گزارش عملکرد ماشین‌سازی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر

​ماشین سازی تبریز در فصل گذشته از کمند منحل شدن گریخت و در نهایت با رده سیزدهم جدول لیگ هیجدهم را به پایان رساند....

​ماشین سازی تبریز در فصل گذشته از کمند منحل شدن گریخت و در نهایت با رده سیزدهم جدول لیگ هیجدهم را به پایان رساند.

به گزارش خبرنگار مدال، ماشین سازی تبریز یکی از تیم های بود که قبل از مالکیت محمدرضا زنوزی در دهه گذشته وضعین نابسامانی داشت و هر سال شاهد یکی دوتا مالک برای این تیم بودیم که خروجی آنها به جز بدهی های کلان نبود تا اینکه مالکیت این باشگاه به محمدرضا زنوزی رسید و تکلیف آن مشخص شد.

لیگ برتر بدون چونه

ماشین سازی تبریز در لیگ هفدهم از صعود به لیگ برتر بازماند و البته مدعی صعود هم نبود و تلاش آنها بیشتر برای ماندن در لیگ یک بود تا صعود به لیگ برتر. محمدرضا زنوزی مالکیت این باشگاه در حال انحلال را گرفته بود و با خریدن تراکتور حالا در کنار گسترش فولاد صاحب سه تیم بود تا تصمیم به کم کردن تیم های برتری تحت مالکیت خود بکند

تغییر نام به گسترش به ماشین

ماشین سازی همانطور که گفتیم در دهه اخیر مالکان زیادی به خود دیده بود و تیمی پر از شکایت و بدهی و دردسر های بی پایان فوتبالی بود و از طرفی گسترش فولاد تبریز به عنوان حرفه ای ترین باشگاه خصوصی ایران از هر دردسری مبرا بود تا محمدرضا زنوزی به جای اینکه سهیمه لیگ برتر و لیگ یکی را جا به جا کند تصمیم به تغییر نام گرفت تا بدین صورت ماشین سازی تبریز با سهمیه لیگ یکی به گسترش فولاد تبریز و در بعدا به نود ارومیه تغییر نام یافته و به شهر ارومیه انتقال داده شد و باشگاه گسترش فولاد به ماشین سازی تبریز تغییر نام یافته و با سهمیه لیگ برتری گسترش فولاد و با همان ساختار و مدیریت ادامه کار داد.

گزارش عملکرد ماشین‌سازی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر

رفت و برگشت فیروز کریمی

فیروز کریمی به خاطر طولانی شدن تغییر نام و تعیین تکلیف باشگاه قهر کرده و تمرینات را ترک کرد و در آستانه عقد قرارداد با یک تیم لیگ یکی متمول بود که محمدرضا زنوزی شبانه تصمیم گیری کرده و تکلیف تیم ها و سهمیه ها را مشخص کرد و فیروز کریمی با یک پیام به تبریز بازگشت و کار خود را ادامه داد.

اخراج فیروز کریمی

فیروز کریمی با قهر و رفت و برگشت خود با مدیران به مشکل خورده و از همان ابتدای فصل دل و دماغ کار نداشت و به نوعی رفع تکلیف می کرد. لیگ برتر را با تساوی یک بر یک با فولاد خوزستان آغاز شد ولی تساوی های یک بر یک تا هفته پنجم ادامه داشت تا اینکه در هفته پنجم نتیجه را در بنیان دیزل  به ذوب آهن واگذار کرد و قبل از رسیدن به کنفرانس خبری پس از بازی، خبر استعفا و یا برکناری به گوش رسید و بعد از چند ساعت نیز رسمیت پیدا کرد.

یوسف بخشی زاده

بخشی زاده بعنوان دستیار شماره یک فیروز کریمی بعنوان سرمربی موقت در دیدار حساس تراکتور – ماشین روی نیمکت نشست و بازی را دو بر یک واگذار کرد تا بعد از بازی تیم را تحویل سرمربی قطعی بدهد. و خود نیز از این تیم استعفا دهد ولی رضا مهاجری پا را در یک کفش کرد که راه خروجی برای تمامی دستیاران باز است به جز بخشی زاده و اینچنین شد که او دستیار اول رضا مهاجری شد.

گزارش عملکرد ماشین‌سازی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر

مهاجری از خراسان

رضا مهاجری به هوای سرمربیگری تراکتور وارد چرخه مدیریتی زنوزی شده بود و در بسته شدن تراکتور نقش اساسی را ایفا کرد ولی در اردوی ترکیه با جان توشاک به مشکل خورد از تراکتور جدا شد و حواشی زیاد این مربی او را مجبور کرد که به قکر تیم دیگری باشد و نزدیک ترین مسیر ماشین سازی بود و با خروج فیروز کریمی، مهاجری جانشین او شد. البته میتوان گفت کریمی اخراج شده بود که مهاجری بیاید و نه کریمی اخراج شد و مهاجری آمد!

مهاجری و روندی که تغییر نکرد

مهاجری کار خود را با یک برد خانگی مقابل پارس جم جنوبی آغاز کرد و به نوعی شوک مثبت بود ولی در ادامه کار روال قبلی از سر گرفته شد و تساوی های پیاپی و پر تعداد در کارنامه ماشین مهاجری ثبت شد. ماشین هفته 13 مساوی کرد و هفته 14 به پرسپولیس باخت و در آخرین دیدار نیم فصل اول بار دیگر مقابل پدیده به تساوی رسید .

نیم فصل دوم و بی خیالان لیگ

ماشین نیم فصل دوم را با دو برد پیاپی آغاز کرد و استقلال را در خوزستان شکست داد و نفت را در تبریز و در ادامه دوباره تساوی و اینبار باخت. ماشین یک در میان مساوی میکرد و یا می برد و یا می باخت تا در نهایت لیگ را در رده سیزدهم به پایان رسید و البته  تیمی های رده پایان تر آنقدر وضعیت شان خراب بود که ماشین سازی در بدترین شرایط هم سقوط نکند و همین موضوع از آنها بی خیالان لیگ را ساخته بود.

گزارش عملکرد ماشین‌سازی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر

سلاطین تساوی

ماشین سازی در لیگ هیجدهم 18 تساوی را در کارنامه ثبت کرد و با مقابل 9 تیم ( ذوب آهن، تراکتور(2)، پرسپولیس، پیکان، فولادريال استقلال، سپاهان و پدیده ) نتیجه را واگذار کرد و تنها 4 برد(پارس جم جنوبی(2)، استقلال خوزستان و صنعت نفت) را در کارنامه خود داد

دوبل در دوبل

ماشین سازی در لیگ هیجدهم موفق شد تنها یک تیم را دو بار شکست دهد و این تیم پارس جم جنوبی بود که هر دو دیدار را به ماشین سازی باخت و در مقابل ماشین سازی در دو دیدار رفت و برگشت به تیم همشهری خود باخت تا تنها یک برد و یک باخت دوبل داشته باشد.

گزارش عملکرد ماشین‌سازی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر

بازگشت خطیبی

رسول خطیبی مربی بود که گسترش فولاد سابق را لیگ برتری کرده و همچنین بعد از 20 سال انتظار ماشین سازی را لیگ برتری کرده بود و اکنون به تیمی آماده است که ماشین سازی تبریز و گسترش فولاد سابق است و از هر زاویه ای هم به این تیم نگاه کنیم خطیبی مربی است که این تیم را لیگ برتری کرده است و اکنون جزو اولین تیم هایی است که تکلیف نیمکت آن مشخص شده است

تغییرات مدیریت

یک هفته قبل از انتخاب رسول خطیبی، هوشنگ نصیرزاده از مدیریت ماشین سازی کناره گیری کرد و جمشید خطیبی که پیش تر قائم مقام او بود جانشین وی شد ولی شانس با خطیبی یار نبود و یک هفته مانده به اولین دیدار لیگ به مشکل خورد و در بیمارستان بستری شد تا نصیرزاده که بعد از کناره گیری از مدیریت همچنان عضو هئیت مدیره بود دوباره مدیریت این باشگاه را در دست بگیرد.

تیم اقتصادی

محمدرضا زنوزی در تراکتور هزینه های زیادی می کند و ماشین سازی بعنوان تیم اقتصادی و کم هزینه او به شمار می رود  تا تنها جهت بومیگرایی، جوانگرایی و بازیکن سازی کار خود را تنها با 7 میلیارد بودجه آغاز کند و این رقم قطعن برای یک تیم لیگ برتری در شرایط فعلی اقتصادی کشور رقم خیلی کم میتواند باشد. البته خیلی بعید به نظر می رسد که با این رقم بتوان لیگ را به پایان رساند.

گزارش عملکرد ماشین‌سازی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر

نقل و انتقالات

ماشین سازی تغییرات زیادی در خود دید. حسین کنعانی زادگان، سعید مهری و فرناندو دخسوس از ستاره های تاثیرگذار این تیم بود که حامد لک جایگزین دخسوس شد و یک برزیلی جوان نیز جانشین کنعانی زادگان شد. از ورودی‌های به نام نیز میتوان به سامان نریمان جهان و شاهین ثاقبی اشاره کرد.

اخبار مرتبط:
گزارش عملکرد پارس‌جنوبی تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال
گزارش عملکرد شاهین بوشهر تا آغاز لیگ نوزدهم
گزارش عملکرد شهرخودرو از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال
گزارش عملکرد تراکتور از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال
گزارش عملکرد نساجی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال
گزارش عملکرد ذوب‌آهن از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال
گزارش عملکرد سپاهان از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال
گزارش عملکرد استقلال از لیگ هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال
گزارش عملکرد پرسپولیس از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال
گزارش عملکرد ذوب‌آهن از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال
گزارش عملکرد سایپا از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال
گزارش عملکرد صنعت نفت آبادان از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر
گزارش عملکرد پیکان از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌‌برتر

تگ ها


اخبار ماشین سازی باشگاه ماشین سازی انتخاب سرمربی ماشین سازی تیم فوتبال ماشین سازی ماشین سازی نقل و انتقالات ماشین سازی لیگ برتر فوتبال ایران نتایج لیگ برتر فوتبال ایران ماشین سازی در لیگ هجدهم لیگ هجدهم فوتبال ایران لیگ هجدهم عملکرد ماشین سازی در لیگ هجدهم