گروه بندی کامل مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

تیم فوتبال زیر ۲۳ سال ایران در مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا با نپال، لبنان و تاجیکستان همگروه شد....

به گزارش"ورزش سه"،  سایت رسمی فدراسیون فوتبال در این باره می نویسد:  مراسم قرعه کشی مسابقات مرحله مقدماتی فوتبال زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا امروز جمعه در تاشکند ازبکستان برگزار و تیم ایران در گروه دوم با تاجیکستان، نپال و لبنان همگروه شد. بازی های این گروه به میزبانی تاجیکستان برگزار می شود. این رقابت ها در دو گروه شرق و غرب قرعه کشی شد. در منطقه غرب، تیم ایران همراه عربستان، سوریه و عراق در سید نخست قرار داشت و قطر، تاجیکستان، بحرین، کویت، امارات و اردن هم در سید میزبانان این منطقه حضور داشتند.

در منطقه غرب، ۲۳ تیم حضور دارند که در پنج گروه چهار تیمی و یک گروه سه تیمی با هم رقابت می کنند.گروه بندی مرحله مقدماتی منطقه غرب آسیا، به شرح زیر است:

گروه A
قطر - سریلانکا - یمن و سوریه
گروه B
*تاجیکستان - نپال - لبنان و ایران
گروه C
بحرین - مالدیو - افغانستان و عراق
گروه D
کویت - ازبکستان - بنگلادش و عربستان
گروه E
امارات - قرقیزستان - هندوستان و عمان
گروه F
اردن - ترکمنستان و فلسطین

گروه بندی مرحله مقدماتی در منطقه شرق آسیا نیز به شرح زیر است:


گروه G
اندونزی، چین، برونئی و استرالیا
گروه H
کره جنوبی، سنگاپور، تیمور شرق و فیلیپین
گروه I
میانمار، هنگ کنگ، چین تایپه و ویتنام
گروه J
مالزی، لائوس، مغولستان و تایلند
گروه K
ژاپن، کامبوج و کره شمالی

گفتنی است تیم ایرانی برای میزبانی گروه خود اعلام آمادگی کرده بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا این بار هم با اعطای میزبانی به تهران مخالت کرد که این می تواند دلایل مختلفی از جمله شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایران و هم چنین عدم واکسیناسیون عمومی باشد.

این دوره از بازی ها به بهانه قهرمانی آسیا برگزار می شود که دور نهایی با حضور ۱۶ تیم در ازبکستان خواهد بود. مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا هر دو سال یکبار برگزار می شود و هر ۴ سال یکبار هم تیم های برگزیده راهی المپیک خواهند شد. هنوز سرمربی تیم امید مشخص نشده است.

تگ ها


تیم امید ایران