گزارش لحظه به لحظه؛ لیورپول ۳ - ۱ منچسترسیتی

حساس‌ترین دیدار هفته اروپا امشب در ورزشگاه آنفیلد میان لیورپول و منچسترسیتی برگزار شد که شاگردان کلوپ پیروز از زمین خارج شدند...

گزارش لحظه به لحظه؛ لیورپول ۳ - ۱ منچسترسیتی

به گزارش خبرنگار مدال، در حساس‌ترین دیدار هفته در فوتبال اروپا، لیورپول و منچسترسیتی در چارچوب هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس در آنفیلد به مصاف هم خواهند رفت. لیورپول به مانند سال گذشته فاصله‌ای شش امتیازی در صدر ایجاد کرده و نتیجه این دیدار مستقیم می‌تواند تا حد زیادی تکلیف قهرمانی را مشخص کند.

ترکیب اصلی دو تیم به شرح زیر است:

لیورپول: آلیسون، ترنت الکساندر آرنولد، فن دایک، لوورن، رابرتسون، فابینیو، هندرسون، وینالدوم، صلاح، مانه و فیرمینو

نیمکت: آدریان، میلنر، کیتا، گومز، اوکسلید چمبرلین، لالانا و اوریگی

منچسترسیتی: براوو، واکر، استونز، فرناندینیو، آنجلینو، رودری، گوندوعان، برناردو سیلوا، دی بروین، رحیم استرلینگ و آگوئرو

نیمکت: کارسون، ژسوس، داوید سیلوا، ماحرز، کانسلو، اوتامندی و فودن

با گزارش زنده این دیدار با مدال همراه باشید...

- از زمان آغاز دوران مربیگری پپ گواردیولا در بارسلونا (۲۰۰۸) تا کنون هیچ‌کس بیشتر از یورگن کلوپ (۷) مقابل او به پیروزی نرسیده است.

دیدار حساس دو تیم از همان ابتدا آنقدر حساسیت داشت که تمام هواداران در آنفیلد ایستاده بازی را دنبال می‌کردند.

دقیقه ۶ (گل اول لیورپول): چیزی از شروع بازی نگذشته بود که لیورپول با ضربه راه دور فابینیو به گل رسید و بعد از بررسی VAR، صحت گل تایید شد تا میزبان خیلی زود پیش بیافتد. این گل در حالی زده شد که توپ به دست الکساندر آرنولد برخورد کرده بود و VAR هم این صحنه را نادید گرفت.

لیورپول همچنان تیم برتر میدان است و گواردیولا می‌داند که امشب شبی سختی در انتظار او و شاگردانش است.

دقیقه ۱۳ (گل دوم لیورپول): آرنولد به زیبایی جناح بازی را عوض کرد و رابرتسون در سمت چپ توپ را ارسال کرد و محمد صلاح با ضربه سر دقیق خود برای دومین بار دروازه براوو را باز کرد. اوضاع اصلاً برای سیتیزن‌ها خوب نیست و شاگردان کلوپ بازی را طوفانی آغاز کرده‌اند. در حالی که VAR صحت گل را تایید کرد اما به نظر می‌رسید صلاح چند سانتیمتر در آفساید قرار داشت و همین موضوع واکنش‌های زیادی را شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است.

- لیورپول با هر دو شوت اول خود در این بازی به گل رسیده است!

گزارش لحظه به لحظه؛ لیورپول ۳ - ۱ منچسترسیتی

لک‌لک‌ها در ۲۰ دقیقه ابتدایی برتری محسوسی نسبت به سیتی داشته‌اند و سوال اصلی اینجاست که گواردیولا چه اندیشه‌ای برای مقابله با این وضعیت در سر دارد؟!

دقیقه ۲۵: سرخیو آگوئرو در عرض محوطه جریمه لیورپول حرکت  کرد اما ضربه او با واکنش مطمئن آلیسون بکر راهی به دروازه پیدا نکرد.

در زمانی که سیتیزن صاحب توپ می‌شوند، صدای سوت و اعتراض هواداران لیورپول کار را برای شاگردان گواردیولا دشوار کرده است. فضای فوق‌العاده‌ای در آنفیلد حکمفراست.

دقیقه ۲۸: شانس با لیورپول یار است. آنجلینو با دی‌بروین یک و دو کرد و ضربه او با برخورد به تیر دروازه آلیسون راهی بیرون شد.

- لیورپول در ۲۳۲ بازی گذشته خود در آنفیلد که با دو گل پیش افتاده، شکست نخورده است و این خبری خوبی برای پپ نیست.

دقیقه ۳۷: روی نفود الکساندر آرنولد باز هم موقعیت برای روبرتو فیرمینو ایجاد شد اما ضربه زمینی او با واکنش براوو راهی به دروازه سیتیزن‌ها پیدا نکرد.

دقیقه ۴۴: باز هم روی پاس در عرض فیرمینو ضربه کات‌دار محمد صلاح از پشت محوطه جریمه دروازه سیتی را تهدید کرد اما براوو این بار تسلیم نشد. غیبت ادرسون بی‌شک در این بازی برای سیتیزن‌ها محسوس بوده است.

تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌‌ثمر بود و نیمه اول این دیدار با برتری ۲-۰ لک‌لک‌ها به پایان رسید.

بازی در نیمه دوم هم سرعت بالایی داشت و لیورپول پا پس نمی‌گذاشت.

دقیقه ۵۰ (گل سوم لیورپول): ارسال تماشایی کاپیتان هندرسون در تیر دورتر با ضربه سر سادیو مانه تبدیل به گل سوم میزبان شد و ورزشگاه آنفیلد منفجر شد. معلوم نیست چه بر سر شاگردان گواردیولا آمده، اما آنچه مشخص است، حال آنها خوب نیست.

گزارش لحظه به لحظه؛ لیورپول ۳ - ۱ منچسترسیتی

- سادیو مانه در سال ۲۰۱۹، ۱۶ گل در آنفیلد به ثمر رسانده است و این هیچ بازیکنی موفق به ثبت این تعداد گل خانگی برای تیمش نشده است.

کار برای منچسترسیتی دشوار شده و حالا می‌توان از شانس قهرمانی لیورپول در لیگ برتر و طلسم‌شکنی شاگردان کلوپ صحبت کنیم.

دقیقه ۶۷: کوین دی‌بروینه از سمت راست نفوذ کرد و پاس عرضی او تنها چند سانتیمتر با پاهای آگوئرو فاصله شدت و خطر روی دروازه لیورپول رفع شد.

دفاع پرتعداد لیورپول کار را برای سیتیزن‌ها دشوار کرده بود ولی سیتیزن‌ها کوتاه نمی‌آمدند.

دقیقه ۷۸ (گل اول منچسترسیتی): روی یک رفت و برگشت پاس زمینی آنجلینو با ضربه دقیق برناردو سیلوا یکی از گل‌های خورده را برای سیتی جبران کرد.

سیتی بعد از زدن گل روحیه گرفته و سراپا حمله شده بود. در دقیقه ۸۲ ضربه رحیم استرلینگ به دست الکساندر آرنولد برخورد کرد و نیمکت سیتی به شدت به عدم اعلام شدن پنالتی معترض بودند. این دومین باری بود که در این بازی داور برخورد توپ به دست آرنولد را پنالتی نمی‌دانست.

- منچسترسیتی از ژانویه ۲۰۱۸ سابقه نداشته که در یک بازی با ۳ گل عقب بیافتند. آخرین بار هم این اتفاق در آنفیلد رخ داده بود.

لیورپول در ادامه بازی را اداره می‌کرد و ۴ دقیقه وقت اضافه مایکل الیور هم برای سیتیزن‌ها کارساز نبود و بازی در نهایت با برتری ۳-۱ لیورپول به پایان رسید.

ببینید:

گل اول لیورپول به منچسترسیتی با ضربه استثنایی فابینیو/ ویدیو

گل دوم لیورپول به منچسترسیتی توسط محمدصلاح/ ویدیو

گل سوم لیورپول به منچسترسیتی توسط سادیو مانه/ ویدیو

گل اول منچسترسیتی به لیورپول توسط برناردو سیلوا/ ویدیو

تگ ها


سیتیزن‌ها هفته سیزدهم لیگ جزیره فوتبال جهان لک‌لک‌ها پپ گواردیولا یورگن کلوپ منچستر سیتی لیورپول لیورپول-منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال