گزارش عملکرد پارس‌جنوبی تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

پارس جنوبی امسال هم در فصل نقل و انتقالات مانند همیشه کم حاشیه و چراغ خاموش ظاهر شد و به نظر نمی‌رسد آن‌ها امسال به دنبال کسب سهمیه آسیایی باشند....

گزارش عملکرد پارس‌جنوبی تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

وقتی پارس جنوبی در لیگ شانزدهم به لیگ برتر راه یافت کسی فکر نمی کرد این تیم در همان  فصل اول بتواند در صدر جدول بماند و حتی تا هفته‌های پایانی جزو کاندیدهای قهرمانی باشد اما آن‌ها در فصل اول حضورشان در لیگ برتر نه‌تنها فانوس به دست نشدند بلکه شخصیتی از خود به نمایش گذاشتند که دیگر تیم‌ها با تمام قوا برای امتیاز گرفتن از آن‌ها صف آرایی کنند. پارس در نهایت نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.
نتایج پارس در اولین فصل حضورشان در لیگ برتر عالی بود اما آن‌ها در فصل نقل و انتقالات ضعیف ظاهر شدند تا هواداران این تیم امید چندانی برای درخشش در لیگ هجدهم نداشته باشند. تنها خریدهای مهم پارس، رحمان احمدی و محسن بنگر بودند که هر دو پا به سن گذاشته بودند و دیگر آن بازیکن روزهای اوجشان نبودند. محمد ستاری، محمد شادکام، عماد میرجوان، فرشید پاداش و امیر بزرگی دیگر خریدهای آن‌ها بود. پارسی‌ها خروجی‌های نامداری چون فرشاد محمد‌ی‌مهر، میثم تیموری، محمد طیبی، وحید حمدی‌نژاد و علی داشتی داشتند و تیم‌شان از فصل قبل به نوعی ضعیف‌تر شد. مهم‌ترین نکته برای آن‌ها عدم تغییر در نیمکت بود و مهدی تارتار بازهم روی نیمکت این تیم نشست.

 

گزارش عملکرد پارس‌جنوبی تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

پارسی‌ها لیگ را با شکست برابر فولاد در اهواز آغاز و نتیجه را ۲-۱ به این تیم واگذار کردند. شاگردان تارتار در اولین هفته در رتبه سیزدهم جدول قرار گرفتند. رتبه‌ای که تا انتهای فصل تکرار نشد و آن‌ها همواره در نیمه بالای جدول به سر می‌بردند. پارسی‌ها هفته دوم نفت سلیمان را شکست دادند و کم‌کم روند بردهای خود را آغاز کردند و به نیمه بالای جدول رسیدند.
میثم نقی‌زاده، کاپیتان آن‌‌ها از بهترین‌های فصل پارس بود و این تیم کم حاشیه توانست در پایان نیم فصل اول در رده ششم قرار گیرد که برای پارسی‌ها رتبه قابل قبولی به حساب می‌آمد. آن‌ها در نیم فصل توانستند فرزاد حاتمی و کیوان امرایی را به تیم خود اضافه کردند و امید داشتند تا سهمیه آسیایی کسب کنند اما اوضاع بر وفق مراد آن‌ها پیش نرفت و با افت شدید در نهایت هفته آخر در رده دوازدهم لیگ را به پایان بردند. پارسی‌ها نسبت به فصل قبل خود مجموعا بسیار ضعیف‌تر ظاهر شدند و جز برد مقابل استقلال در شهر جم، نتایج بسیار ضعیفی در برابر مدعیان اصلی  فتح لیگ گرفتند. تفاضل پارسی‌ها در انتهای فصل -۵ بود و حتی تعداد گل زده آن‌ها ۲۸ گل بود که میانگینی کمتر از ۱ گل در هر بازی برجای گذاشت. پارسی‌ها ۷ برد کسب کردند و متحمل ۱۴ شکست شدند تا مدیران این تیم برای نیمکت فصل بعد خود فکری کنند. در لیگ هجدهم محمد نوری جزو برترین‌های پارس بود که ۵ گل برای این تیم به ثمر رساند و البته مجید علیاری هم با ۴ گل زده جزو خوب‌های جم بود. شاید تنها نکته خاطره‌انگیز از پارس جنوبی لیگ هجدهم مصاف هفته آخر با پرسپولیس باشد که جمی‌ها در آن شکست خوردند و پرسپولیس قهرمان شد.

 

گزارش عملکرد پارس‌جنوبی تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

پارس برای فصل جدید به سراغ کمالوند رفت که آخرین تجربه لیگ‌ برتری‌اش صنعت نفت آبادان بود. او سال گذشته هدایت گل ریحان البرز و آلومینیوم اراک را بر عهده داشت. آن‌ها بازیکنان زیادی مانند حامد نورمحمدی، رحمان احمدی، میثم نقی‌زاده، کیوان امرایی، روح‌الله سیف‌اللهی، محمد مهدی عسگری و مجید علیاری را از دست دادند.  جمی‌ها البته بازیکنان جدیدی هم جذب کردند که برخی از آن‌ها شاگردان قدیمی کمالوند بودند. فرناندو دخسوس، مسعود پورمحمد، علی عبدالله‌زاده، کاکاشویلی، ایمان باصفا، محمد ابراهیمی و رضا خالقی‌فر و وحید خشتان از جمله بازیکنان جدید آن‌ها هستند.
پارسی‌ها برای لیگ نوزدهم قرعه چندان خوبی نصیبشان نشد. آن‌ها در هفته اول میهمان پرسپولیس بودند و شکست خوردند، در هفته دوم هم میزبان ذوب آهن خواهند بود، پس از آن در سیرجان به مصاف گل‌گهر و در هفته چهارم به مصاف سایپا می‌روند.
جمی‌ها مانند همیشه بی‌حاشیه لیگ را آغاز کردند و کسی انتظار بالای از آنها ندارد اما شاید اگر تجربه کمالوند و انگیزه برخی بازیکنان جوان به کمک آن‌ها بیاید، پارس بتواند در نیمه بالایی جدول برای کسب رتبه بین ۵ تیم اول شانس داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

گزارش عملکرد سایپا از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

گزارش عملکرد پرسپولیس از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

گزارش عملکرد استقلال از لیگ هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال

تگ ها


گزارش اختصاصی فراز کمالوند مهدی تارتار گزارش عملکرد شاهین پارس جنوبی پارس جنوبی جم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال