گزارش اتحادیه جهانی کشتی از جام تختی

اتحادیه جهانی کشتی پیش گزارشی از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی بر روی سایت رسمی خود قرار داد ......

اتحادیه جهانی کشتی پیش گزارشی از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی بر روی سایت رسمی خود قرار داد.

سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی که جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود با حضور کشتی گیرانی از کشورهای کوبا، فنلاند، رومانی، اوکراین، آذربایجان، بلغارستان، ترکیه، قزاقستان، گرجستان، قرقیزستان و ایتالیا و نمایندگان ایران از فردا( پنج شنبه) به مدت ۲ روز در سالن بعثت بندر ماهشهر استان خوزستان برگزار می‌شود.
 اتحادیه جهانی کشتی در پیش گزارشی از این مسابقات به حضور کشتی گیران مطرح دنیا در این رقابت ها پرداخته است.
 گزارش این اتحادیه به شرح زیر است:
 ۵۵ کیلوگرم:  
وزن ۵۵ کیلوگرم به اوزان کشتی فرنگی بازگشته است. بسیاری از کشتی گیران این وزن تصمیم گرفته اند در وزن ۶۰ کیلوگرم رقابت کنند. در جام تختی دو قهرمان سابق جوانان جهان جزو مدعیان قهرمانی هستند.
ابراهیم نورالله یف قهرمان جوانان جهان و اروپا از جمهوری آذربایجان و رضا خدری قهرمان نوجوانان و جوانان جهان رقبای اصلی وزن ۵۵ کیلوگرم هستند.
 ۶۰ کیلوگرم:
اسماعیل بوررو مولینا قهرمان جهان و المپیک از کوبا بعد از یک سال وقفه در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی می گیرد. او در رقابت های پاریس شرکت نکرد و جام تختی اولین آزمون او براساس قوانین جدید است.  
اما بوررو رقیب سرسختی دارد. میرامبک آیناگولوف از قزاقستان دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۷ انتظار می رود در ماهشهر به رقابت بپردازد.
ساکیت گولیف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان، موراد بازاراف از جمهوری آذربایجان قهرمان سابق جوانان جهان و مهرداد مردانی از ایران سایر کشتی گیرانی هستند که می توانند برای مدال رقابت کنند. مردانی نخستین تجربه جهانی خود را در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۷ در پاریس پشت سر گذاشت.
 ۶۳ کیلوگرم:
بعد از افزایش اوزان به ۱۰ وزن، وزن ۶۳ کیلوگرم جدید است. شریف کیلیج از ترکیه قهرمان سابق جوانان جهان در این وزن با محمد نوربخش و مصطفی کایدخورده از ایران برای قهرمانی رقابت می کنند.  
 ۶۷ کیلوگرم:
آلمات کبیسبایف دارنده مدال نقره و برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان و اتاکان یوکسل از ترکیه دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۷ معتبرترین کشتی گیران وزن ۶۷ کیلوگرم هستند. اما چندین فرنگی کار دیگر شامل کامران مامدوف دارنده سه مدال برنز اروپا از جمهوری آذربایجان، گوگا گوگیبراشویلی از گرجستان دارنده مدال برنز اروپا ۲۰۱۷ و محمد الیاسی از ایران که در رقابت های پاریس پنجم شد، نیز در این جمع قرار دارند.
 ۷۲ کیلوگرم:  
دمیو ژادرایف از قزاقستان که مدال نقره رقابت های پاریس را از آن خود کرد مدعی اصلی این وزن است اما مراقب افشین بیابانگرد از ایران است که مدال برنز جهان ۲۰۱۴ و قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ را در کارنامه دارد.
 ۷۷ کیلوگرم:  
محمدعلی گرایی دارنده برنز جهانی ۲۰۱۷ در وزن ۷۱ کیلوگرم، فاتح چنگیز قهرمان رقابت های زیر ۲۳ سال جهان در سال ۲۰۱۷ از ترکیه و تمرلان شادوکایف قهرمان جوانان جهان در سال ۲۰۱۶ از قزاقستان سه کشتی گیر جوان مدعی قهرمانی هستند.  
کشتی گیران باتجربه این وزن شامل حسن علی اف قهرمان سابق جهان از جمهوری آذربایجان، ماکاسات یرژپوف قهرمان آسیا ۲۰۱۷ از قزاقستان و امره کوش دارنده مدال برنز جهان از ترکیه هستند.
 ۸۲ کیلوگرم:  
یوسف قادریان قهرمان سابق آسیا و صاحب مدال برنز جهان بهترین کشتی گیر میزبان برای تصاحب طلا است. سایر کشتی گیران مطرح شامل برهان آکبوداک دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه و رفیق حسین اف قهرمان سابق اروپا از جمهوری آذربایجان است.
 ۸۷ کیلوگرم:  
متهان باشار قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ از ترکیه قوانین جدید را تجربه خواهد کرد. اسلام عباس اف صاحب مدال برنز زیر ۲۳ جهان ۲۰۱۷ از جمهوری آذربایجان بدنبال عملکرد تاثیرگذار در این رقابت ها است. آرمان علیزاده که دو مدال جوانان جهان را در کارنامه دارد، بهترین کشتی گیر میزبان در این وزن است.  
 ۹۷ کیلوگرم:  
جنگ ایلدیم دارنده مدال برنز المپیک و برنز جهان از ترکیه صاحب نام ترین کشتی گیر این وزن است. او در بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ مدال برنز گرفت. اورخان نورایف دارنده مدال طلای جوانان جهان و قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا هم مدعی قدرتمند این وزن است.  
۱۳۰ کیلوگرم:

بهترین کشتی گیران سنگین وزن ایران در جام تختی به روی تشک می روند. بهنام مهدی زاده که دوبار قهرمان آسیا شده است و شهاب قوره جیلی از ایران رقبای اصلی این وزن هستند.  
 بعد از اعلام قوانین جدید کشتی، جام تختی پس از تورنمنت پادوبنی، دومین تورنمنت براساس قوانین جدید برگزار می شود.
همچنین جام تختی بعنوان رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود.

تگ ها


اخبار روز کشتی