گرشاسبی: ژاوی بینی بازیکن ما را کشید و گفت:کوچولو اینجا چکار می کنی؟

حمیدرضا گرشاسبی در مورد آخرین وضعیت باشگاه پرسپولیس توضیح داد. به گزارش مدال، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پرس ......

حمیدرضا گرشاسبی در مورد آخرین وضعیت باشگاه پرسپولیس توضیح داد.

 

به گزارش مدال، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس درباره عملکرد و موفقت‌های اخیر پرسپولیس در لیگ قهرمانان  آسیا اظهار داشت: تلاش می‌کردیم حلقه‌های اصلی باشگاه از هم گسسته نشود. این حلقه‌ها شامل بازیکنان، کادر فنی و هواداران هستند و پشت این قضیه نیز پیشکسوتانی مانند علی پروین هستند که همواره حمایت‌های آنها بوده و ادامه دارد.

وی افزود: خیلی تلاش‌ها و شیطنت‌ها شد که نمی‌خواهیم ذهن هواداران را به آن سمت ببریم. خدا واقعاً به ما کمک کرد. چون بازیکنان با این محرومیت‌ها سختی زیادی کشیدند. آنها حتی شدیدترین آسیب‌ها را به روی خود نمی‌آوردند، چون نیمکت ما خالی بود. برانکو هم شرایط را مدیریت کرد و با این بچه‌های کم سن و سالی هم که روی نیمکت بودند، تلاش ویژه‌ای را کرد تا انگیزه‌ این بازیکنان را بالا ببرد و بازی را ببریم.

 

مدیرعامل پرسپولیس درباره دیدار این تیم مقابل الدحیل گفت: پرسپولیس نشان داده با تیم‌های قَدَر و گردن‌کلفت خوب بازی می‌کند و از پس آنها برمی‌آید. تیم این بار هم این کار غیرممکن را ممکن کرد، به خصوص بازی آخر مقابل السد که در واقع این تیم تیم حکومتی قطر بود و همه پشت السد بودند تا بتواند نتیجه بگیرد. البته 50 درصد کار صعود پرسپولیس باقی مانده و انشاءالله در تهران با حمایت هواداران، بتوانیم کار را تمام کنیم.

وی درباره اینکه السد را تیم حکومتی قطر دانسته، توضیح داد: ما می‌دیدیم که بازی با الدحیل از لحاظ حمایتی، تفاوت فراوانی با دیدار مقابل السد داشت. در بازی السد، هواداران تمام ورزشگاه را پر کرده بودند. اعتبار فراوانی برای این تیم تدارک دیده بودند. در واقع قرارداد یک بازیکن السد معادل بودجه یک سال و نیم پرسپولیس بود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درمورد دعوت بغداد بونجاح به اردوی تیم ملی الجزایر و اینکه این موضوع می‌تواند باعث خوشحالی اعضای تیم پرسپولیس شود، گفت: بچه‌ها به این نتیجه رسیدند که باید بازی خود را انجام داده و خودشان را نشان بدهند تا مسیری را که طی کردند، ادامه داده و پرسپولیس تاریخ‌ساز شود.

گرشاسبی در مورد مشکلات ارزی باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: شخص وزیر ورزش و جوانان این موضوع را پیگیری می‌کند و انتظار ما این است که بانک مرکزی هم از ما حمایت کند. پنج ماه است که برانکو و مربیان و بازیکنان خارجی تیم یک ریال،‌ دلار یا یورو دریافت نکردند و اینها را با رفاقت نگه داشته‌ایم. ماندن برانکو یکی به دلیل مظلومیت پرسپولیس و محرومیت تیم از پنجره نقل و انتقالاتی و نیز، حرفه‌ای بودن این مربی بود. برانکو عاشق پرسپولیس بوده و آن را ثابت کرده است. با برتری پرسپولیس مقابل السد، مردم ساعت‌ها مشکلات اقتصادی خود را فراموش کردند و همه باشگاه‌ها به ما تبریک گفتند.

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه الان می‌طلبد که مشکلات ارزی باشگاه هر چه زودتر برطرف شود، گفت: قانون منع کرده که ارز آزاد بگیریم و دریافت ارز دولتی هم تاکنون به ما ابلاغ نشده است. در سامانه نیما هم حساب ارزی باز کردیم و سلطانی‌فر پیگیر این موضوع بود. او به ما قول داد که در روزهای شنبه یا یکشنبه، این مشکل حل شود که در صورت تحقق این امر، همه اعضای تیم  پول دریافت می‌کنند.

گرشاسبی ادامه داد: ما تنها می‌خواهیم مجوز داشته باشیم تا بتوانیم ارز تهیه کنیم. خوشبختانه اسپانسر باشگاه همکاری خوبی با ما دارد و انشاءالله در این مرحله باید کمک ویژه‌ای کنند تا بتوانیم از این مرحله عبور کنیم. تیم دوم دو میلیون دلار و تیم قهرمان، چهار میلیون دلار پاداش دریافت می‌کند. نباید اینگونه القا شود که این 30 میلیارد تومان پاداش قهرمانی به جیب باشگاه پرسپولیس می‌رود. چون ما میزبان خواهیم بود، AFC حدود 130 اتاق درخواست کرده و برگزاری مراسم جشن قهرمانی هم بر عهده ماست. بنابراین فراهم کردن این امکانات رقم سنگینی می‌شود.

وی درخصوص پرداخت بدهی‌های این باشگاه اظهار داشت: جلساتی با هیئت مدیره داشتیم و بدهی‌ها را مدیریت کردیم. حدود 98 درصد بدهی‌ها حل شده و چیزی باقی نمانده است. مگر اینکه یک بدهی دیگر مانند قارچ از زمین رشد کند که آن هم تهدیدکننده نیست. بخشی از مطالبات را قسطی کردیم که باید اقساط را پرداخت کنیم. موضوعی که کمر ما را خم کرده، نوسانات ارزی است که به خصوص در پرداخت جرایم خارجی برای ما مشکل‌ساز شده است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که با برنامه ورزشگاه شبکه پنج سیما گفت‌وگو می‌کرد، درباره مدیریت باشگاه گفت: این کار، تیمی بوده و من خودم را نفر آخر مدیریت باشگاه می‌دانم. از صدر تا ذیل باشگاه، همدلی خوبی داشتند و اجازه ورود تنش را ندادند. تنش‌هایی وارد می‌شد، اما به سرعت ورود و ختم به خیر کردیم. باشگاه‌های بزرگ، حاشیه‌های بزرگی دارند که آن را کوچک کردیم و از بین بردیم. رفاقت و صمیمیت، رموز موفقیت ما بوده و خدا هم به ما کمک می‌کند تا خودمان را با وجود همه مشکلات، بالا کشیدیم. یک بار زمانی که کشتی‌گیری از سالن و تشک مخروبه گلایه می‌کرد، بزرگی در رشته کشتی گفت طلا و جواهرات از همین مخروبه‌ها به دست می‌آید. ما هم سختی‌ها را به جان خریدیم. با این همه مشکلات و بدهی‌ها، نمی‌دانم خدا چگونه کمک کرد که به این جایگاه رسیدیم.

 

گرشاسبی درباره صحبت‌های خود با اعضای تیم پرسپولیس در رختکن این تیم پس از غلبه بر السد قطر تصریح کرد: بازیکنان در رختکن از من پاداش می‌خواستند، اما به آنها گفتم هیچ چیز تمام نشده و همه چیز در ورزشگاه آزادی است. آنجا شرایط سنگین‌تر خواهد بود. بیش از صد هزار هوادار قرمزپوش به ورزشگاه می‌آیند و این کار را سخت‌تر می‌کند. البته همین هواداران کار را به نفع ما تمام می‌کنند. ما دو فرمانده قدرتمند داریم. یکی برانکو که بیرون زمین فرماندهی خوبی می‌کند، یکی هم سیدجلال حسینی که در زمین همه شرایط را کنترل کرده و نقش خود را ایفا می‌کند. کادر فنی هم در این بازی به خوبی جای برانکو را گرفتند.

وی در مورد کل کل حمیدرضا طاهرخانی با ژاوی هرناندز در انتهای مسابقه گفت: پس از بازی به طاهرخانی گفتم ژاوی بزرگتر از توست که طاهرخانی گفت ژاوی بینی من را کشید و جمله‌ای با مضمون اینکه «کوچولو، اینجا چه می‌کنی» به من گفت!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه شجاع خلیل‌زاده با بازیکنان حریف درگیر بود، خاطرنشان کرد: بازیکنان حریف خیلی پرخاشگر بودند و حرف‌های پرخاشگرانه می‌زدند. آنها انتظار داشتند که پرسپولیس را با 4،3 گل شکست دهند و در رسانه‌های قطری هم چنین صحبت‌هایی مطرح می‌شد. آنها وقتی دیدند حریف قدرتمندتر از این حرف‌هاست، به اعتراض روی آوردند و شجاع شجاعانه مقابل آنها ایستاد.

گرشاسبی در مورد بازنشستگی خود و اینکه آیا همچنان در باشگاه پرسپولیس به فعالیت خود ادامه می‌دهد یا خیر، اظهار داشت: سلطانی‌فر نامه‌ای به رئیس جمهور درخصوص واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ارسال کرده است. ما هیچ امکانات دولتی چون ساختمان، ماشین و محل تمرین از دولت دریافت نکردیم و همه آنها اجاره‌ای هستند.

وی درباره اینکه گفته می‌شود رامین رضاییان به پرسپولیس می‌پیوندد، اظهار داشت: اصلاً بحثی در این باره با برانکو نشده است و با او تنها درباره چهار بازیکنی که در نیم‌فصل به تیم اضافه خواهند شد، صحبت کردیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه مهدی طارمی در رختکن پرسپولیس گفته که دوست دارد به این تیم بازگردد، تصریح کرد: من این حرف را نشنیدم. مشکلاتی دست به دست هم داد و در موضوع محرومیت پرسپولیس، نمی‌توانیم تنها او را مقصر بدانیم. افرادی باید حواس‌شان جمع بود که این اتفاق رخ نداد و محکوم به محرومیت شدیم. ما طارمی را مانند فرزند خودمان می‌دانیم. او بازیکنی از کشور ماست، او را دوست داریم و به او احترام می‌گذاریم.

گرشاسبی درباره لیست تیم ملی و دعوت تنها دو بازیکن از پرسپولیس گفت: آرزو می‌کنیم که تیم ملی در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود. انصاف و عدالت چیز دیگری می‌گوید. بازیکنان پرسپولیس باید چه کار کنند؟ اینکه بگوییم بازیکنانی که از تیم خارج شدند به تیم ملی دعوت می‌شوند، ملاک نیست. حواس ما به پرسپولیس است و کار خود را ادامه می‌دهیم تا انشاءالله حماسه‌ساز شویم.

وی ضمن تشکر از افرادی که به پرسپولیس کمک کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تشکر می‌کنیم و از آنها درخواست داریم که با توجه به حساسیت رقابت‌های آسیایی، تغییراتی در بازی ما در لیگ برتر (دیدار هفته نهم مقابل پیکان) اعمال کند. رئیس فدراسیون هم قول پیگیری این موضوع را داده است. درخواست دادیم که بازی دو روز جلوتر برگزار شود و دیدار جام حذفی ما در آن تاریخ (27 مهر) برگزار شود. انشاءالله این همکاری را با ما داشته باشند و هواداران هم در دیدار برگشت مقابل السد، حرفه‌ای رفتار کنند. چون AFC محرومیت‌های سنگینی علیه تیم‌ها اعمال می‌کند و ان شاءالله با حضور آنها، جشن صعود بگیریم.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال