گریزمان مقابل نیمار؛ اعاده حیثیت ستاره فرانسوی

مقایسه آماری بین گریزمان و نیمار نشان می دهد که بارسلونا بهتر است یک سال دیگر به ستاره فرانسوی مهلت بدهد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بحث بر سر خرید ۱۲۰ میلیون یورویی بارسا این روزها زیاد است و برخی معتعقدند جذب آنتوان گریزمان شکستی بزرگ برای آبی اناری ها بود. ورود دقیقه ۹۰ او به زمین در بازی با اتلتیکو حواشی فراوانی داشت و به درگیری رسانه ای برادر و پدر گریزمان با کیکه ستین سرمربی بارسا ختم شد.

گفته می شود خواهر گریزمان که مدیر برنامه های اوست، قصد ملاقات با سران بارسا را دارد و از آنها به خاطر نیمکت نشینی های برادرش در سه بازی اخیر و تحقیر در بازی برابر اتلتیکو توضیح بخواهد.

بسیاری گریزمان را با نیمار مقایسه می کنند و اینکه ستاره فرانسوی هرگز نتوانسته جای خالی او را پر کند.

مقایسه آماری بین نیمار و گریزمان اما نشان می دهد که حداقل در سال اول حضور این دو در بارسا، تفاوت خاصی باهم نداشته اند.

نیمار تابستان ۲۰۱۳ بود که به بارسا پیوست و در فصل ۱۴-۲۰۱۳ تنها موفق به زدن ۱۵ گل شد. ۹ گل در لالیگا، ۴ گل در لیگ قهرمانان، یک گل در کوپا دل ری و یک گل هم در سوپرکاپ اسپانیا. او در مجموع ۴۱ بازی انجام داد و ۲۸۳۸ دقیقه نیز در میدان بود.

گریزمان تا به اینجا که هنوز ۵ بازی از لالیگا و حداقل یک بازی از لیگ قهرمانان باقیمانده، ۴۳ بازی انجام داده و ۳۱۸۳ دقیقه نیز در میدان بوده است. او توانسته ۱۴ گل به ثمر برساند یعنی یک گل کمتر از نیمار. ۸ گل در لالیگا، دو گل در لیگ قهرمانان، سه گل در کوپا دل ری و یک گل نیز در سوپرکاپ اسپانیا.

نیمار در فصل دوم حضورش کاملا متحول شد و توانست در ۵۱ بازی ۳۹ گل به ثمر برساند و یکی از عوامل کلیدی در فتح سه گانه بارسلونا بود. شاید بهتر باشد برای قضاوت در مورد گریزمان نیز تا فصل دوم حضورش در بارسا صبر شود.

بیشتر بخوانید:
شادی گل سرخیو راموس به یاد کریس رونالدو+ عکس
تیاگو آلکانترا در آستانه لیورپولی شدن؟
کورتوا: دو متر قد دارم و خیلی چابکم 

تگ ها


نیمار پاری سن ژرمن آنتون گریزمان فوتبال جهان بارسلونا فوتبال