گزارشی از نقل و انتقالات استقلال/ از مذاکره با مظاهری تا خطیبی

باشگاه استقلال روزهای پرکار و پر رفت و آمدی را سپری می‌کند و مدیران این مجموعه در زمان کوتاهی که تا حضور در آسیا دارند باید نقل و انتقالات را هم مدیریت کنند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، باشگاه استقلال که بعد از پیروزی در دربی حذفی به کانون بحران تبدیل شد و فرهاد مجیدی سرمربی (پیشین) این تیم با بیانیه‌ها و مصاحبه‌های خود و همچنین با رفت و آمدهایش در کانون این بحران قرار داشت، این روزها در حالی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین نقل و انتقالات تابستانی خیز برداشته که هنوز وضعیت نیمکت این تیم مشخص نشده است.

استقلالی ها که هنوز وضعیت سرمربی آنها مشخص نشده، به موازات مذاکرات مفصل با بازیکنان خود که قراردادشان به اتمام رسیده، برای ترمیم نقاط ضعفشان با گزینه‌های مورد نظر وارد مذاکرات مفصل شده و شب‌ها و روزهای پرکاری را تجربه می‌کنند.

مجیدی؛ نه استعفای کتبی، نه فسخ
فرهاد مجیدی که در رسانه‌ها خبر استعفای خود را منتشر کرد و حتی بعد از بازی با تراکتور از بازیکنان تیمش خداحافظی کرد، هنوز به صورت رسمی از استقلال جدا نشده است.

سرمربی آبی پوشان که گویا قطعا در قطر روی نیمکت این تیم نخواهد نشست و نقل و انتقالات آبیها هم با نظر وی صورت نمی‌گیرد، استعفای خود را در رسانه‌ها ارائه داده و هنوز به صورت کتبی استعفایی به باشگاه نداده و قراردادش را فسخ نکرده است تا این وضعیت برای این باشگاه ابهاماتی ایجاد کرده باشد.

از فکری تا خطیبی
با این که گزینه اصلی استقلال برای نیمکت این تیم در طول فصل استراماچونی است، اما آنها نمی‌توانند این مربی ایتالیایی را تا ظهر دوشنبه رسما استقلالی کنند و هر اتفاقی در مورد او به بعد از لیگ قهرمانان موکول شده است. لذا آبی ها ناگزیر هستند برای نیمکتشان در غیاب مجیدی در دوحه فکری کنند. 

محمود فکری محتمل ترین و جدی ترین گزینه‌ای است که احمد سعادتمند به عنوان مربی موقت به او فکر می‌کند. گفته می‌شود باشگاه نساجی هم موافقت خود را برای نشستن فکری در آسیا روی نیمکت استقلال اعلام کرده و از این بابت مشکلی نیست. 

رسول خطیبی مهاجم پیشین آبی پوشان که وی نیز در لیگ یک کارنامه خوبی داشته و با آلومینیوم اراک به لیگ برتر صعود کرد گزینه دیگر گزینه ای است که به سعادتمند معرفی شده است. اما خطیبی شانس زیادی برای هدایت آبیها در آسیا ندارد.

معاون ورزشی به جای رمضانی
سعید رمضانی سرپرست استقلال از یک ماه پیش به باشگاه اعلام کرده بود به دلیل بیماری قادر به همراهی تیم در آسیا نیست. با این که استقلالی‌ها هنوز سرپرست تیمشان را به صورت رسمی معرفی نکرده‌اند، اما احتمال این که احمد مددی معاون ورزشی آنها به صورت موقت این مسئولیت را در دوحه بر عهده بگیرد وجود دارد.

مدیر رسانه‌ای
استقلالی‌ها در آسیا هم با یک مدیر رسانه‌ای موقت می روند و این فرد کسی نیست جز کاظم قیم، مدیر روابط بین الملل باشگاه استقلال. قیم که از افراد نزدیک و مورد اعتماد سعادتمند است، به عنوان مدیر رسانه موقت استقلال در دوحه روی نیمکت این تیم خواهد نشست. 

رقیب حسینی؛ حقیقی یا مظاهری؟
عملکرد حسینی در طول لیگ و جام حذفی استقلالی‌ها را مجاب کرد یک رقیب بسیار جدی برای دروازه‌بان شماره یک خود بیاورند و برای این منظور علیرضا حقیقی و رشید مظاهری گزینه‌های آنها هستند.

احمد سعادتمند در روزهای گذشته مذاکرات جدی با هر دو گزینه داشته و نشست‌هایی به صورت مستقیم با حقیقی و مظاهری داشته است و به نظر می‌رسد قطعا تا ظهر روز دوشنبه نام یکی از این دو دروازه‌بان در لیست آسیایی آبی پوشان قرار گیرد.

منتفی شدن مرادی و کریمی
روز گذشته از بابک مرادی (ماشین سازی) و امیرحسین کریمی (پیکان) به عنوان گزینه‌های جدی استقلال نام برده شد که حضور این دو بازیکن در استقلال خیلی زود منتفی شد. 

این دو بازیکن از سوی یک واسطه به استقلال معرفی شده بودند و در حد همان گزینه باقی ماندند و هرگز حضور آنها در استقلال جدی نشده بود.

هافبک پیکان و مدافع شهرخودرو
سعید واسعی هافبک میانی پیکان و محمد حسین مرادمند مدافع تیم شهرخودرود که هنوز با باشگاه‌های خود تحت قرارداد هستند، بعد از مذاکرات مستقیم با باشگاه این دو بازیکن توافقاتی حاصل شده و باتوجه به رضایت واسعی و مرادمند، احتمال این که امروز یا فردا از این دو بازیکن به عنوان خریدهای جدید رونمایی شود زیاد است.

وریا و دریافت مطالبات
کاپیتان آبی پوشان که در آخرین ساعات شب گذشته به دیدار مدیر عامل رفته بود، به دنبال وصول مطالباتش است و موضوعی با عنوان جدایی از این تیم ندارد. 

غفوری روز گذشته تست کرونای خود را برای حضور در لیگ آسیا داد و در دوحه به عنوان کاپیتان آبی پوشان تیمش را رهبری می کند.

علی کریمی و طفره از مذاکرات
علی کریمی مذاکراتی با آبیها داشته و به موازات آن پیشنهادات خارجی خود را هم دنبال می‌کند. استقلالی‌ها هنوز به درستی نمی‌دانند این بازیکن را در لیگ قهرمانان آسیا و یا فصل بعد در کنار خود دارند یا خیر. اما برای راضی کردن این بازیکن همچنان در حال رایزنی با مدیر برنامه های وی هستند.

مهلتی که رو به پایان است
باشگاه استقلال تا ظهر فردا (دوشنبه) مهلت دارد تا لیست نهایی آسیایی‌اش را به AFC اعلام کند و مدیران این باشگاه کار دشواری برای جمع و جور کردن تیمشان در این فرصت زمانی کوتاه دارند. 

بیشتر بخوانید:

استقلال هیچ چیز ندارد حتی مربی!

آغاز مذاکرات وریا غفوری و سعادتمند برای بازگشت

 

 

تگ ها


نقل و انتقالات لیگ برترفوتبال ایران تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال