کی‌روش نزدیکترین نامزد هدایت بافانا بافانا

دنی جوردان، رئیس فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی از علاقه ی خود برای انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور پرده برداشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کارلوس کی روش بعد از جدایی از تیم ملی کلمبیا اعلام کرده است که به مربیگری ادامه خواهد داد و در صورت دریافت پیشنهاد آنرا با اشتیاق بررسی خواهد کرد. با این حال تصمیم گیرنده در مورد تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی تنها رییس فدراسیون فوتبال این کشور نیست و دیگر مدیران این فدراسیون هم باید با او هم نظر باشند. به واقع کارلوس کی روش به شرطی سرمربی تیم ملی آفریقای جنوبی خواهد شد که روی انتخاب او اجماع وجود داشته باشد. 

هروه رنارد و هوگو برووس بلژیکی دیگر گزینه های هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی هستند که همانند کارلوس کی روش شانس حضور در راس کادر فنی این تیم را دارند و حتی از سوی برخی از مدیران تصمیم گیرنده در فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی پیشنهاد شده اند. اما با مصاحبه ای که دنی جوردان با سایت اسپورت ۲۴ انجام داده واضح است که رییس فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی دوست دارد بار دیگر پای این مربی به تیم ملی آفریقای جنوبی باز شود. 

او در مصاحبه ای در خصوص دلایل علاقمندی برای بخدمت گیری دوباره کارلوس کی روش گفت: کارلوس کی روش در دوران کهکشانی رئال مادرید با ستاره های بزرگی کار کرد. زین الدین زیدان که اکنون سرمربی رنال مادرید است رونالدو، دیوید بکام و روبرتو کارلوس. او در تیم منچستر آلکس فرگوسن هم نقش بزرگی بر عهده داشت. کی روش شخصا تمرینات را طراحی و بر آنها نظارت می کرد و در انتخاب بازیکنان نقش داشت و زمانی که وضعیت فنی او ارتقاء پیدا نکرد به رئال مادرید رفت. کارلوس کی روش علاوه بر آفریقای جنوبی که تاثیرات حضورش در تیم ملی این کشور اجتناب ناپذیر است در تیم ملی پرتغال و ایران هم حضور داشته و به همراه این تیم ها هم در جام جهانی حاضر بوده و از تجربه کافی در زمینه بین المللی برخوردار است. 

رییس فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی برای اینکه حضور کارلوس کی روش را در تیم ملی آفریقای جنوبی پر رنگ تر کند به این نکات هم اشاره کرد که دختر کارلوس کی روش در آفریقای جنوبی زندگی می کند و این حضور می تواند کارلوس کی روش را به خانواده نزدیک تر کند و آرامش بیشتری را برای او به همراه داشته باشد. ضمن اینکه کارلوس کی روش در تیم ملی پرتغال با بازیکنانی چون کریس رونالدو کار کرده که این می تواند برای هر مربی ای مایه مباهات باشد. 

رسانه های آفریقای جنوبی از گزینه های محلی هم خبر می دهند. بنی مک کارتی، اریک تینکلر، گاوین هانت و پیتسو موزیمانه؛ اما بعید است افکار عمومی آمادگی پذیرش این مربیان را داشته باشد. باید دید در روزهای آینده انتخاب سرمربی تیم ملی آفریقای جنوبی به کجا خواهد رسید. پروسه ای که کمی زمان بر شده است. ملفی نتسکی سرمربی پیشین تیم ملی آفریقای جنوبی بود که در مسیر هدایت این تیم به جام ملت ها ناموفق بود و صندلی اش را از دست داد.

بیشتر بخوانید:

تروسیه رقیب کی‌روش برای سرمربی

 

تگ ها


کارلوس کی روش تیم ملی کلمبیا کلمبیا فوتبال