گزارش: رئال مادرید؛ صدرنشین بلامنازع قاره سبز

یروزی دشوار شنبه عصر برابر خیخون، رئال مادرید را تبدیل به موفق ترین تیم اروپا در بین 5 لیگ معتبر کرد ......

یروزی دشوار شنبه عصر برابر خیخون، رئال مادرید را تبدیل به موفق ترین تیم اروپا در بین 5 لیگ معتبر کرد.
 

به گزارش مدال به نقل از "وزش سه"، با گذشت یک سوم لالیگا و سیزده هفته، کهکشانی ها 33 امتیاز از 39 امتیاز ممکن را به دست آورده و تنها تیم لالیگا هستند که هنوز شکستی را نپذیرفته اند. البته این روند در لیگ قهرمانان و کوپا دل ری نیز تکرار شده و آنها شکستی را در کارنامه نمی بینند.

در 5 لیگ معتبر اروپا شامل لالیگا، سری آ، لاشامپونه، بوندس لیگا و لیگ برتر است، کهکشانی ها با میانگین پیروزی (84.61) بی رقیب هستند.

 

نکته جالب اینجاست که بعد از رئال مادرید، لایپزیگ ناشناخته در بوندس لیگا در حضور قدرت هایی مانند بایرن مونیخ و دورتموند بالاترین میانگین پیروزی را در اختیار دارد. لایپزیگ هم هنوز شکستی را در بوندس لیگا نپذیرفته و میانگین (83.33) را در اختیار دارد.

 

در انگلیس، چلسی صدرنشین با میانگین (79.48) با دو شکست بهترین عملکرد را در یبن تیم های مدعی ارائه کرده است.

در ایتالیا، علیرغم شکست سنگین ابتدای هفته یوونتوس در برابر جنوا، این تیم با 11 پیروزی از 14 بازی و میانگین (78.57) بهترین تیم است و نیس در فرانسه با درخشش بالوتلی نیز دقیقا چنین آماری را به ثبت رسانده است.

در حال حاضر تنها تیمی که در اروپا شرایط بهتری از رئال مادرید دارد، بنفیکا است که میانگین پیروزی (86.66) را به ثبت رسانده است و حتی رئال مادرید شرایط بهتری از صدرنشینان لیگ های درجه دوم مثل ترکیه، هلند، یونان و روسیه ارائه داده است.

تگ ها


فوتبال