گزارش فیفا درباره پیشرفت فوتبال بانوان ایران

سایت فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی به بررسی سیر صعود فوتبال بانوان ایران با هدایت کتایون خسرویار پرداخته است ......

سایت فدراسیون جهانی فوتبال در گزارشی به بررسی سیر صعود فوتبال بانوان ایران با هدایت کتایون خسرو‌یار پرداخته است.

به گزارش مدال، سایت فیفا با گزارشی تحت عنوان «سرمربی که فوتبال بانوان ایران را متحول می‌کند» به بررسی سیر پیشرفت فوتبال زنان در ایران بعد از انتصاب کتایون خسرویار به عنوان فرمانده این تیم پرداخته است.

فیفا نوشته است: گاهی اوقات برای دیدن تغییرات معنادار باید مدتی طولانی در وضعیتی کسالت‌بار منتظر بمانی و به همین دلیل است که توسعه در فوتبال بانوان ایران بیشتر به چشم می‌آید، پیشرفتی که سرعت بالا را تواماً با خط سیری مطمئن دارد. این پیشرفت حاصل تلاش مسافری از آمریکاست که به تازگی وارد دهه چهارم زندگی‌اش شده است و آن را برجسته‌تر می‌کند.

کتایون خسرویار به سایت فیفا گفت: کاری که من الان دارم انجام می‌دهم 5 سال پیش به گوش کسی نمی‌رسید.

فیفا در ادامه گزارشش درباره خسرویار می‌نویسد: تیم زیر 19 ساله‌های بانوان ایران جایی است که خسرویار دارد افق‌های جدیدی را معرفی می‌کند، یک طرح اولیه کاری برای زیر و رو کردن فوتبال زنان را توسعه می‌دهد. او که اولین زن ایرانی دارای مدرک مربیگری A فیفا است، همه چیز را در مورد فوتبال زنان ایران متحول کرده است، از استعداد‌یابی گرفته تا تمرینات رژیمی و آماده‌سازی. تأثیر او نوع دیده شدن فوتبال زنان در ایران را به گونه‌ای تغییر داده که برای اولین بار مردان هم اکنون به صورت فعال در روند توسعه تیم‌ها نقش دارند.

تگ ها


فوتبال