چرا رئال‌مادرید مقابل خیرونا شکست خورد؟

پس از نتایج و نمایش‌های بسیار خوب رئال مادرید مقابل اتلتیکو و بارسلونا، این تیم مقابل خیرونا ناباورانه شکست خورد....

پس از نتایج و نمایش‌های بسیار خوب رئال مادرید مقابل اتلتیکو و بارسلونا، این تیم مقابل خیرونا ناباورانه شکست خورد.

در حالی‌که شاگردان سولاری نیمه‌اول با ۱ گل از خیرونا پیش بودند نتوانستند برتری خود را حفظ کنند و بازی را واگذار کردند. حالا رئال مادرید ۹ امتیاز کمتر از بارسلونای صدرنشین دارد اما این باخت دلایل زیادی داشت.

خستگی فیزیکی
بازیکنان مادرید در چند هفته اخیر بازی‌های زیادی انجام داده‌اند و خیرونا بیشتر از آن‌ها استراحت کرده بود. آن‌ها در نیمه اول نمایش قابل قبولی داشتند اما خستگی در نیمه دوم بر آن‌ها چیره شد. وازکز پس از این دیدار گفت: ما در یک ماه و نیم اخیر بازی‌های زیادی داشتیم و این خستگی بر تن بازیکنانمان باقی مانده است.
خستگی ذهنی
رئال مادرید سال‌هاست جزو برترین تیم‌‌های اروپا است و برای تداوم این روند، آن‌ها مجبورند هر ۳ روز یک بار به میدان بروند. این مسئله خستگی ذهنی زیادی برای آن‌ها بوجود آورده است. آن‌ها پس از بازی مقابل بارسلونا و اتلتیکو و آژاکس و تا قبل از دریافت گل مقابل خیرونا خوب بودند اما نتوانستند برتری خود را حفظ کنند زیرا از نظر ذهنی خسته هستند.
تغییرات سولاری
در بازی با خیرونا بیش از نیمی از تیم تغییر کرد. اودریوزولا، واران، مارسلو، دنی سبایوس، وازکز و آسنسیو جایگزین کارواخال، ناچو، رگوئیلون، مودریچ،  گرت بیل و وینیسیوس شدند. سرمربی آرژانتینی رئال می‌خواست با ترکیب جدید برنده شود اما بازیکنان نتوانستند شمایل تیم برنده مادریدی را حفظ کنند و البته برخی از بازیکنان چون مارسلو بسیار ضعیف بودند.

 

چرا رئال‌مادرید مقابل خیرونا شکست خورد؟

تعویض‌های سولاری
وینیسیوس در این بازی به جای وازکز به بازی آمد تعادل این تیم را تا حدودی برهم زد و بیل نیز نتوانست به تیم کمکی کند. تصمیم بدتر سولاری تعویض سبایوس بود که میانه میدان را تقدیم حریف کرد.
فرم بازیکنان رئال
اگرچه مارسلو یکی از بهترین مدافعان چپ تاریخ رئال مادرید است اما او در حال حاضر در فرم مناسبی نیست. آسنسیو و بیل نیز نتوانستنند انتظارات را از خود برآورده کنند و تا اینجای فصل نا امید کننده ظاهر شدند.
تصمیم‌های فوق‌العاده سرمربی خیرونا
تعویض‌های اوزه‌بیو سکریستان به تیمش کمک شایانی کرد. پورتو به شدت مارسلو را تحت فشار قرار داد و با استفاده از عدم ثبات مارسلو در خط دفاعی، توانست به تیمش کمک کند تا این برد به دست آید. در جناح دیگر زمین نیز آنتونی لوزانو کاملا از پس اودریزولا برآمد و در نهایت رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو شکست خورد.