گرت بیل؛ سقوط یک فرشته

سرنوشت گرت بیل و رئال‌مادرید بعد از شش‌سال همکاری مشترک چه خواهد شد؟...

شش‌سال زمان کمی نیست. تابستان سال 2013 گرت بیل چمدانش را در لندن جمع کرد تا با 91میلیون یورو به مادرید سفر کند و لقب گران‌ترین بازیکن تاریخ را در همان روزها داشته باشد. ستاره محبوب فلورنتینو پرز، اما یک مشکل بزرگ داشت؛ غرور بریتانیایی که باعث می‌شد رابطه گرم و صمیمی‌ای با ستاره‌های رئال برقرار نکند و در اتمسفر باشگاه جز از سمت مدیر باشگاه حمایت هیچ‌کس دیگری را نداشته باشد.

 گرت بیل شش سال در شهر مادرید و اسپانیا زندگی کرد، اما هیچ‌وقت زبان اسپانیایی را یاد نگرفت تا در تمرینات تنها بماند. حتی فاصله‌ گرفتن بیل از کادرفنی – روابط سرد با بنیتز، آنچلوتی و زیدان- باعث می‌شد با وجود عملکرد قابل‌قبول، مورد اعتماد مربیانش نباشد؛ و البته میمیک صورت سرد و سنگی‌ای که هیچ هواداری را شیفته‌اش نمی‌کرد. ستاره ولزی هیچ تلاشی برای بهبود روابطش با بازیکنان، کادرفنی و هواداران نکرد.

گرت بیل به خاطر تمام این‌ها هیچ‌وقت محبوبیت بازیکنانی مثل رونالدو، راموس، مودریچ و ایسکو را در مادرید به دست نیاورد. ستاره‌ای که مشت آخر را هم از مصدومیت‌هایش خورد. او طی دوفصل گذشته تقریبا نیمی از مسابقات فصل را به خاطر مشکل مصدومیت از دست داد. مصدومیت‌های پرتعدادی که جایگاه او را در ترکیب اصلی متزلزل کرد تا فصل پیش با واقعیت نیمکت‌نشینی هم روبه‌رو شود.

باورکردنی نبود؛ گرانترین بازیکن دنیا در سال 2013، حالا تا مقام یک بازیکن غالبا مصدوم نیمکت‌نشین در مادرید سقوط کرده بود. سقوط یک فرشته ولزی. اما غرور بریتانیایی بیل باز هم بلای جانش بود. رفتارهای غیرحرفه‌ای روی نیمکت، اعتراض به تعویض و مصاحبه‌های تند مدیربرنامه‌اش علیه کادرفنی رئال مادرید و دغدغه‌های غیرفوتبالی او – بیشتر مواقع بیکاری در زمین‌ گلف مشغول تفریح است – او را به نقطه پایان در رئال مادرید رساندند.

داستان گرت بیل و رئال مادرید همین‌قدر پیچیده است؛ باشگاه او را نمی‌خواهد، زیدان او را مازاد اعلام کرده و در تمرینات با او حرف نمی‌زند و از سمت دیگر هیچ باشگاهی درخواست رسمی برای جذب گرت بیل اعلام نکرده است. دستمزد 17میلیون یورویی برای بازیکنی 30ساله که بیشتر مسابقات فصل را به دلیل مصدومیت از دست می‌دهد، گرت بیل را تبدیل به نخواستنی‌ترین بازیکن حال حاضر اروپا کرده. ستاره‌ای که در کشورش ولز آنقدر محبوب است که نام شهری را در شمال این کشور به دلیل دستاوردهای گرت بیل در فوتبال، «بیل» گذاشته‌اند و در مادرید آن‌قدر منفورکه همه درهای خروج را به او نشان دهند.

 

بیشتر بخوانید:

معاوضه بزرگ رئال و PSG؛ بمب نقل‌وانتقالات در مادرید منفجر می‌شود؟

 

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی یادداشت اختصاصی گرت بیل رئال مادرید لالیگا فوتبال