کی‌روش و یک مصدومیت ناگهانی و سیاسی !

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی مصر که روی نام چند بازیکن مهم این کشور خط قرمز کشیده، برای فرار از پاسخگویی درباره علت این تصمیم در کنفرانس خبری شرکت نکرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تصمیم جدید کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی مصر حسابی جنجال آفرین شده است. مربی پرتغالی طارق حامد را بعد از ۸ سال حضور متوالی در تیم ملی کنار زد. این بازیکن تاکنون در سال های گذشته هیچ اردویی را در تیم ملی از دست نداده بود و بعد از ۸ سال برای اولین از لیست فراعنه خط خورد.

کی روش در ادامه کنار گذاشتن بازیکنان مهم مصری، محمد مجدی قفشة و محمد شریف دو بازیکن الاهلی را نیز خط زد که باعث غافلگیری جامعه ورزشی این کشور شد چرا که این دو، جزو بازیکنان اصلی تیم قهرمان مصر به شمار می روند. در جریان دیدار دوستانه برابر لیبریا که نخستین حضور کی روش بر روی نیمکت فراعنه بود، محمد شریف ۲ گل به ثمر رساند و محمد مجدی قفشة نیز ۲۲ دقیقه در زمین حضور داشت اما کی روش ناگهان این دو بازیکن را کنار گذاشت.

یک رسانه مصری نوشته است که دستیاران کی روش بابت خط زدن این دو بازیکن به مربی پرتغالی هشدار داده بودند اما مرد پرتغالی در دو دیدار رفت و برگشت و سرنوشت ساز برابر لیبی، دو ستاره الاهلی را کنار گذاشت و در هر دو دیدار رفت و برگشت برنده از زمین خارج شد و با ۱۰ امتیاز در صدر قرار گرفت. أحمد سید زیزو و رمضان صبحی دیگر بازیکنانی هستند که با نظر کی روش از تیم ملی کنار گذاشته شدند.

قرار بود که روز گذشته کارلوس کی روش در یک نشست خبری حضور پیدا کند که با غیبت مرد پرتغالی همراه شد و دستیار او روجر دی سا در این کنفرانس خبری حضور یافت. اعضای تیم ملی مصر، آسیب دیدگی کی روش در جریان تمرینات را علت این غیبت عنوان کرده بودند ولی اکنون یک رسانه پرتغالی مدعی شده که هیچ مصدومیتی در کار نبوده و کی روش برای فرار از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران در این نشست حضور پیدا نکرده است.

روزنامه المصری الیوم در این زمینه مدعی شده که یک منبع موثق در تیم ملی مصر به آنها اطلاع داده است که کی روش برای فرار از پاسخگویی در مورد علت خط زدن این ۵ بازیکن از حضور در نشست خبری خودداری کرده است. این منبع که از ذکر نامش خودداری کرد، افزود: کارلوس کی روش می خواست از صحبت در مورد علت خط خوردن بازیکنان خودداری کند زیرا فکر می کرد باعث ایجاد حاشیه برای تیم ملی می شود و به دستیار خودش روجر دی سا دستور داد که بدون پرداختن به جزئیات، فقط به سوالات فنی پاسخ دهد.

یک رسانه مصری ضمن تشبیه این کار کی روش با تصمیمات مانوئل ژوزه سرمربی سابق مصری ها نوشت: این سیاست کی روش با فوتبال مصر بیگانه نیست. مانوئل ژوزه روباه پرتغالی در برخورد با ستاره ها با هدف تحریک مثبت این افراد و ایجاد نگرانی در آنها مبنی بر محفوظ نبودن جایگاهشان در ترکیب اصلی تیم ملی، مهارت داشت. این بازیکنان پی می بردند که داشتن محبوبیت یا حضور در باشگاهی بزرگ نمی تواند برای حضور آنها در ترکیب اصلی تأثیری داشته باشد. در واقع این سیاست نتیجه داد و مانوئل ژوزه با کسب دستاوردهای مهم، ثمره آن را مسابقات دید. حالا کی روش نیز قصد دارد راه هموطنش را ادامه دهد.

تگ ها


کارلوس کی روش فوتبال جهان مصر فوتبال