گرشاسبی برنامه‌هایش را اعلام کرد

سرپرست باشگاه پرسپولیس اهداف خود را در زمان تصدی پست مدیریت باشگاه اعلام کرد ......

سرپرست باشگاه پرسپولیس اهداف خود را در زمان تصدی پست مدیریت باشگاه اعلام کرد.
حمید رضا گرشاسبی در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره مسائل گوناگون باشگاه و رویکردهای آن تحت مسؤلیت خود به اظهار نظر پرداخت.
برنامه ها و طرح های باشگاه ادامه می یابند
سرپرست باشگاه پرسپولیس در ابتدای صحبت های خود تاکید کرد: پرسپولیس بزرگ در هر شرایطی باید به راه خود ادامه دهد و این را از هواداران خود دارد و اکنون وظیفه ما است در این مقطع با این مسؤلیت در خدمت آن و هواداران باشیم.  در این میان جا دارد قبل از هر نکته ای به نیابت از هیات مدیره، تشکر ویژه ای از آقای طاهری داشته باشم که با همکاری و همفکری های هیات مدیره و هماهنگ با آن نقش تعیین کننده ای در تحول پرسپولیس داشتند. من از نزدیک شاهد سختکوشی ها و تلاش خستگی ناپذیر ایشان در این مسؤلیت بودم که افتخارات زیادی را هم برای این باشگاه به ارمغان آورد. تاثیر ایشان در این تحولات قابل انکار نخواهد بود و هواداران نیز نشان داده اند که آگاهانه مسائل باشگاه محبوب خود را دنبال می کنند. متاسفانه به دلیل مسایل مربوط به بازنشستگی این امکان فراهم نبود که از توانایی های ایشان در مقام مدیرعامل بهره مند شویم ولی اطمینان دارم که همیشه همراه ما خواهند بود.
گرشاسبی عنوان کرد: پرسپولیس امروز از بسیاری جهات با پرسپولیس سه سال قبل متفاوت است. پرسپولیسی است که چه در بعد تیم و چه در بعد فعالیت های اقتصادی و سایر حوزه ها، بسیاری مشتاق حضور در آن یا همکاری با آن هستند. از نظر تیمی و فوتبالی، مجموعه از انسجام و ثبات خوبی برخوردار شده است و دشواری ها باعث نشد تغییرات مکرر روی دهد. از نظر ساختار باشگاهی نیز کاملا متحول شده و از نظر سازمان مالی، تغییرات به شکلی بود که حساب های باشگاه مورد تایید قرار گرفتند که خود گام بزرگی برای آینده باشگاه بود تا به امید خدا و با حمایت های وزارت محترم ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی یک بار برای همیشه، مشکل بدهی مالیاتی حل شود، مساله ای که اگر صورت نمی گرفت و ادامه پیدا نکند ، حیات باشگاه را با مخاطره روبرو می کرد. در این مدت پرونده های حقوقی داخلی و بین المللی بسیاری بسته شد که پرونده مانویل ژوزه و همکارانش از جمله آنها بود و پرونده های سنگین تر از آن هم بوده اند که حل و فصل شدند. همچنین با تلاش های بسیار امکان بلیت فروشی بازی ها فراهم شد. بدیهی است که همه این مسایل و پیگیری آنها همچنان سر لوحه امور مدیریتی باشگاه خواهد بود.
حمایت از کادر فنی و تیم تا قهرمانی
گرشاسبی ادامه داد: از رموز موفقیت تیم پرسپولیس حمایت از مجموعه تیم به ویژه کادر فنی در شرایط سخت بوده است. هر تیمی در طول فصل با فراز و نشیب های گوناگونی روبرو می شود با حاشیه های مختلف روبرو می شود، رفتار باشگاه و هواداران در این شرایط بسیار تعیین کننده است و ما در پرسپولیس نتیجه این اعتماد و حمایت را دیده ایم. پرسپولیس در حال حاضر بهترین مجموعه فنی را چه به عنوان کادر فنی و چه در جمع بازیکنان دارد. این رویه همچنان در پرسپولیس ادامه خواهد داشت.
قهرمانی در دو جام
وی افزود: با توجه به آنچه درباره تیم گفته شد بدون تردید، تکرار عنوان قهرمانی لیگ برتر از خواسته های تمام خانواده پرسپولیس است. در باشگاه و تیم به کمتر از این فکر نمی شود و همچنین مصمم هستیم که قهرمانی جام حذفی هم تقدیم هواداران شود و پس از سال ها موفق به انجام قهرمانی در هر دو جام داخلی شویم. قطعا این هدف فشار زیادی را روی نفرات تیم ایجاد می کند و متقابلا در حال تلاش برای رفع نیازهای تیم هستیم که از مهمترین آنها انجام منظم پرداخت ها خواهد بود. برای این منظور مانند همیشه مشارکت هواداران امری تعیین کننده خواهد بود.
برنامه ریزی برای حضور در فینال لیگ قهرمانان
سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به پیشرفت خوب پرسپولیس در بعد نتایج فوتبال تصریح کرد:  حضور بعدی ما در لیگ قهرمانان دشوارتر خواهد بود. چون رقبای ما احساس خطر کردند. ما تا جمع 4 تیم اول آسیا رفتیم و حریف ما برای حضور در فینال با وجود نتیجه بازی رفت، در بازی برگشت به لطف اشتباهات پایان ناپذیر داور از شکست سنگین گریخت و چه بسا اگر چنین نبود ما به فینال راه پیدا می کردیم. البته افسوس گذشته دردی از ما دوا نمی کند. قطعا ما برای دوره بعد حضور در فینال را نشانه گذاری کرده ایم. برای این مهم کار سختی داریم و باید از حالا شروع کنیم. برای این مساله برنامه مدونی طراحی خواهد شد و کارهای زیادی باید انجام بدهیم. آماده کردن یک تیم قدرتمند یک پروسه زمان بر است. البته قبل از این پشتوانه خوبی فراهم شده ولی به توان بیشتری برای دوره بعد نیاز داریم. حضور در جمع 4 تیم برتر حاصل یک برنامه ریزی دو ساله بود و ما از همین حالا باید برای دو سال آینده کار کنیم و برنامه بریزیم.
افزایش سطح درآمد باشگاه در اولویت
گرشاسبی اظهار داشت: برای توفیق در مواردی که گفتیم قطعا تامین منابع مالی از مهمترین نکات است. افزایش  درآمد باشگاه از اولویت های باشگاه است. افزایش فعالیت تجاری باشگاه با همکاری بیشتر اسپانسرها از جمله راهکارها برای این منظور خواهد بود که در صدد اجرای آن در ادامه فعالیت های قبلی هستیم. به هر حال هر صنعتی پویایی خود را از توفیق در کسب درآمد دارد و فوتبال هم یک صنعت است. رویکرد ما همکاری با تمام بخش هایی است که در این موضوع می توانند به باشگاه کمک کنند. طبعاً مشارکت هواداران نیز امری تعیین کننده است. همچنین تلاش خواهیم داشت تا خدمات بهتری را به هواداران ارائه کنیم.
توجه ویژه به تیم های پایه
وی افزود: از فصل گذشته حرکت خوبی در تیم های پایه شروع شد ولی برای ادامه آن و البته توسعه بیشتر نیاز به کار جدی تر در این بخش داریم و روی این مساله هم از جهت تامین امکانات مالی و مسائل سخت افزاری به کار بیشتر نیاز داریم و به این موضوع خواهیم پرداخت. تیم های پایه سرمایه های آینده باشگاه را می سازند ولی معمولا مشکلات ریز و درشتی که در سایر بخش ها به وجود می آید باعث غفلت از آن می شود که نباید این طور باشد.
راه اندازی درفشی فر و نگهداری کاظمی
گرشاسبی تصریح کرد: از جمله برنامه هایی که باید به آن بپردازیم. زیر ساخت های باشگاه و تیم ها است. آماده سازی مجموعه درفشی فر از پروژه های جدی خواهد بود تا آن را دوباره آماده بهره برداری نماییم. طبیعی است که این پروژه از نظر مالی سنگین خواهد بود که باید با راهکارهایی منابع لازم تامین کنیم بدون آن که در سایر بخش ها دچار مشکل شویم.  از سوی دیگر بحث حفظ و نگهداری مجموعه شهید کاظمی را هم داریم. البته انجام این امور با توجه به هزینه های جاری و بدهی های بازمانده از گذشته دشوار است و باید برای آن برنامه ریزی کنیم. همچنین باید برای تسویه های بدهی های بر جای مانده از گذشته اقدام کنیم که این مساله در راستای برنامه های حرفه ای سازی باشگاه بسیار مهم خواهد بود.
مشکلات حقوقی، دغدغه همیشگی
سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: پرونده های حقوقی همچنان دغدغه باشگاه پرسپولیس است. شکایت هایی از باشگاه به ویژه در عرصه بین المللی وجود دارد که باید وضعیت آنها مشخص گردد. همچنین در مواردی باشگاه در دفاع از حقوق مادی و معنوی خود، شاکی است. این موارد برای آینده باشگاه تعیین کننده خواهند بود و باید مورد به مورد، رسیدگی شوند. بخش حقوقی باشگاه در سه سال گذشته به جهت انبوه مواردی که وجود داشت از پر کارترین بخش های باشگاه بود. مسائل حقوقی فقط به اختلاف ها با بازیکنان و مربیان پیشین و مطالبات آنها برنمی گردد و موارد متعدد دیگری هم هستند که شاید کمتر مورد توجه افکار عمومی قرار بگیرد ولی موارد بسیار مهمی هستند. از این رو، فعالیت حقوقی باشگاه به عنوان مرجع دفاع از حقوق مجموعه و همچنین برای جلوگیری از مشکلات قانونی با حساسیت بالایی پیگیری خواهد شد.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال