کی روش نگران تیم ملی/ زحمات‌مان نرود روی هوا!

این روزها شایعات درباره فوتبال زیاد است. از ماجرای برکناری تاج بگیرید تا ......

این روز‌ها شایعات درباره فوتبال زیاد است. از ماجرای برکناری تاج بگیرید تا تعلیق فوتبال ایران. کسی نمی‌داند در پایان قرار است چه اتفاقی بیفتد.

 

به گزارش مدال، ابتدا گفتند مانعی ندارد و تاج می‌تواند به فعالیتش تا پایان جام ملت‌ها ادامه دهد. بعد خبر رسید هیئت‌رئیسه نمی‌خواهد استعفا دهد. در همین حال مقامات هشدار دادند که به دلیل اجرای قانون منع حضور بازنشسته‌ها باید همه بروند. تاج دو روزی است در محل کارش حاضر نمی‌شود. اعضای هیئت‌رئیسه استعفا نداده‌اند. داستان هر روز پیچیده‌تر می‌شود. در این بین فدراسیون فوتبال در تلاش است از تعلیق بگوید و از سایه شوم این اتفاق تلخ برای فوتبال حرف بزند. بحث تعلیق ناخواسته فشار را روی دولت گذاشته است. تاج ظاهراً راضی به استعفا نیست و طبیعتاً اگر بخواهد برکنار شود فوتبال تعلیق می‌شود. تاج پای خود را در یک کفش کرده که می‌خواهد بماند. هیئت‌رئیسه هم در جلسه آخر تأکید داشتند با او می‌مانند. طبیعتاً اگر دولت بخواهد آن‌ها را برکنار کند تعلیق واقعاً اتفاق می‌افتد. در این بین همه نگران تیم ملی هستند. به زودی ایران قرار است در جام ملت‌های امارات شرکت کند و اگر بحث تعلیق پیش بیاید تیم ملی از جام ملت‌ها حذف می‌شود. این اتفاق قطعاً رخ نمی‌دهد چراکه به هر حال مسئولان بلندپایه ایران دوست ندارند تیم ملی بعد از این همه تلاش نرفته از امارات حذف شود. ایران در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌ها شانس زیادی برای قهرمانی دارد. در همین حال خبر می‌رسد کارلوس کی‌روش از شایعات بسیار نگران است. او نگران است مبادا فوتبال ایران تعلیق شود. مسئولان فدراسیون فوتبال به مربی پرتغالی گفته‌اند فوتبال به سمت تعلیق رفته و این مسئله بدجور کارلوس را شاکی کرده است. خبر‌های رسیده حکایت از آن دارد که کارلوس با توپ پر در راه تهران است. او روز چهارشنبه وارد کشور می‌شود تا به دیدار تاج برود. او یک سؤال کلیدی از رئیس فدراسیون دارد و آن این است که تیم ملی می‌تواند به جام ملت‌ها برود یا نه؟! کی‌روش قبل از حضور در تهران گفته است: «زحمات زیادی برای تیم ملی کشیده شده طوری نباشد که این زحمات به هوا برود...» 
نگرانی کی‌روش البته قابل درک است. به هر حال او امید زیادی به فتح جام ملت‌ها دارد و می‌داند اگر این جام را به دست بیاورد در فوتبال ایران جاودانه خواهد شد.