کی‌روش و زاکه‌رونی آخرین قربانیان جام ملت‌ها

سرمربیان دو تیم بازنده در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا از کادر فنی این تیم‌ها جدا شدند تا دو مربی صاحب‌نام فوتبال آسیا قربانیان مرحله نیمه نهایی این بازی‌ها لقب بگیرند....

سرمربیان دو تیم بازنده در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا از کادر فنی این تیم‌ها جدا شدند تا دو مربی صاحب‌نام فوتبال آسیا قربانیان مرحله نیمه نهایی این بازی‌ها لقب بگیرند.

به گزارش خبرنگار مدال، مرحله نیمه نهایی جام ملت‌ها با پیروزی ژاپن و قطر مقابل ایران و امارات خاتمه یافت تا بازی فینال در حضور تیم‌های ملی ژاپن و قطر جمعه هفته جاری در ابوظبی برگزار شود. در این میان، پس از شکست ایران مقابل ژاپن کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران در کنفرانس خبری و در صفحات شخصی خود خبر از قطع همکاری با فدراسیون فوتبال ایران داد تا همکاری 8 ساله وی با تیم ملی ایران این گونه خاتمه یافته باشد.
همچنین آلبرتو زاکه‌رونی سرمربی تیم ملی امارات نیز پس از شکست 4 بر 0 این تیم مقابل قطر در بازی امروز پایان همکاری خود را با فدراسیون فوتبال امارات اعلام کرد تا این سرمربی صاحب‌نام که تجربه یک قهرمانی جام ملت‌های آسیا با ژاپن را داشته نیز قربانی جام ملت‌ها لقب بگیرد.
پیش از این نیز سرمربیانی چون میلوان رایواچ (تایلند)، استفان کنستانتین (هند)، میروسلاو سوکوپ (بحرین)، برند اشتانگه (سوریه)، مارچلو لیپی (چین)، اسون گوران اریکسون (فیلیپین)، خوان آنتونیو پیتزی (عربستان) نیز با کنار رفتن تیم‌های مربوطه یا در جریان بازی‌ها همکاری خود را با تیم‌های آسیایی خاتمه داده بودند.