گام های آخر شیرها برای فتح لیگ برتر

در هفته34لیگ برتر انگلیس، چلسی در حالی به مصاف ساوتهمپتون رفت که تعقیب و گریز این تیم با تاتنهام، بازی را حساس تر از قبل کرده بود ......

در هفته34لیگ برتر انگلیس، چلسی در حالی به مصاف ساوتهمپتون رفت که تعقیب و گریز این تیم با تاتنهام، بازی را حساس تر از قبل کرده بود. شاگردان کونته بازی را بهتر شروع کردند و سعی کردند خیلی سریع به گل برسند. در دقیقه ۵ بازی، پاس عمقی فابرگاس به کاستا رسید. وی با معطل کردن مدافعان، به محض اینکه فرصت را مناسب دید توپ را به هازارد داد تا این بازیکن با شوتی زیبا، گل اول چلسی را به ثمر برساند.

در دقیقه ۱۸، توپ گیری کانته و سانتر وی به کاستا رسید و این مهاجم اسپانیایی با ضربی کم، ادن هازارد را در موقعیت تک به تک قرار داد اما وی توپ را با اختلاف به بیرون زد. چلسی بازی را در اختیار داشت اما ناگهان توسط مهمان غافلگیر شد. کرنر ارسالی بر روی دروازه میزبان پس از برخورد با مدافعان این تیم به گابیادینی رسید. مدافع ایتالیایی ضربه خوبی را راهی دروازه کرد اما کورتوا با واکنش بهتر، مانع گلزنی حریف شد. با این حال اوریول رومئو، در ریباند دروازه خالی را باز کرد تا موفق شد در برابر تیم سابقش گلزنی کند.

پس از گل تساوی، چلسی کمی عقب کشید و بازی حالت برابر پیدا کرد. با این حال ساوتهمپتون موقعیت مهمی هم خلق نکرد. با نزدیک شدن به اواخر نیمه اول، آبی پوشان دوباره کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتند. در این میان حرکت زیبای انگولو کانته که با دریبل بازیکنان از زمین خودی به محوطه حریف رسید، مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. در دقیقه ۴۵، سانتر ارسالی کانته را مارکوس آلونسوی جلو کشیده با ضربه سر به میانِ محوطه جریمه فرستاد تا گری کیهیل با ضربه سر، برای دومین بار دروازه فورستر را باز کند. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

چلسی نیمه دوم را هم بهتر آغاز کرد و خیلی زود هم به گل سوم رسید. فرار ادن هازارد از سمت راست با پاس وی به سسک فابرگاس همراه بود. بازیساز اسپانیایی توپ را به داخل محوطه سانتر کرد و دیگو کاستا پس از نیمه اولی ناامید کننده، با ضربه سر توپ را وارد دروازه کرد تا دوباره تاثیر خود را در بازی بگذارد. دوباره بازی کمی متعادل دنبال شد.

در دقیقه ۶۸، کرنر ارسالی دوباره گابیادینی را در موقعیتی ایده آل قرار داد اما وی توپ را به بیرون زد. در دقیقه ۷۰، فرار هازارد و پاس وی به کاستا در نهایت نتیجه ای نداشت. دو دقیقه بعد، ماتیچ نتوانست در لحظات آخر هم تیمی هایش را صاحب فرصت مناسب کند. در دقیقه ۸۰، ضدحمله سریع هازارد، کانته را در موقعیت تک به تک قرار داد اما فورستر با واکنشی عالی مانع گل چهارم حریف شد

چلسی با پدرو در دقیقه ۸۵ موقعیت مهمی را از دست داد. آمدن کاپیتان جان تری به زمین همه را هیجان زده کرد. تری در زمان ورود، کونته را برای لحظاتی در آغوش گرفت. در دقیقه ۸۸، دیگو کاستا خودش پایه گذار گل چهارم شد. او در ابتدا با ادن هازارد و سپس با پدرو یک دو کرد تا در موقعیت تک به تک قرار بگیرد و توپ را به گوشه دروازه برساند. دیگو کاستا یکی از زیباترین گل های فصل لیگ برتر را به ثمر رساند. در لحظات پایانی بازی در دقیقه ۹۳، رایان برتراند سانتر ارسالی را روی سر دیگو کاستا به گل تبدیل کرد اما شادی نکرد تا او هم در برابر تیم سابقش گلزنی کند. بازی در نهایت با همین نتیجه به پایان رسید.

تگ ها


اخبار روز چلسی لیگ برتر فوتبال