گربه سیاه کار دست جوکوویچ داد!

ساشا زورف تنیسور جوان و آینده دار المانی بار دیگر نواک جوکوویچ را در راه حضور در یک فینال مهم شکست داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، نواک جوکوویچ که بعد از قهرمانی در مسترز پاریس انگیزه بسیار زیادی برای فتح ششمین مسابقات فینال تور و برابری با رکورد راجر فدرر داشت، پس از سه برد متوالی در مرحله راند رابین، به نیمه نهایی رسیده بود. از سوی دیگر جدول نیز ساشا زورف پس از شکست برابر مدودف به عنوان نفر دوم گروه خودش حریف جوکوویچ شده بود. ساشا و نوله پیش از این دیدار، در سال ۲۰۲۱ چهار بار به مصاف یکدیگر رفته بودند که جوکوویچ در مسابقات ای تی پی کاپ و گرنداسلم های استرالیا و امریکا حریف المانی را شکست داده بود اما در میان ناباوری همگان در نیمه نهایی المپیک این زورف بود که با برتری برابر جوکوویچ به فینال رسید و پس از آن هم مدال طلا را برگردن آویخت. هرچند نواک انتقام شکست المپیک را در یواس اوپن از ساشا گرفته بود، اما مسابقه دیشب هم برای او حیثیتی بود چرا که در سال ۲۰۱۸ ساشا زورف در فینال مسابقات در لندن نواک را شکست داده بود و دست نوله را از ششمین عنوان قهرمانی کوتاه کرده بود. با همه این تفاسیر مسابقه دیشب در امتیازات ابتدایی ست اول پایاپای پیش رفت تا اینکه در گیم پنجم سرو زورف، جوکوویچ با ست پوینت مواجه شد اما ساشا با سرویسی سهمگین در نهایت گیم خودش را گرفت و کار به تایبریک رسید. جوکوویچ که به دلیل تمرکز بالا همیشه در تایبریک ها بخت بیشتری برای برد دارد، این بار حریف سرویس ها و ریترن های قدرتمند ساشا نشد و ست اول را با نتیجه ۶-۷ واگذار کرد.


نوله که نمی خواست به همین راحتی از دور رقابت ها کنار برود، ست بعدی را با قدرت آغاز کرد و اجازه نداد ساشا در این ست با بریک پوینت در گیم های او روبرو شود و بعد از گرفتن گیم چهارم خودش، با عوض کردن راکت نشان داد تصمیمش برای بریک کردن زورف قطعی است که در نهایت هم موفق شد و با بریک کردن ساشا ۴-۵ پیش افتاد و بلافاصله با هولد کردن گیم سرویس خودش، ست دوم را با نتیجه شش بر چهار به نفع خود به پایان برد و کار را به ست سرنوشت ساز کشاند.


در ست سوم اما ساشا شروع بهتری داشت و خیلی زود با بریک کردن جوکوویچ چهار بر یک از صربیناتور پیش افتاد. بعد از اینکه جوکوویچ حساب کار را چهار بر دو کرد در استانه پس گرفتن بریک قرار گرفته بود که باز هم ساشا با سرویسی تماشایی بریک پوینت را نجات داد و در نهایت نتیجه را ۵ بر ۲ کرد. ساشا روی گیم سرویس بعدی نوله فشاری نیاورد و پس از آن در گیم سرویس خودش با سرویس های قدرتمندش در نهایت با ضربه ای ace ، گیم، ست و مسابقه را به نقع خود به پایان برد.


 در مصاحبه بعد از بازی در داخل زمین اما ساشا برای نواک سنگ تمام گذاشت و صراحتا از او به عنوان بزرگ ترین تنیسور تاریخ نام برد. اتفاقی که با تحسین و تشویق تماشاگران حاضر در استادیوم شهر تورین همراه بود.


ساشا زورف امشب در دیداری انتقامی باید به مصاف دنیل مدودف برود. مدودف پیش از این در نیمه نهایی مسترز پاریس زورف را در دو ست شش بر دو در هم کوبید و در مرحله گروهی مسابقات تورین هم دو بر یک از سد قهرمان المپیک گذشته بود. شما دوستداران تنیس می توانید مسابقه امشب را به صورت مستقیم از سایت و اپلیکیشن آنتن تماشا کنید.

تگ ها


تنیس نواک جوکوویچ تنیس