گرشاسبی:شک نکنید پرسپولیس از سپاهان ارزان‌تر بسته شد

مدیر عامل پیشین سرخ پوشان پایتخت گفت: قرارداد ۶ میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس شایعه است....

مدیر عامل پیشین سرخ پوشان پایتخت گفت: قرارداد ۶ میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس شایعه است.

به گزارش مدال،مصاحبه امیر قلعه‌نویی و مسعود تابش در مورد اینکه مبلغ قرارداد‌های باشگاه سپاهان از ۳ باشگاه دیگر بیشتر است، جو جدیدی در فوتبال ایران ساخت. جوی که دوباره اهالی فوتبال را به جان هم انداخت. در این رابطه با حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس که مسئول بستن تیم در این فصل بود، در این مورد صحبت های جالبی را مطرح کرد.


*به نظر می‌رسد منظور قلعه‌نویی و تابش در مورد گران‌ترین باشگاه ایران، پرسپولیس باشد. این‌طور بوده؟ 
اصلاً و ابداً. امکان ندارد پرسپولیس گران‌تر از سپاهان باشد. منظور آنها، قطعاً پرسپولیس نیست. از یک سو، ما یک نیم‌فصل کامل نمی‌توانستیم بازیکن جذب کنیم و از طرف دیگر، فقط ۵ بازیکن زمان من به تیم اضافه شدند و دو بازیکن زمان عرب. چطور ممکن است چنین هزینه‌ای روی دست باشگاه باشد؟! 
*مثلاً این شایعه مطرح شده که قرارداد بیرانوند ۶ میلیارد تومان برای یک فصل است. 
نمی‌دانم منظورشان از این شایعات چیست. اول فصل از یک باشگاه ترکیه‌ای دنبال بیرانوند آمدند و گفتند ۷ میلیارد می‌دهیم و او را جذب می‌کنیم ما گفتیم نه، علیرضا برود، گلر نداریم به همین خاطر این بازیکن حفظ شد ولی قراردادی که بست، تا سال ۱۴۰۱ است و من به عنوان مسئول باشگاه و کسی که قرارداد را بسته می‌گویم قراردادش حتی یک‌سوم رقمی که در شایعات می‌گویند، نبود. 
*پس چرا این حرف‌ها مطرح می‌شود؟ 
من هم مثل شما! البته تیمی که با آن مشکلات و محرومیت‌ها توانست تا فینال آسیا برود، باید زیر پای بازیکنان و مربیانش طلا بریزیم. بازیکنان پرسپولیس قرارداد‌های مشخصی در سازمان لیگ و باشگاه دارند که می‌توانید آن را مطالعه کنید. آقایان قلعه‌نویی و تابش هم این موضوع را فراموش نکنند که ما اسپانسر داشتیم و فقط از اسپانسر پول می‌گرفتیم. 
*از دولت و وزارت ورزش چطور؟ 
اگر یک نفر از دولت، شرکت‌ها، ارگان‌ها، سازمان‌ها، وزارتخانه و هر جایی که به دولت متصل است، یک ریال به عنوان کمک مالی به شما پول داد، به باشگاه پرسپولیس هم پول داده است. حتی یک هزار تومانی هم از دولت و وزارتخانه نگرفتیم و هر پولی بود، خودمان به دست آوردیم. 
*از هدایتی هم پول نگرفتید؟ 
هدایتی چند بار زنگ زد و گفت می‌خواهد به باشگاه کمک مالی بدهد و از ما لیست خواست تا طبق آن، به حساب‌مان پول واریز کند ولی همه شاهدند که از او هم پولی نگرفتیم. همه این‌ها سند و مدرک دارد که هر وقت بخواهند، رسانه‌ای می‌کنم. 
*شایعه شده در زمان شما، قرارداد فصل آینده پرسپولیس و پولی که باید از اسپانسر بگیرد، پیش‌خور شده. این موضوع صحت دارد؟ 
از بیخ و بُن تکذیب می‌کنم! اتفاقاً چند روز قبل یکی از رسانه‌ها نوشته بود من تنها ۱۵ درصد به بازیکنان پول دادم که این هم دروغ است زیرا زمان من، بازیکنان اصلی بیش از ۴۵ درصد و بازیکنان ذخیره بین ۴۰ تا ۴۵ درصد پول گرفتند. همه این پول‌ها مربوط به این فصل است نه فصل آینده. از مجری اسپانسر و شرکت اسپانسرینگ هم می‌توانید استعلام بگیرید. تا وقتی من مدیرعامل باشگاه بودم، طی ۴ قسط از اسپانسر پول دریافت و به حساب بازیکنان واریز شد. یک ریال پیش‌خور نکردم و از سوی دیگر ۴۰ میلیارد تومان بدهی باشگاه را پرداخت کردم. 
*۴۰ میلیارد تومان رقم بزرگی است! 
بله. ۹۹ درصد طلبکاران از گذشته آمدند و با پولی که بود، رضایت‌شان را جلب کردیم. همه شکایت‌ها را پس گرفتم. دو بار به دادگاه CAS رفتم؛ بار اول جریمه ۴۰۰ هزار دلاری را تا ۲۲۰ هزار دلار و بار دوم جریمه ۳۵۰ هزار دلاری را تا ۱۳۰ هزار دلار کاهش دادم. در ترکیه توانستیم جریمه ۸۰۰ هزار دلاری را با لابی خودمان تا ۵۰ هزار دلار پایین بیاوریم. همه این‌ها مدرک و سند دارد. روی هوا حرف نمی‌زنم. یک ریال از فصل آینده خرج نکردیم، اما در نهایت یک تشکر خشک و خالی هم از ما نکردند. زمان همه این‌ها را مشخص می‌کند.

تگ ها


فوتبال لیگ برتر فوتبال ایران گرشاسبی پرسپولیس سپاهان