گتوزو: مشکل تیم ما روانی است/ باید مقابل یووه درخشان باشیم

گتوزو از نقش مشکلات روانی در نتایج اخیر تیمش گفته است...

گتوزو از نقش مشکلات روانی در نتایج اخیر تیمش گفته است

سرمربی میلان در نشست خبر دیدار مقابل یوونتوس شرکت کرد.

به گزارش مدال، میلان برای حفظ جایگاه چهارم و رسیدن به لیگ قهرمانان، بازی حساس و البته سختی برابر یوونتوس صدرنشین پیش رو دارد. به گزارش وب سایت میلان، جنارو گتوزو، سرمربی روسونری در کنفرانس خبری پیش از دیدار با یوونتوس گفت:

"پس از دربی با مشکلاتی روبرو شده ایم و البته حرف هایی در خصوص مشکل من با لئوناردو و مالدینی شنیده ام. باید بگویم مشکلی وجود ندارد. همه در میلان برای یک هدف سخت کار می کنیم و آن هدف رسیدن به لیگ قهرمانان است. هیچ مشکلی با لئوناردو ندارم و وضعیت خوب است. تنها مشکل من این است که پس از دربی، فرم تیم خوب نبوده است. بقیه حرف ها از جمله مشکل من با لئوناردو بیهوده و اشتباه است.

رویارویی با یوونتوس می تواند از نظر ذهنی ما را تقویت کند و معتقدم این بازی می تواند انرژی لازم برای اتمام خوب فصل را در اختیار ما قرار دهد. باید برابر یوونتوس نمایش خوبی ارائه دهیم. پیروزی یا ارائه یک نمایش عالی برابر یووه می تواند نقطه عطف فصل ما را رقم بزند. هنوز هشت بازی تا پایان فصل پیش رو داریم و باید با بهترین ذهنیت در آن ها به میدان برویم. ما تنها تیمی نیستیم که اخیرا به مشکل خورده ایم. غیر از آتالانتا که در نتایجش ثبات لازم را داشته، بقیه تیم های حاضر در کورس کسب سهمیه نیز با مشکلاتی مواجه شده اند. ما هنوز چهارم هستیم و باید به مبارزه ادامه دهیم.

مشکل کنونی ما از نظر تاکتیکی نیست بلکه از نظر ذهنیت و نگرش مشکل داریم. باید ذهنمان را آزاد کنیم و با انگیزه و بدون ترس بازی کنیم. تاریخ به ما می گوید که میلان همیشه در سخت ترین شرایط، همیشه قدرتمند ظاهر شده است. دربی میلان یک بازی سرنوشت ساز بود اما آن بازی دیگر گذشته و حالا باید روی بازی های آینده تمرکز کنیم.

مصدومان؟ چالهان اوغلو و کیسه با تیم تمرین کرده اند. رومانیولی دیروز علائم سرماخوردگی داشت اما امروز در تمرین شرکت کرد. آندره آ کونتی از هفته بعد در دسترس خواهد بود. ریکاوری لوکاس پاکتا حدود بیست روز طول خواهد کشید و دوناروما نیز باید طی هفته آینده به تیم بازگردد. آینده؟ هنوز دو سال دیگر با تیم قرارداد دارم و هدف من رساندن تیم به اهداف تعیین شده اش است."