گرت بیل؛ هر گل ۱.۳ میلیون و هر پاس ۹ هزار پوند!

گرت بیل برای تاتنهام گران تمام شده ولی هرگز مطابق انتظارات کار نکرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، انتشار جزئیات قرارداد گرت بیل با تاتنهام نشان می‌دهد که ورود او به وایت هارت لین چه مقدار هزینه روی دست این باشگاه می‌گذارد.

بال ولزی ۳۱ ساله‌ای که تابستان امسال با قراردادی قرضی به مدت یک سال از تیم رئال مادرید به تاتنهام پیوست، برخلاف چیزی که در ابتدا تصور می‌شد اغلب اوقات نیمکت‌نشین بوده است.

پنجشنبه هفته گذشته، بیل که انتقالش از تاتنهام به رئال مادرید در سال ۲۰۱۳ او را به گران‌ترین بازیکن در زمان خود تبدیل کرد، حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد و شکست یک بر صفر تیمش در خانه مقابل چلسی را از روی نیمکت تماشا کرد. ژوزه مورینیو در آن بازی ترجیح داد که از لوکاس مورا و اریک لاملا استفاده کند و ظاهراً زمانی که بازیکن ولزی از تصمیم سرمربی پرتغالی‌اش مطلع شده به آن روی خوش نشان نداده است. با روندی که در پیش گرفته است، بیل به سمت پیش می‌رود که ثابت می‌کند او نه تنها برای رئال مادرید بلکه برای تاتنهام هم اشتباهی گران قیمت بوده است.

ستاره سابق ساوتهمپتون از رئال مادرید ۶۵۰ هزار پوند حقوق می‌گیرد که بعد از انتقال قرضی‌اش به تاتنهام، باشگاه لندنی پذیرفته نیمی از این رقم را در فصل جاری بپردازد اما حتی نیمی از این رقم هم که ۳۲۵ هزار پوند می‌شود، هزینه قابل توجهی روی دست تاتنهامی‌ها می‌گذارد. در واقع پرداخت حقوق بیل به تنهایی برای تاتنهام ۶.۵ میلیون پوند هزینه در بر دارد.

او در این فصل در تمامی رقابت‌ها تنها ۴ گل زده است و با توجه به حقوقی که تا الان گرفته، هر گلش ۱.۳ میلیون پوند قیمت داشته است. با توجه به تعداد موقعیت‌های خطرناکی که توسط بیل خلق شده هم او بابت هر یک از این موقعیت‌ها ۶۵۰ هزار پوند و به ازای هر پاسی که داد ۲۸ هزار پوند حقوق گرفته است.

 او در تمامی رقابت‌های این فصل برای تاتنهام تنها ۷۵۸ دقیقه بازی کرده و تاتنهام به تنهایی بابت هر دقیقه از آن ۹ هزار پوند به بازیکن ولزی حقوق پرداخته است.

بیشتر ببینید:

گل اول چلسی به تاتنهام توسط جورجینیو

خلاصه بازی تاتنهام 0 - چلسی 1 (گزارش اختصاصی)

 

 

تگ ها


گرت بیل فوتبال جهان تاتنهام لیگ برتر فوتبال