گران ترین خریدهای تاریخ منچستریونایتد؛ ثروتمند و ناموفق!

منچستریونایتد با خرید آرون ون بیساکابا مبلغ ۶۶ میلیون یورو، استارت خرید‌های گران‌قیمت خود را زد....

منچستریونایتد همیشه در فصل نقل و انتقالات خریدهای پرتعداد و گران قیمتی انجام داده و امسال هم به این روند ادامه داده است. منچستری‌ها امسال به عنوان اولین خرید قابل توجه و گران قیمت خود آرون ون بیساکا را با مبلغ ۶۶ میلیون یورو خریداری کرده‌اند اما آیا می‌دانید ۱۰ خرید گران قیمت منچستر در تاریخ نقل و انتقالات این تیم چه کسانی بوده‌اند و در این تیم موفق بوده‌اند یا خیر؟
هنریک مخیتاریان – ۴۰ میلیون یورو
ناموفق: او هیچ‌وقت نتوانست دوران خوش حضور خود در دورتموند را تکرار کند و به همین دلیل از منچستر رفت.
خوان سباستین ورون – ۴۲ میلیون یورو
ناموفق: او در سال ۲۰۰۱ از لاتزیو به منچستر پیوست اما جزو بدترین خریدهای تاریخ یونایتد بود.
نمانیا ماتیج – ۴۵ میلیون یورو
ناموفق: ماتیچ خیلی ناموفق نبود اما می‌توانست خیلی بهتر کار کند. او جزو خریدهای مورینیو برای شیاطین سرخ بود.
خوان ماتا – ۴۵ میلیون یورو
موفق: یکی از اولین خریدهای دیوید مویس که از چلسی به یونایتد آمد و در الدترافورد درخشید.
ریو فردیناند – ۴۵ میلیون یورو
موفق: یکی از بهترین مدافعان تاریخ یونایتد که سال‌ها بازوبند کاپیتانی بر بازو بست و کاملا مستحق دریافت مبلغی گزاف در دوران خود بود.
فرد – ۵۳ میلیون یورو
ناموفق: فرد فصل گذشته به یونایتد پیوست و هنوز نتوانسته خود را به ترکیب اصلی تحمیل کند. فرد تا امروز بسیار ناموفق ظاهر شده است.
آنتونی مارسیال – ۵۸ میلیون یورو
موفق: مارسیال در زمان پیوستن به یونایتد بازیکنی گمنام بود اما توانست خود را در حد بازیکنی فوق‌العاده اثبات کند. مارسیال فصل گذشته اندکی افت کرده بود.
آنخل دی ماریا – ۷۰ میلیون یورو
ناموفق: دی‌ماریا در لباس منچستر ضعیف کار نکرد و لحظه‌های ماندگاری داشت اما بازی‌های خوب او در الدترافورد انگشت شمار بودند و او یک سال بیشتر در منچستر دوام نیاورد.
روملو لوکاکو – ۸۰ میلیون یورو
ناموفق: لوکاکو در ابتدای حضور در منچستر خوب کار کرد اما به مرور زمان دیگر آن ستاره یونایتد در نوک خط حمله نبود. او به زودی از منچستر جدا خواهد شد.
پل پوگبا – ۱۰۰ میلیون یورو
ناموفق: پوگبا از دوران جوانی در یونایتد حضور داشت اما به صورت بازیکن آزاد به یووه پیوست تا با مبلغ ۱۰۰ میلیون به منچستر برگردد. پوگبا هنوز هم نتوانسته سایه‌ای از دوران حضورش در یوونتوس باشد.

 

تگ ها


نقل و انتقالات گران‌ترین بازیکنان گزارش اختصاصی ریو فردیناند آنتونی مارسیال روملو لوکاکو خوان ماتا فرد پل پوگبا منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال