گران‌ترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال

چند سالی است که در فصل نقل و انتقالات ارقام عجیبی رد و بدل می‌شود. آیا می‎‌دانید گران‌ترین نقل و انتقالات اروپا را کدام تیم‌ها انجام داده‌اند؟...

اگر روزگاری بهترین بازیکنان فوتبال در اروپا با مبالغی کمتر از 50 میلیون یورو جا به جا می‌شدند و پرداخت مبلغ بیش از 100 میلیون یورو برای یک بازیکن باورنکردنی بود، حالا حتی با 100 میلیون یورو هم نمی‌توان یک ستاره برای یک تیم خرید!

به گزارش مدال، سایت کالچو مرکاتو 10 انتقال گران قیمت در تاریخ را بررسی کرده است. گران‌ترین نقل و انتقال تاریخ با حضور نیمار در PSG و با مبلغ 222 میلیون یورو رقم خورد که در نوع خود باورنکردنی است. رتبه دوم این لیست به کوتینیو احتصاص دارد که با مبلغ 145 میلیون یورو به بارسا پیوست اما حتی به اندازه 145 یورو هم برای آن‌ها فایده نداشت! در رده سوم کیلیان امباپه با مبلغ 135 میلیون یورو قرار دارد که تک تک یوروهای خرج شده برای او می‌ارزید! او در حضور نیمار و کاوانی، سوپر استار تیم پاریسن‌ژرمن است.

در رده چهارم ژائو فلیکس جوان قرار دارد که 126 میلیون یورو از بنفیکا به اتلتیکو پیوست. پس از او دمبله با 125، رونالدو با 117 میلیون (برای انتقال از رئال به یووه)، پوگبا با 105 میلیون یورو، گرت بیل با 101 میلیون یورو و ادن هازارد با 100 میلیون یورو قرار دارند.
نکته جالب حضور دوباره رونالدو در رده دهم این لیست است. رونالدو با مبلغ 94 میلیون یورو از منچستر به رئال پیوست اما اگر این رقم را با مبلغ 117 میلیون یورویی زمان پیوستنش به یووه جمع بزنیم، باز هم به رقم قرارداد نیمار با پاریسن‌ژرمن نمی‌رسد!

بیشتر بخوانید:

رونالدو و تعطیلات لاکچری!/ از قایق شخصی تا ملاقات با مایکل جردن

تگ ها


نقل و انتقالات گران‌ترین نقل و انتقالات پاریسن‌ژرمن کیلین امباپه نیمار گزارش اختصاصی کریستیانو رونالدو فیلیپه کوتینیو ادن هازارد پل پوگبا ژوآئو فلیکس رئال مادرید سری آ لالیگا لیگ برتر فوتبال