گریز پورتو از شکست با یک گل مدرسه‌ای (عکس)

پورتو با گل زیبای دیاز از شکست در حساس ترین بازی هفته پنجم لیگ پرتغال گریخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم های پورتو و اسپورتینگ لیسبون بامداد امروز برگزار کننده حساس ترین مسابقه هفته پنجم لیگ پرتغال بودند؛ مسابقه ای که هر دو تیم با توجه به شرایط جدول، نیاز مبرمی به هر ۳ امتیاز آن داشتند. حساسیت بالقوه این بازی هم که به جذابیت کار افزوده بود. اسپورتینگ در نیمه اول توانست با یک گل از میهمان خود پیش بیافتد.

شاگردان کنسیسائو در ۴۵ دقیقه اول فرصت های گلزنی داشتند که نتوانستند از آن استفاده کنند. در نیمه دوم هم شرایط به همان منوال در حال پیگیری بود و اسپورتینگ با حمایت هوادارانش می رفت که تک گل نیمه اول خود را به سه امتیاز این بازی پیوند داده  و برنده دربی پرتغال شود. ۲۵ دقیقه از تلاش یاران طارمی می گذشت و مقاومت میزبان قابل توجه بود.

در هفتادمین دقیقه از بازی و در شرایطی که پورتو در حال پی ریزی یک حمله از زمین خودی بود، خسوس مانوئل کورونا از سمت راست با یک پاس بلند عرضی، منطقه میدان را عوض کرد. توپ در گوشه سمت چپ محوطه جریمه حریف با کنترل زیبای دیاز همراه شد؛ کنترلی که تصویری شبیه به کنترل های معروف زیدان را به نمایش گذاشت.

بعد از این کنترل زیبا، دیاز چند قدمی به عرض در داخل محوطه جریمه حریف حرکت کرد و سپس با ضربه ای دقیق توپ را به گوشه سمت راست دروازه اسپورتینگ نشانه گرفت؛ ضربه کات دار بازیکن کلمبیایی پورتو به زیباترین شکل ممکن به گل تساوی بازی تبدیل شد تا شاگردان کنسیسائو در خانه حریف به تساوی رضایت دهند.

تگ ها


پورتو فوتبال جهان فوتبال