کی‌روش و بدترین شکست خانگی تاریخ کلمبیا

تیم ملی کلمبیا با شکست ۳-۰ مقابل کلمبیا بدترین شکست خانگی تاریخ خود را تجربه کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کلمبیا با هدایت کارلوس کی‌روش در سومین بازی خود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ منطقه آمریکای جنوبی در خانه اش به مصاف اروگوئه رفت. این بازی که در استادیو متروپولیتانو در شهر بارانکیلا برگزار شد با شکست ۳-۰ شاگردان کی‌روش به پایان رسید.

کلمبیا حالا با کسب ۴ امتیاز از سه بازی در رتبه هفتم جدول رده بندی رقابتهای انتخابی قرار دارد. شکست ۳-۰ در خانه مقابل اروگوئه اما برای کلمبیا اهمیت خاصی داشت چرا که این بدترین شکست خانگی کلمبیا در تاریخ فوتبال این کشور به حساب می آمد.

مسلماً هضم کردن این شکست برای فوتبالدوستان کلمبیایی دشوار خواهد بود چرا که آمار نشان می‌دهد در عمر ۸۲ ساله فوتبال در این کشور، تری‌کولور هیچگاه در خاک خود چنین شکست سنگینی را تجربه نکرده است.

از این گذشته این بدترین نتیجه ای است که کارلوس کی‌روش تا این لحظه با تیم ملی کلمبیا بدست آورده. کی‌روش که از فوریه ۲۰۱۹ به عنوان سرمربی کلمبیا منصوب شده تا پیش از این بازی شکست ۳-۰ در کارنامه‌اش نداشت.

برخی رسانه‌های کلمبیایی به تاریخ برگزاری این مسابقه در روز سیزدهم ماه نوامبر اشاره کردند تا تلویحاً نحس بودن برگزاری بازی در روز سیزدهم، آن هم در یک روز جمعه، را به شکست سنگین تیم ملی شان ارتباط بدهند.

کلمبیا حالا روز سه شنبه در بازی بعدی اش باید در خاک اکوادور به مصاف این تیم برود. باید دید شاگردان کی روش می توانند این شکست تلخ را به فراموشی بسپارند و با هواداران شان در کلمبیا آشتی کنند؟

تگ ها


کارلوس کی روش تیم ملی کلمبیا کلمبیا