گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال؛ لیگ‌برتری‌های ولخرج!

در لیگ‌برتر انگلیس آن‌قدر مبالغ بازیکنان بالا است که در ترکیب گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال ۶ بازیکن از لیگ‌برتر حضور دارند....

هری مگوایر به عنوان گران‌ترین مدافع جهان به منچستریونایتد پیوست. مبلغ قرارداد او تنها در بین مدافعان، گران تلقی نمی‌شود و جزو ۱۱ بازیکن گران تاریخ است. با توجه به مبالغ پرداختی سنگین در سال‌های اخیر برای بازیکنان می‌توان یک ترکیب شامل گران‌ترین نقل و انتقالات انجام شده را بررسی کرد.
گران‌ترین دروازه‌بان دنیا نه دخه‌آ است نه نویر. کپا آریزا بالاگا که با ۸۰ میلون یورو به چلسی پیوست درون دروازه گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال قرار دارد. خط دفاعی این تیم شامل کایل واکر از منچسترسیتی (۵۳ میلیون یورو)، فن‌دایک از لیورپول (۸۵ میلیون یورو)، مگوایر از منچستریونایتد (۸۹ میلیون) و لوکاس هرناندز از بایرن‌مونیخ (۸۰ میلیون یورو) است. تا اینجای کار ۴ نفر از این تیم عضو باشگاههای لیگ برتری هستند که نشان می‌دهد چقدر باشگاه‌ها در انگلیس دست به خریدهای گران قیمت می‌زنند.
اگر برای گران‌ترین تیم، سیستم ۳-۳-۴ را در نظر بگیریم، هافبک‌های این تیم شامل دی‌یانگ از بارسلونا(۷۵ میلیون)، رودری از منچسترسیتی (۷۰ میلیون) و پوگبا از منچستریونایتد (۱۰۵) خواهند بود که شامل ۲ نفر دیگر از باشگاه‌های لیگ‌برتر انگلیس خواهد بود.
در نهایت ۳ بازیکن خط حمله نیمار از پاریسن‌ژرمن (۲۲۲ میلیون یورو)، امباپه از پاریسن‌ژرمن (۱۸۰ میلیون یورو) و کوتینیو از بارسلونا (۱۴۵ میلیون یورو) هستند.
نکته جالب در این ترکیب سن بازیکنان است. تمام این بازیکنان در زمان عقد قرارداد کمتر از ۲۷ سال سن داشته‌اند که نشان می‌دهد ارزش بازیکنان جوان و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها تا چه اندازه برای باشگاه ها مهم است.

 

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات اروپا؛ دوشنبه ١٤ مرداد

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال پل پوگبا کوپا آریسابالاگا کایل واکر هری مگوایر ویرجیل فان‌دیک فیلیپه کوتینیو رودری هرناندز فرنکی دی یانگ منچستر یونایتد چلسی منچستر سیتی بارسلونا لالیگا لیگ برتر فوتبال