گرشاسبی: سفر به سوئیس آخرین تیرماست/در تدارک یک جشن خوب هستیم

حمیدرضا گرشاسبی در خصوص مسائل پیرامون باشگاه پرسپولیس و همچنین احتمال کنار گذاشتن این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل بدهی و سفر به سوئیس صحبتهایی کرد که در زیر میخوانید: : قرار است روز جمعه جشن قهرمانی پرسپولیس بعد از بازی با سپیدرود برگزار شود ......

حمیدرضا گرشاسبی  در خصوص مسائل پیرامون باشگاه پرسپولیس و همچنین احتمال کنار گذاشتن این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل بدهی و سفر به سوئیس صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:
: قرار است روز جمعه جشن قهرمانی پرسپولیس بعد از بازی با سپیدرود برگزار شود. چه تمهیداتی برای این مراسم دارید؟
- همان‌طور که می‌دانید مجری برگزاری این مراسم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستند و قرار است مراسم اهدای جام و مدال‌ها انجام شود، اما ما در تدارک برنامه‌ریزی برای یک جشن خوب هستیم و می‌خواهیم به صورت مختصر در حضور مربیان، بازیکنان، کارمندان باشگاه، پیشکسوتان و خانواده‌های آنها این مراسم را در یکی از سالن‌ها برگزار کنیم. بعد از قطعی شدن مراسم، زمان و مکان دقیق آن را اعلام خواهیم کرد.
 برای بازی با الجزیره الامارات چه برنامه‌هایی دارید؟
- طبق برنامه‌ریزی که انجام شده قرار است روز ۱۵ اردیبهشت به دوبی برویم و پس از صرف ناهار در باشگاه ایرانیان راهی ابوظبی شویم تا اردوی خود را در این شهر برگزار کنیم؛ چراکه ما در ابوظبی به مصاف الجزیره خواهیم رفت.
 برانکو خواهان ادامه همکاری با دستیارانش شده است. برنامه باشگاه برای تمدید قرارداد با دستیاران برانکو چیست؟
- همه کارها به خوبی انجام شده و در حال تدارک مسائل موجود برای امضای قرارداد و تمدید با دستیاران برانکو هستیم. منتظریم برانکو نظرش را در خصوص نفرات مورد نظرش برای حضور در کادر فنی اعلام کند تا کار تمدید قرارداد به سرعت انجام شود.
 احتمال تغییر در بین دستیاران برانکو وجود دارد؟
- بعید است که بخواهد چنین اتفاقی رخ بدهد، اما همه چیز بستگی به نظر برانکو دارد. او از دستیارانش رضایت دارد و صحبتی مبنی بر تغییر و تحول بین دستیارانش مطرح نکرده است.
 برای تسویه حساب با آنتونی گولچ بازیکن سابق پرسپولیس که از باشگاه شکایت کرده، چه برنامه‌ای دارید؟
- ما تا نیمه خرداد مهلت داریم تا تعهد خودمان را نسبت به این بازیکن انجام دهیم. ان‌شاءالله تا نیمه خرداد با این بازیکن به صورت کامل تسویه‌حساب خواهیم کرد تا خطری گریبان ما را نگیرد.
بحث مهدی طارمی و پرداخت ۱۰۰ هزار دلاری که قرار است به باشگاه بدهد، به کجا رسید؟ در صورتی‌که او این پول را پرداخت نکند، از این بازیکن شکایت می‌کنید؟
- نه! از طارمی شکایت نمی‌کنیم؛ چراکه خودش در تماس‌های تلفنی با باشگاه پیگیر پرداخت پول شده و اعلام کرده که این پول را جور می‌کند و به زودی به حساب باشگاه خواهد ریخت.
فارس: چند روزی است که خبرهایی مبنی بر کنار گذاشتن پرسپولیس به دلیل بدهی و شکایات از این باشگاه از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد که این مسئله نگرانی هواداران را در پی داشته است. باشگاه چه اقداماتی برای رخ ندادن این اتفاق انجام داده است؟
- ما از روزی که مسئولیت پرسپولیس را به عهده گرفتیم، با انبوهی از شکایات متعدد و ریز و درشت روبه‌رو شدیم، اما دانه به دانه با طلبکاران و شاکیان توافق کردیم، هرچند که آنقدر تعداد شاکیان زیاد است که این مسئله زمان‌بر شد. برخی‌ها که چند سال از باشگاه طلب داشتند و تحمل کرده بودند الان پا روی گلوی ما گذاشته و فشار می‌دهند تا پولشان را دریافت کنند، این درحالی است که خود رسانه‌ها می‌بینند که ما به چه هجمه‌هایی روبه‌رو هستیم. با وجود همه این مسائل یک‌سری افراد فشار زیادی به ما وارد می‌کنند. آنها تا دیدند که باشگاه در مخمصه است به سمت ما حمله‌ور شدند تا پول بگیرند و این در حالی است که ما تلاش زیادی کردیم که این اتفاق رخ ندهد.
 اما به نظر می‌رسد به دلیل برخی شکایات به کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس با خطر حذف از آسیا تهدید شده است.
- خطر جدی که باشگاه پرسپولیس را تهدید می‌کند، یکی، دو پرونده است که با کنفدراسیون فوتبال آسیا مکاتبه کرده‌اند و وکیل هم گرفته‌اند و این مسئله ما را در خطر قرار داده است. البته این مسئله فقط شامل حال ما نیست و باشگاه استقلال هم چنین خطری را احساس می‌کند. ما به این افراد اعلام کرده‌ایم که شکایت خودشان را از کنفدراسیون فوتبال آسیا پس بگیرند و به باشگاه بیایند تا توافق کنیم تا بلکه بتوانیم این مشکل را حل کنیم و امیدوارم که این کار را انجام دهند و کاری نکنند که مجبور شویم اسامی این افراد را رسانه‌ای کنیم. ما بیشتر از این نمی‌توانیم بدهی‌های سنگین و کمرشکن را بپردازیم و این در حالی است که باشگاه هزینه‌های جانبی هم دارد. ما هم اعزام‌های داخلی برای بازی‌های لیگ داریم و هم در بحث برون‌مرزی در لیگ قهرمانان آسیا اعزام‌هایی داریم که هزینه‌های آن بالاست. این هزینه‌ها به‌همراه بدهی‌هایی که پرداخت کردیم، کارد را به استخوان ما رسانده و شرایط را بسیار سخت کرده است. برخی افراد ادعا می‌کنند که به عشق پرسپولیس در این تیم بازی کردند و حالا آنهایی که ادعا می‌کردند به عشق پرسپولیس در این تیم هستند، شرایط باشگاه را درک کنند و شکایت‌شان را از کنفدراسیون فوتبال آسیا پس بگیرند، همان‌طور که جواد کاظمیان این کار را انجام داد. اگر این‌کار را نکنند، هواداران میلیونی پرسپولیس آسیب جدی خواهند دید؛ چراکه پرسپولیس دچار مشکل می‌شود. در آن صورت ما مجبوریم برخلاف میل باطنی نام این افراد را رسانه‌ای کنیم تا مردم همه چیز را متوجه شوند. امیدوارم که این افراد پای میز مذاکره با باشگاه بیایند و این مسائل را داخلی حل کنند.
 در رابطه با سفر به سوئیس برای تلاش جهت باز کردن پنجره نقل و انتقالات تابستانی پرسپولیس هم صحبت کنید.
- ما نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم و برای بهبودی وضعیت پرسپولیس باید تلاش کنیم. این آخرین تیر ماست و امیدواریم که با دعای هواداران و تلاش ما این پرونده هم رفع شود.
 بر اساس سیاست‌های ارزی کشور قرار است قراردادهای بازیکنان و مربیان خارجی پرسپولیس از دلار به یورو تغییر کند؟
- ما قرارداد خارجی‌هایمان را به یورو بستیم، اما ملزم به رعایت بخشنامه‌های کلی هستیم و همه موظف هستند این بخشنامه را اجرایی کنند، اما این مسئله به باشگاه‌ها فشار می‌آورد. به طور مثال اگر قراردادی ۲۰۰ هزار دلار است، آن فرد خارجی حاضر نمی‌شود معادل ریالی آن را یورو بگیرد، بلکه همان ۲۰۰ هزار دلار باید تبدیل به ۲۰۰ هزار یورو شود که با توجه به تفاوت قیمت یورو و دلار هزینه‌های بیشتری به باشگاه‌ها وارد می‌کنند، اما باید به‌خوبی همه چیز را مدیریت کنیم تا دچار مشکل نشویم.
فارس: اینکه گفته می‌شود فرشاد احمدزاده به دنبال لژیونر شدن است صحت دارد؟
- صحبتی در این باره فعلاً انجام نشده و مدیر برنامه‌های این بازیکن زمانی که به باشگاه آمد، به ما اعلام کرد که تا پایان فصل صبر کنیم و بعد از آن درباره تمدید قراردادها و مسائل دیگر مذاکره انجام دهیم.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال