گراف گل قدوس در تیم ملی؛ تیکی‌تاکای کی‌روش

بازی با شاید ضعیف ترین تیم حاضر در جام جهانی و تمرین برای کارهای ترکیبی و تهاجمی ......

بازی با شاید ضعیف ترین تیم حاضر در جام جهانی و تمرین برای کارهای ترکیبی و تهاجمی. تیم ملی در این بازی بارها تیکی تاکا را در دستور کار قرار داده بود. پاس های زیادی که باید سرانجام به موقعیت گل ختم می شد. ایران دو گل اش را هم در همان بیست دقیقه نخست زد. دقایقی که تیم ملی زیاد پاس می داد و هدف اش را از راه پاس کاری های متوالی جست وجو می کرد. ایران تا قبل از گلی که زد، چندین مرتبه تعداد پاس های متوالی اش دو رقمی شده بود و معمولا روی عددی بین ده تا دوازده متوقف می شد. تیم کی روش حتی در همان بیست دقیقه نخست در یک مرتبه تعداد پاس های پی درپی بازیکنانش به عدد چهارده هم رسید که در نهایت مهدی طارمی در کنار محوطه جریمه حریف توپ را لو داد. 

گل ایران هم حاصل باز کردن دفاع حریف بود. مرتضی پورعلی گنجی شروع کننده گل بود. مرتضی از میانه زمین در ابتدا یک و دو با عزت اللهی داشت. سپس این کار را با روزبه چشمی تمرین کرد. بعد از آن وریا غفوری، مهدی طارمی و احمد عبدالله زاده در گوشه زمین یک مثلث ساختند و توپ را از آن منطقه درآوردند. عبدالله زاده توپ را به قدوس پاس داد. سامان قدوس هم با یک و دو با کریم انصاری فرد، خودش را در موقعیت گلزنی قرار داد. 

از پاس مرتضی پورعلی گنجی تا لحظه ای که توپ وارد دروازه پاناما شد، فقط ۲۷ ثانیه طول کشید. در این ۲۷ ثانیه ده پاس بین بازیکنان تیم ملی رد و بدل شد. با توجه به حرکت پا به توپی که قدوس از روی خط محوطه جریمه تا محوطه شش قدم برای شون نهایی داشت، و اینکه کل زمان گراف در ۲۷ ثانیه شکل گرفته، مشخص است که سرعت پاس بازیکنان چقدر بالا بود. در این بین به غیر از مهدی طارمی، هیچ بازیکنی بیشتر از دو ضربه به توپ نزد. اکثر بازیکن ها پاسی تک ضرب می دادند و چند نفر هم تنها با یک کنترل توپ، سریعا توپ را پاس می دادند. شبه تیکی تاکایی که در نهایت یک گل را برای ایران به همراه داشت.  

 

 

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال