گزارش عملکرد شاهین بوشهر تا آغاز لیگ نوزدهم

امروز شاهین بار دیگر در لیگ برتر فوتبال کشور استارت می‌زند و در اولین مسابقه خود در دیداری نسبتا دشوار به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود؛ سپاهانی که یکی از پرافتخارترین تیم‌های فوتبال کشور محسوب می‌شود....

امروز شاهین بار دیگر در لیگ برتر فوتبال کشور استارت می‌زند و در اولین مسابقه خود در دیداری نسبتا دشوار به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود؛ سپاهانی که یکی از پرافتخارترین تیم‌های فوتبال کشور محسوب می‌شود.

 شاهین بوشهر یکی از تیم‌های قدیمی فوتبال ایران است که دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و حالا بار دیگر تیمی با عنوان شاهین شهرداری بوشهر به لیگ برتر صعود کرده است.
تیم شاهین در سال ۱۳۸۸ موفق به صعود به لیگ برتر شد و در لیگ برتر نیز فراز و نشیب‌های فراوانی داشت که پس از سه فصل حضور و در حالی که تا فینال جام حذفی نیز پیش رفته بود، به دسته پائین‌تر سقوط کرد
سقوط شاهین به دسته اول فوتبال کشور همراه با مشکلات و بدهی‌های فراوانی بود که باعث شد تا این تیم یکی یکی رده‌های لیگ فوتبال ایران را رو به نزول طی کند و در شرایط انحلال قرار گیرد.
از این رو شاهینی ها در فصل ۹۲–۱۳۹۱ به لیگ دسته دوم فوتبال ایران سقوط کردند.
در فصل بعد این تیم به دلیل مشکلات مالی در مسابقات شرکت نکرد؛ و سرانجام در فصل ۹۴–۱۳۹۳ پس از حضور ناموفق در لیگ دسته سوم فوتبال ایران به لیگ استان بوشهر سقوط کرد
این تیم در دومین فصل حضور خود در لیگ ۲ با هدایت مهدی پاشازاده به لیگ دسته یک صعود کرد و در ادامه در عمر کوتاه چهار ساله خود که تغییر نام داد موفق شد در فصل ۹۷ - ۹۸ با سر مربیگری عبدالله ویسی به لیگ برتر فوتبال کشور راه یابد.

از هفته بیست و دوم لیگ دسته اول کشور در فصل 98-97 بود که عبدالله ویسی در دیدار مقابل مس کرمان جانشین محمود فکری شد و سکان هدایت شاهین بوشهر را در دست گرفت.

نتایج خوب این مربی جنوبی در ادامه راه باعث شد تا سفید پوشان بوشهری روند خوبی را در پیش بگیرند و در نهایت با گل سه امتیازی محمد محبی در تهران مقابل سرخ پوشان پاکدشت یک هفته مانده به اتمام رقابت‌ها هواداران این تیم جشن قهرمانی به پا کنند.

وضعیت مبهم شهرداری بوشهر

 وضعیت مبهم شهرداری بوشهر جهت تیمداری در لیگ حرفه‌ای فوتبال تا حدودی این شیرینی صعود را نزد هواداران تلخ کرد ولی پس از رایزنی‌های فراوان مدیران ارشد استان، وزارت کشور به شاهینی‌ها چراغ سبز نشان داد تا این تیم با بودجه‌ای غیرمتعارف وارد لیگ برتر شود.

با این تفاصیل شروع تغییر و تحولات مدیریتی و اختلاف نظرات نیز در نزد مدیران باشگاه سبب شد تا وحید واعظی از سمت مدیرعاملی این باشگاه کنار برود و سعید مسیگر که عضو هیئت‌ مدیره بود جانشین وی شود و کار نقل‌ و انتقال بازیکنان را انجام دهد.

تأخیر در وضعیت شاهین برای شروع لیگ برتر باعث شد تا محمد محبی یکی از ستاره لیگ یک و این تیم بوشهری جدا و به سپاهان اصفهان حریف هفته اول شاهین در لیگ برتر نقل و مکان کند. پس‌از این اتفاق ویسی تأکید بر حفظ ستاره‌های لیگ یکی خود داشت و باشگاه نیز با تمدید برخی بازیکنان مدنظر کادر فنی وارد نقل و انتقالات شد.

بازار داغ نقل و انتقالات شاهین

عبدالله ویسی که اعتقاد خاصی به بازیکنان بوشهری داشته و این خصلت باعث شده تا از محبوبیت خاصی نزد هواداران شاهین برخوردار باشد، گرچه قیمت بالای بازیکنانی همچون حسین پورامینی و ابراهیم صالحی نتوانست آن‌ها را به بوشهر برگرداند ولی جذب چند بازیکن بومی لیگ یک، حضور دو بازیکن گرجستانی و در نهایت چند بازیکن جوان و با تجربه به همراه کاپیتان سابق پیکان که با توجه به بودجه کم شاهینی‌ها می‌توان گفت عملکردی موفق در بازار نقل و انتقالات تابستانی داشته است.

رفت و برگشت گواردیولا

 عبدالله ویسی که فصل گذشته موفق شد شاهین بوشهر را به لیگ برتر برساند روز هجدهم خرداد ماه،به دلیل آنچه کارشکنی تعدادی از مدیران  استان خواند تصمیم گرفت از سمت خود استفاده داد تا وضعیت این تیم در آستانه لیگ برتر با ابهام های زیادی مواجه شود.هر چند این استعفا عمر زیادی نداشت و 4 روز بعد یعنی 22 خرداد،ویسی درجلسه ای که با حضور شهردار ، اعضای هیات مدیره و سرپرست تیم برگزار کرد به اردوی تیمش ملحق شد.

 

نقل و انتقالات

 ۲۷ بازیکن در تیم شاهین شهرداری بوشهر قرارداد منعقد کردند. ۱۲ بازیکن فصل گذشته شاهین شهرداری بوشهر قرارداد خود را برای حضور در مسابقات لیگ‌برتر تمدید و ۱۵ بازیکن جدید نیز قرار داد  جدید بستند.جذب سعید کریمی بازیکن فصل قبل پرسپولیس و همین طور اکسیم ویلیتایا دروازه‌بان گرجستانی از مهم ترین نقل و انتقالات این فصل ویسی بوده است.
آن هم در حالی که ۷ بازیکن جذب شده در تیم شاهین بوشهر  در رده سنی زیر ۲۳ سال و امید محسوب می شوند.

 

گزارش عملکرد شاهین بوشهر تا آغاز لیگ نوزدهم

بوشهر با دو تیم
با صعود شاهین بوشهر به رقابت های لیگ برتر تعداد نمایندگان این استان در این رقابت ها به دو تیم رسید. پیش از این پارس جنوبی جم از بوشهر در لیگ برتر حضور داشت و حالا در لیگ برتر نوزدهم با اضافه شدن شاهین استان بوشهر دو نماینده خواهد داشت.
در تاریخ رقابت های لیگ برتر استان بوشهر هرگز دو نماینده در رقابت های لیگ برتر نداشته و فقط شاهین بوشهر دو فصل موفق شده در این رقابت ها حضور پیدا کند.بر این اساس استان بوشهر نیز سال آینده به جمع استان هایی می پیوندد که بیشتر از یک تیم در لیگ برتر دارند و این موضوع با توجه به استقبال هواداران بوشهری به جذابیت لیگ برتر کمک می کند.
نایب قهرمانی در اولین حضور
تیم شاهین شهرداری بوشهر در اتفاقی جالب در روز پایانی رقابت های فوتبال جام شهدا به مصاف سایپا رفت که طی آن با نتیجه ٣ بر ١ برابر حریف پرقدرت خود شکست خورد.
کسب این نتیجه آن هم در تورنومنتی که پرسپولیس با حضور در آن نتوانست به رتبه ای بهتر از سومی اکتفا کند، در نوع خود میتواند نشان از توانایی های تیم ویسی داشته باشد.شاهین بوشهر با برتری برابر نیروی زمینی به فینال رسیده بود.
اولین بازی در بوشهر
امروز شاهین بار دیگر در لیگ برتر فوتبال کشور استارت می‌زند و در اولین مسابقه خود در دیداری نسبتا دشوار به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود؛ سپاهانی که یکی از پرافتخارترین تیم‌های فوتبال کشور محسوب می‌شود.
شاهینی های میزبان در اولین مسابقه خود در لیگ برتر میزبان هستند و در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر که از جدیدترین ورزشگاه‌های کشور است مقابل شاگردان باتجربه سپاهان صف ارایی خواهند کرد.
ویسی با یک تیم جوان با بازیکنان اکثرا گمنام وارد لیگ برتر شده و مطمئنا کار سختی برای بقا در این رقابت‌ها خواهد داشت. ویسی پیش از این در تیم‌های سابق خود نشان داده که در کار کردن با نفرات جوان موفق‌ بوده است. شاید نقطه منفی این بازی هوای بسیار گرم بوشهر باشد اما قطعا حضور پرشور هوادارن فوتبالدوست این شهر در ورزشگاه شهید مهدوی می‌تواند جذابیت‌ بازی را دوچندان کند.یکی از مهمترین ویژگی‌های فوتبال بوشهر، هواداران و عاشقان فوتبال این استان است که شاهین هم یکی از پرطرفدارترین تیم‌های بوشهر و حتی کشور است و می‌تواند روی هواداران خود حساب ویژه‌ای باز کند.به تمام این ها باید اضافه کرد که سرمربی شاهین، شناخت خوبی از سپاهان دارد.
اوسابقه نشستن روی نیمکت سپاهان را دارد اما دوران خوبی را در اصفهان پشت سر نگذاشت و بعد از 24 بازی اخراج شد.

 

بیشتربخوانید:

گزارش عملکرد سایپا از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

گزارش عملکرد تراکتور از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

گزارش عملکرد ذوب‌آهن از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال

گزارش عملکرد سپاهان از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال

گزارش عملکرد شهرخودرو از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال

گزارش عملکرد نساجی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال

گزارش عملکرد استقلال از لیگ هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

گزارش عملکرد پرسپولیس از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال