‌روش دو مربی مشهور دیگر که در ژاپن و کره جنوبی دوره موفقیت آمیزی را داشتند، دیده می‌شوند: آلبرتو زاکرونی و گاس هیدینک. زاکرونی با ژاپن در جام ملت های ۲۰۱۱ قهرمان آسیا شد و عنوان قهرمانی منطقه ای را هم در سال ۲۰۱۳ به این تیم هدیه کرد. وی البته در جام ملت های ۲۰۱۹ نیز امارات میزبان را به مرحله نیمه نهایی رساند که برای مسئولان اماراتی قابل قبول نبود. گاس هیدینک که در دوره افشین قطبی را هم به عنوان دستیار در کنار خود داشت، از دهه ۱۹۸۰ کار مربیگری را آغاز کرد و بعد از هدایت تیم های بزرگی چون رئال مادرید، به کره جنوبی آمد. او با چشم بادامی ها به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ نیز صعود کرد و سپس سرمربی پی اس وی آیندهوون شد. هیدینک ۷۳ ساله سال گذشته سرمربی تیم المپیک چین نیز بود.

دیگر خارجی این فهرست فلیکس سانچز اسپانیایی است. او هم اکنون سرمربی تیم ملی قطر است و امید دارد تا با حفظ فرم فعلی تیمش، در جام جهانی نیز سرمربی این تیم بماند. سانچز سال گذشته برای اولین بار قطر را به قهرمانی جام ملت های آسیا رساند. 

مربی بعدی کیاتیسوک سناموآنگ تایلندی است که تنها ۴۶ سال دارد. او تیم ملی کشورش را دو بار به قهرمانی سوزوکی کاپ رساند. مربی نام آشنای دیگر این فهرست، آلفرد ریدل است؛ کسی که در کشورهای جنوب شرق آسیا عملکرد خوبی داشت و به خصوص با ویتنام و اندونزی در مسابقات منطقه ای نتایج درخشانی را از خود به جای گذاشت. وی یک دوره هم سرمربی تیم ملی فلسطین بود.

پارک هانگ سئو که در فوتبال ویتنام تحول ایجاد کرد، راجاگوپال که در مالزی نتایج درخشانی داشت و همچنین رادویکو آوراموویچ سه مربی دیگر این لیست هستند که کاربران می‌توانند به آن ها رای بدهند.

در این بین کارلوس کی‌روش با ۸ سال حضور در تیم ملی ایران، با سابقه ترین مربی این فهرست است و بقیه در هیچ یک از تیم های خود این مدت طولانی را مربیگری نکرده اند.

بیشتر بخوانید:
پرسپولیس توان دریافت غرامت از استوکس را ندارد؟
در انتظار رای CAS؛ پادوانی بمب ساعتی استقلال
ابراهیمی: مقابل مراکش نمی‌توانستم نفس بکشم 

تگ ها


تیم ملی ایران کارلوس کی روش تیم ملی کلمبیا فوتبال ایران فوتبال