گربه‌سیاه پپ؛ واردی خطرناک‌تر از مسی

جیمی واردی بعد از بازی دیشب لستر مقابل سیتی حالا با عبور از لیونل مسی تنها بازیکنی است که چند بار مقابل تیم پپ گواردیولا هت تریک کرده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لسترسیتی دیروز با درخشش جیمی واردی مهاجم گلزن خود که در جریان بازی هت تریک کرد موفق شد منچسترسیتی را ۵-۲ شکست دهد.

اما جالب اینجا است که این اولین هت تریک واردی در مقابل تیم گواردیولا نبود. واردی تا پیش از بازی دیشب یکی از دو بازیکنی بود که موفق شده بودند مقابل منچسرسیتی دست به هت تریک بزنند. نفر دیگری که در این لیست کنار واردی ایستاده بود لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا بود.

تا پیش از بازی دیشب منچسترسیتی در دوران پپ گواردیولا تنها دو بار شاهد هت تریک خوردن از بازیکنان حریف بود. یک بار لیونل مسی در اکتبر ۲۰۱۶ سه بار در یک بازی دروازه سیتی را باز کرده بود و در دفعه دوم، جیمی واردی در دسامبر همان سال با پیراهن لستر هت تریک کرده بود.

هت تریک‌هایی که منچسترسیتی در دوران پپ گواردیولا خورده

در بازی دیشب اما قرعه به نام جیمی واردی افتاد تا او برای دومین بار مقابل تیم پپ هت تریک کند. به این ترتیب واردی موفق شد از رکورد یک هت تریک لیونل مسی مقابل تیم پپ عبور کرده و حالا بزرگترین گربه سیاه منچسترسیتی لقب بگیرد.

لیونل مسی در سال ۲۰۱۶ مقابل منچسترسیتیِ پپ هت تریک کرده بود

البته رکورد جیمی واردی تنها به منچسترسیتی خلاصه نمی شود. چرا که تا کنون در همه تیمهایی که پپ هدایت آنها را به عهده داشته هیچ بازیکنی نبود که بتواند دو بار در بازی با تیمهای تحت هدایت او هت تریک کند.

جیمی واردی ۳۳ساله در بازی دیشب می توانست حتی شانس زدن گل چهارم به تیم پپ را هم داشته باشد ولی او با توجه به اینکه در دقایق پایانی توسط سرمربی لستر بیرون کشیده شده بود زمانی که در دقیقه ۸۸ سومین پنالتی بازی برای لستر اعلام شد در زمین حضور نداشت که این توپ را گل کرده و چهارمین گل خود در بازی دیشب را به ثمر برساند.

بیشتر بخوانید:

با تایید ژسوس، ستاره بنفیکا در راه منچسترسیتی

سیتی به دنبال معاوضه اوتامندی با یک دفاع وسط

 

 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال