گزارشگر اصفهانی ادعایش را تکرار کرد

گزارشگر باسابقه فوتبال اصفهان معتقد است ادامه همکاری امیرقلعه نویی و سپاهان به لیگ بیستم نمی رسد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یکی از بزرگ‌ترین معماهای لیگ بیستم سرنوشت امیرقلعه نویی سرمربی فعلی سپاهان است؛ مربی‌ای که دومین سال حضورش در اصفهان را سپری می‌کند ولی هنوز نتوانسته با این تیم به مقام قهرمانی در لیگ یا جام حذفی دست پیدا کند.


آینده امیرقلعه نویی در شرایطی پیچیده و مبهم شده که استقلال نیز حال و روز خوبی را با فرهاد مجیدی تجربه نمی‌کند و به همین دلیل زمزمه هایی مبنی بر بازگشت ژنرال آبی ها به پایتخت شنیده می‌شود.


تمام این حرف و حدیث‌ها در حالی مطرح  شده که سپاهان بعد از دوران کرونا شروعی مقتدرانه در لیگ برتر  داشت ولی در خلال همین بازی صحبت‌های جماعتی گزارشگر دیدار سپاهان و گل گهر سیرجان سبب شد تا به سراغ  این گزارشگر قدیمی اصفهان برویم.


علیرضا جماعتی در حین دیدار سپاهان عنوان کرد که با توجه به شرایط فعلی نه سپاهان دوست دارد با امیرقلعه نویی همکاری کند و نه سرمربی فعلی طلایی‌پوشان تمایلی به ادامه ماندن در اصفهان به عنوان سرمربی سپاهان دارد و کسب قهرمانی در جام حذفی به نوعی می تواند وداع خوبی میان هواداران سپاهان و امیرقلعه نویی رقم بزند.
صحبت های ما با جماعتی علیرضا جماعتی را در ادامه می خوانید.

*مدت‌ها بود که گزارش نکرده بودید؛ حال و هوای این گزارش آیا خاص تر از بقیه گزارش هایتان بود؟

جماعتی- سپاهان و پرسپولیس آخرین دیداری بود که قرار بود، گزارش کنیم که اصلا برگزار هم نشد. آخرین گزارش من به دو ماه قبل بازمی گشت یعنی من ۶ ماه گزارش نکرده بودم. شرایط کشور هم طوری شده بود که کمتر کسی تصور می کرد، بازی ها ادامه دار شود ولی به هر حال پس از مدت‌ها به ورزشگاه رفتیم و فضای استادیوم را دیدیم و با همکاران صحبت کردیم. گزارش هم کردیم ولی اگر تماشاگر بود لطف و صفای بیشتری داشت.

*در خلال گزارش بازی به چند نکته در بازی دیروز اشاره کردید. یکی از نکات این بود که نه سپاهان و نه امیرقلعه نویی برای فصل آینده تمایلی به ادامه همکاری با یکدیگر ندارند.

جماعتی - بله این موضوع را من از خودم نگفتم. این را با توجه به مصاحبه هایی که باشگاه و آقای قلعه نویی با هم داشته اند و اختلاف نظرهایی که سر بازی پرسپولیس ایجاد شده بود و باعث رفتن آقای تابش شد، عنوان کردم. ببینید این بیشتر یک حدس و گمان بود. ببینید باز هم می گویم که این صحبت های من بیشتر به دلیل مصاحبه هایی بود که دو طرف انجام داده بودند. مثلا باشگاه سپاهان گفته بود که ادامه همکاری با امیرقلعه نویی مشخص نیست و از طرفی هم امیرقلعه نویی گفته که باشگاه باید اول برای مذاکره بیاید و از این ماجراها. با این شکل مصاحبه‌ها، احساس کنم روابط دو طرفه به هم خورده است. به هر حال صحبت‌هایی هم این طرف و آن طرف نقل می‌شد که سپاهانی ها دیگر خیلی تمایل به ادامه همکاری با امیرقلعه نویی ندارند. خب با توجه به اینکه خیلی هزینه کرده اند و قهرمانی هم خیلی دور از دسترس شده بود و آن ماجراهای بازی با پرسپولیس هم ایجاد شد. این باعث ایجاد یک دوگانگی شد.   هیئت مدیره می‌گفت بازی بشود. قلعه‌نویی مثلا رفت سمت تماشاگرها. چون تماشاگرها گفته بودند، بازی نکنید و اگر ببازیم بهتر است. قلعه نویی یک جورایی دودل شده بود برای برگزاری بازی. البته می گویند که ما گرم کرده بودیم و آماده بازی بودیم ولی چیزی که ما استنباط کردیم، این بود که برای بازی کردن سپاهان دودستگی ایجاد شده بود ولی با تمام این صحبت‌ها هنوز هیچ کس به طور دقیق نمی‌داند آن زمان چه اتفاقی افتاده است.

*شما هنوز آن بازی را فراموش نکرده اید. خب از طرفی هم پیروزی در این بازی یا حتی تساوی می‌توانست شانس زیادی برای قهرمانی سپاهان ایجاد کند ولی در حال حاضر پرسپولیس شرایط خیلی خوبی برای قهرمانی دوباره در مسابقات دارد..


جماعتی- اصلا ما به قهرمانی تیم دیگر فکر نمی کنیم. پرسپولیس تیم خیلی خوبی دارد و مهره هایش در سال های اخیر کنار هم بوده اند. انسجام خیلی خوبی دارند و اصلا کاری به قهرمان ندارم. البته من مقصر اصلی را قهرمان می‌دانم. به هر حال کل مسابقات تعطیل شد. اگر سازمان لیگ مسابقات را تعطیل می‌کرد، الان لیگ که شروع می شد، جذابیت خیلی زیادی داشت و فاصله ها نزدیک بود. الان پرسپولیس ۱۰ امتیاز اختلاف دارد. قهرمانی‌اش تقریبا قطعی است و تیم ها برای دوم و سوم می جنگند. آن رقابتی که تیم ها الان برای سهمیه دارند در صدر جدول نیست. سپاهان در بازی بعدی مقابل ذوب آهن هم ۲ امتیاز به خاطر اتفاقات بازی با پرسپولیس از دست داد و همانجا ۵ امتیاز از دست رفت. شما فکر کنید اگر بازی با پرسپولیس انجام می شد و حتی بازی مساوی هم می شد، الان اختلاف ۵ امتیاز بود و تنور بازی ها گرم بود و حتی بدون تماشاچی هم بازی ها دنبال می شد. البته این نظر شخصی من نیست. این نظر هواداران فوتبال بر این است و اینطور تیم های دیگر هم متضرر نمی شدند و شانس قهرمانی داشتند. من برای زیبایی و جذابیت فوتبال خودمان دوست داشتم آن بازی برگزار شود و یک تیم خیلی راحت بدون بازی سه امتیاز نگیرد. این برای لیگ خودمان هم خیلی بد بود که این بازی برگزار نشود.

* نظر می رسد اتفاقات این بازی در آینده امیرقلعه نویی و باشگاه سپاهان بسیار تاثیرگذار است..


جماعتی- هنوز من فکر می کنم یک سری از هواداران سپاهان و مجموعه باشگاه از آقای قلعه نویی ناراحت هستند که باید حواشی را مدیریت می کرد و هر طور شده بازی می کرد. فکر می کنم این ناراحتی که هیئت مدیره و مجموعه باشگاه از آقای قلعه نویی دارند، باعث شده که ادامه همکاری در ابهام باشد. به هر حال تیم هم دیگر شانس کمی برای قهرمانی دارد و رقم قرارداد آقای قلعه نویی هم بالا است. این البته حدس و گمان من است و منبع موثقی این را به من نگفته است ولی آن چه که از شواهد و قراین و اطراف به گوش می رسد، من احساس می کنم که نه سپاهان تمایلی برای استفاده از امیرقلعه نویی در فصل بعد دارد و نه با این شرایط خود قلعه نویی تمایلی برای این کار دارد.

*از دیدگاه شما در چه فضایی امکان ادامه همکاری میان سپاهان و امیرقلعه نویی وجود دارد؟


جماعتی- من فکر می کنم با آوردن جام هم کار خیلی سخت است و یک جورایی کار به بن بست خورده است. مگر اینکه مثلا سپاهان تمام بازی های لیگ را ببرد و آن طرف هم در جام حذفی قهرمان شود و از طرفی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از گروهش صعود کند. اینطوری یک فشاری از بیرون وارد می شود. البته در بازی با گل گهر هم تیم خیلی خوب بازی کرد  و حمایت هایی از او انجام شد. الان هواداران سپاهان دو دسته اند. یک سری هوادار او هستند و طرفدار ماندنش هستند و یک سری می‌گویند که افکارش منسوخ شده است و باید مربی تراز اول بیاورند.

*شما جدا از ۲۰ سال کار گزارشگری، ۲ سال گذشته را هم در کنار تیم سپاهان بوده اید و از فراز و نشیب این تیم آگاهید. پیش از آقای قلعه نویی و در دوران آقای ویسی و کرانچار تیم اصلا شرایط خوبی نداشت.هر چند پیش از آن همیشه یکی از مدعیان اصلی جام بوده است. شما خودتان را در کدام دسته قرار می‌دهید؟

جماعتی- ما باید واقع گرا باشیم. اینکه سپاهان چند فصل افت شدید داشت و یک فصل برای ماندن بازی می کرد و خطر سقوط را به شدت احساس می کرد. تیم در زمان آقای ویسی هم تکانی نخورد. البته این هزینه ها هم نبود. به هر حال درست است که در زمان آقای قلعه نویی بودجه زیادی صرف تیم شده است ولی واقعیت این است که آقای قلعه نویی تیم را تکان داد  و در واقع رساند به کورس. در گزارش بازی با گل گهر هم اشاره کردم که سپاهان فصل گذشته تا پایان هفته بیستم صدرنشین جدول رده بندی بود؛ بعد مساوی داد و صدر را از دست داد. امسال هم صدرنشینی ها سپاهان فکر می کنم از تمام تیم ها بیشتر بود. فکر می کنم ۱۰، ۱۲ هفته سپاهان صدر جدول بود و از هفته هفدهم صدر را به پرسپولیس داد و به خاطر برگزار نشدن بازی اختلاف زیاد شد.

بیشتر بخوانید:

وقتی مدیر سپاهان یک فصل لعن و نفرین فرستاد!

قلعه‌نویی: برای فرهاد آرزوی موفقیت دارم

 

 

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان فوتبال ایران امیر قلعه نویی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال